Neboj se, Bydžove

3. 03. 2011 15:37:09
Vážení černí, bílí, žlutí i kropenatí Bydžováci. Prostě LIDI. Bojíte se 12. března? Nebojte se. Nemáte důvod. Starosta, který to všechno mimoděk tak trochu rozjel, vaše majetky i vás samotné ochrání. Je to jeho povinnost! Věděl, do čeho jde, a jestli není hazardér, určitě pamatoval i na následky.

Nebojte se ani „neonek“. Během akce, budou spolehlivě ukáznění, každý přeci ví, že tihle vlastenci si na disciplínu potrpí. Divoko bude asi až po oficiálním závěru jejich akce, až zhasnou kamery a Tomáš Vandas zas přije o pí-ár.... V tomto ohledu prozatím nikdy nezklamali, je pravda že protihráč z druhého křídla radikálního světa, jim v tom nezřídka rovněž a vstřícně sekunduje.

Nemusíte se ale v žádném případě bát, že neonkám na vás záleží. Oni už jen dlouho nebyli ani vidět ani slyšet, až jim z toho pravičkou cuká - ale tím to pro ně hasne. Jinak by už dávno spolu s vámi podepsali tu správnou petici za bezpečnost. Namísto toho se přijedou podívat, něco zakousnou, něco vypijí, a až bude po všem, na ty hlavní příčiny, proč to v Bydžově došlo až tam, kam to došlo, docela zapomenou.

Nebojte se ani toho, že vás Ivana svými znovu-domovenkami zavede zpátky až kamsi před rok 1927. Vždyť studovala v Plzni! A stejně by to nepomohlo. Kdo totiž umí obcházet stávající zákony, nebude respektovat ani Řápkoviny. A pokud policie neumí zasáhnout už dnes, bude snad se zavedením „domovenek“ úspěšnější?

A navíc - stejně by se schvalování té Ivančiny pošetilosti v našem současném parlamentu až kamsi do finální podoby „nějakého“ zákona protáhlo nejmíň na pět let!! (Stejně jako ten zákon loterní.) Vždyť z tohohle „zákona“ od Vás vláda žadné prachy nevytříská. To není reforma na jejich důchody.

Takže do té doby si beztak musíte pomoci sami. Jak? Mnoha způsoby a beze strachu.

Nebojte se sundat opasek a vypráskat jakéhokoli odrzlého výrostka – bílého, černého, žlutého i kropenatého - z náměstí, parku anebo laviček - pokud se roztahuje bez úcty anebo se chová jak zvířátko. Koukejte ale na jeho chování, to je směrodatné, ne na jeho barvu.

Nebojte se taky uchovat si i nadále víru, že zločinec a násilník – žlutý, bílý, černý kropenatý – patří před soud a pak hned do kriminálu. Ale soud je tady mimo jiné od toho, aby prokázal, že zločinec je opravdu zločinec. Do chvíle, než to soud dokáže, je to pořád jenom člověk. Je to nejen vaše ale i jeho právo, a především povinnost těch, jimž odevzdáváte daně. Slušnost ani zločin nemají žádnou barvu. A váš starosta skutečně správně volá o pomoc. Jde o to, zda správným směrem. Řápko-cetle to nevyřeší. Jedině státní aparát! Aby například nesnižoval počty policajtů, kteří pracují a odvádějí poctivé dílo. A naopak ty, co vám „ani nepomáhají ani vás nechrání“, aby nahradil těmi, co pomáhat chtějí. Ale k tomu, aby mohli zasáhnout potřebují právě taky ten prostor a prostředky. Kde selhává stát, tam to žádný nácíček nespraví. Vždyť leckterý z nich je taky pěkné „bílé“ číslo. Kdyby se to, co vás pálí dalo vyřešit pochodem a puberťáckými video-klipy, mohli jste se po Bydžově projít klidně sami.

Nebojte se také toho, co kdysi uměl každý, dneska už jen děti. Ptát se!! Přímo, otevřeně a k věci. Kdo má největší prospěch z toho, že vám přibyla spousta sousedů? Černý, bílý, kropenatý? Bydžovák? Jestli on ten zakopaný hafan nebude taky někde tady ... Neboj se, Bydžove, nejsi sám.

Jenom se, moc tě prosím, neboj zůstat člověkem. Bílým, žlutým, černým, kropenatým – ale člověkem. S lidskými strachy, oprávněným lidským rozhořčením a třeba i bezmocným vztekem – ale s člověčinou. Chraň si ji a neboj se ji ukázat, prokázat a dokázat právě toho dvanáctého. Přijdeme tě podpořit. Bez maršů, bez fánglí, bez barviček ale natrvalo. V tvé vůli zůstat člověkem. Neboj,nejsi sám. Možná si tak jenom připadáš. Možná tě všichni okolo přesvědčují, že „zkrátka nejsou lidi“, ale pořád ještě platí staré dobré pořekadlo: Právě tam, kde lidi jakoby nejsou, snaž se zůstav člověkem. Řešení existuje, ale není černo-bílé.

http://novybydzovnenisam.wordpress.com/

Autor: Jaroslav Achab Haidler | čtvrtek 3.3.2011 15:37 | karma článku: 19.28 | přečteno: 1821x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 416 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 497 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.33 | Přečteno: 521 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 533 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 1217 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz