Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hradní partička na Seznamu

22. 07. 2011 12:36:23
Židovská obec zveřejnila svoji každoroční Zprávu o stavu antisemitismu v Čechách. Uchu to zní jako zpráva o stavu vodních toků (které v těchto dnech sledujeme asi daleko pozorněji), ale tolik dobrodružné jako s tou nepokornou vodou to letos vůbec není.

Jakoby snad i citliví (a někdy dokonce přecitlivělí) židé toužili po poctivé objektivitě. Zkrátím to : víceméně pozitivní trend, položek oproti předchozím letům ubylo, letos jen 47 konkrétních případů: nějaký ten vandal na hřbitově, nesoudná hysterie okolo první „Flotily svobody“ a pár již všeobecně známých a předpokladatelných notoriků (notoricky nešťastných mláďat, která si ničím jiným než popleteným anti-izraelismem a pochodama v lesklých botách své sebevědomí zvýšit nedovede).

Je zvláštní, že ve společnosti těchto „entit“ se objevila také slovutná Bátoro-Bobošíkovská iniciativa D.O.S.T.

Ale je to vůbec nějak zvláštní? Vlastně ani ne, jen neuvěřitelně ostudné, že tahle partička donašečů knížek do hradních předpokojů a recipročně odebírající literaturu z Hradu je ve Zprávě (a naprosto právem) přiřazena k lebkounům a pubošům, co si chodí léčit ego kácením židovských macejv, aniž by jim došlo to prastaré a tak nádherné humánní pravidla, že největší posera je ten, kdo hanobí mrtvé. Vždyť ti, chudáci, se už nemohou bránit!!

Ostatně „Zpráva o stavu..“ z „dosťáků“ žádné ausgerechnet haupt-nácky nedělá. (Ačkoli strejda Ladislav tento post určitý čas zastával. Ale jak tak ti naši D.O.S.T-lidé už celá léta „trpí“ pod knutou a tudíž bojují s terorem politické korektnosti, určitě pana Bátoru ho na Hradě politicky a korektně umravnili, takže i on už ví, že má - anebo má říkat, že má - právo na změnu názoru – Mimojiné taky proto, aby nemusel měnil post poradce!)

Zpráva jen jednoduše a naprosto přesně konstatuje, že „dosťáci“ nebezpeční jsou, protože jejích petice a prohlášení jsou prostředkem pro prosazování neofašistických, šovinistických a xenofobních tendecí !

Což je svatá pravda, na kterou by i oni sami mohli spokojene přísahat jako na Písmo svaté. (Pardon – Nový zákon). Stačí probrat jejich osvícené manifestační požadavky. 1) Zabránit demontáži manželství 2) muž a žena jsou nestejní, snad ještě tak nějak komplementární 3) škola dnes už zase ideologizuje – zatímco „dosťáci“ nikoli 4) extremismus je irelevantní a vágní pojem 5) rovněž se neskutečně děsí „tavícího kotlíku kosmopolitismu“ 6) existuje jen jedno jakési „autentické“ náboženství 7) uznávají pouze anticko-křesťanské kořeny 8) lidské kultury jsou různé a jejich hodnota relativní, jakékoli „multi-kulti“ patří do pekla.

Prosím, to všechno mohou uznávat. Vždyť nácky a nácíčky tu taky kdekdo nechá žvatlat, časo i pochodovat a dokonce v jednotkách českého IFOR vyšívat nášivky na helmy a tetovat si svá tílka gerojů. Proč by nemohli i „dosťáci“? To už pana Bátoru naučili! A on to přenese do školství a odiedeologizuje ho. Ale proč se pak tahle partička diví, že je má kdekdo za fašouny, šosáky a nepříliš občerstvující větříček ve stojatých vodách českého zadlužování?

A diví se dokonce tak vehementně, že se proti své (dobrovolně věřené a zvolené) nálepce dokonce striktně ohradili. A na tiskové konferenci, kde se zas pokoušeli nalovit pár borůvek politických bodíků a zájmu veřejnosti o jejich komplementární a neideologickou obranu před tavícím kotlíkem kosmpolitismu, se ale proflákli tak tlustou tužkou, o jaké dodnes při sepisování svých memoárů sní pan Klaus od chvíle, kdy chtěl řešit Benešovy dekrety. Proflákli se možná právě díky svým anticko-křesťanským kořenům, které už po léta Semínovsky rezignují na své kořeny židovské. Totiž na smysl pro detail...

No uvažte sami, vážení příznivci detailů, co je to za argumentaci?! „Jak můžeme být označeni za antisemity, když i mezi námi „dosťáky“ je řada lidí židovského původu!“ povídal jeden z jejich lídrů. Tak to je fakt hustý. Kdo naposled (kromě bejt dinu v rozhádané Praze) řešil podobnou otázku a pro vetší přehlednost si ty „patřičného“ původu dokonce ohvězdičkoval? Nejen „po ovocích“ ale i „po detailech“ poznáte je.

Nicméně na účet budoucích Zpráv o stavu antisemitismu v Čechách se už docela těším na chvíle, kdy se položky seznamu zase o pár čísel zkrátí. Až na něm snad (s pomocí Nebes) nakonec zůstane právě a jenom D.O.S.T.

(psáno pro www.shekel.cz )

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pátek 22.7.2011 12:36 | karma článku: 18.41 | přečteno: 2069x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 7.02 | Přečteno: 194 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 18.72 | Přečteno: 489 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 540 | Diskuse

Jana Majová

Můj rok s Davidem (k cyklu článků David a Genetický Goliáš)

Je to víc než rok ode dne, kdy jsme se poprvé setkali. Kdy jsem poprvé usedla v Davidově pokoji a trochu rozpačitě jsme se oťukávali. Přišla jsem o něm psát. A netušila, jak niterně se mne dotkne jeho příběh.

23.9.2018 v 22:05 | Karma článku: 15.77 | Přečteno: 261 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz