Hradní partička na Seznamu

22. 07. 2011 12:36:23
Židovská obec zveřejnila svoji každoroční Zprávu o stavu antisemitismu v Čechách. Uchu to zní jako zpráva o stavu vodních toků (které v těchto dnech sledujeme asi daleko pozorněji), ale tolik dobrodružné jako s tou nepokornou vodou to letos vůbec není.

Jakoby snad i citliví (a někdy dokonce přecitlivělí) židé toužili po poctivé objektivitě. Zkrátím to : víceméně pozitivní trend, položek oproti předchozím letům ubylo, letos jen 47 konkrétních případů: nějaký ten vandal na hřbitově, nesoudná hysterie okolo první „Flotily svobody“ a pár již všeobecně známých a předpokladatelných notoriků (notoricky nešťastných mláďat, která si ničím jiným než popleteným anti-izraelismem a pochodama v lesklých botách své sebevědomí zvýšit nedovede).

Je zvláštní, že ve společnosti těchto „entit“ se objevila také slovutná Bátoro-Bobošíkovská iniciativa D.O.S.T.

Ale je to vůbec nějak zvláštní? Vlastně ani ne, jen neuvěřitelně ostudné, že tahle partička donašečů knížek do hradních předpokojů a recipročně odebírající literaturu z Hradu je ve Zprávě (a naprosto právem) přiřazena k lebkounům a pubošům, co si chodí léčit ego kácením židovských macejv, aniž by jim došlo to prastaré a tak nádherné humánní pravidla, že největší posera je ten, kdo hanobí mrtvé. Vždyť ti, chudáci, se už nemohou bránit!!

Ostatně „Zpráva o stavu..“ z „dosťáků“ žádné ausgerechnet haupt-nácky nedělá. (Ačkoli strejda Ladislav tento post určitý čas zastával. Ale jak tak ti naši D.O.S.T-lidé už celá léta „trpí“ pod knutou a tudíž bojují s terorem politické korektnosti, určitě pana Bátoru ho na Hradě politicky a korektně umravnili, takže i on už ví, že má - anebo má říkat, že má - právo na změnu názoru – Mimojiné taky proto, aby nemusel měnil post poradce!)

Zpráva jen jednoduše a naprosto přesně konstatuje, že „dosťáci“ nebezpeční jsou, protože jejích petice a prohlášení jsou prostředkem pro prosazování neofašistických, šovinistických a xenofobních tendecí !

Což je svatá pravda, na kterou by i oni sami mohli spokojene přísahat jako na Písmo svaté. (Pardon – Nový zákon). Stačí probrat jejich osvícené manifestační požadavky. 1) Zabránit demontáži manželství 2) muž a žena jsou nestejní, snad ještě tak nějak komplementární 3) škola dnes už zase ideologizuje – zatímco „dosťáci“ nikoli 4) extremismus je irelevantní a vágní pojem 5) rovněž se neskutečně děsí „tavícího kotlíku kosmopolitismu“ 6) existuje jen jedno jakési „autentické“ náboženství 7) uznávají pouze anticko-křesťanské kořeny 8) lidské kultury jsou různé a jejich hodnota relativní, jakékoli „multi-kulti“ patří do pekla.

Prosím, to všechno mohou uznávat. Vždyť nácky a nácíčky tu taky kdekdo nechá žvatlat, časo i pochodovat a dokonce v jednotkách českého IFOR vyšívat nášivky na helmy a tetovat si svá tílka gerojů. Proč by nemohli i „dosťáci“? To už pana Bátoru naučili! A on to přenese do školství a odiedeologizuje ho. Ale proč se pak tahle partička diví, že je má kdekdo za fašouny, šosáky a nepříliš občerstvující větříček ve stojatých vodách českého zadlužování?

A diví se dokonce tak vehementně, že se proti své (dobrovolně věřené a zvolené) nálepce dokonce striktně ohradili. A na tiskové konferenci, kde se zas pokoušeli nalovit pár borůvek politických bodíků a zájmu veřejnosti o jejich komplementární a neideologickou obranu před tavícím kotlíkem kosmpolitismu, se ale proflákli tak tlustou tužkou, o jaké dodnes při sepisování svých memoárů sní pan Klaus od chvíle, kdy chtěl řešit Benešovy dekrety. Proflákli se možná právě díky svým anticko-křesťanským kořenům, které už po léta Semínovsky rezignují na své kořeny židovské. Totiž na smysl pro detail...

No uvažte sami, vážení příznivci detailů, co je to za argumentaci?! „Jak můžeme být označeni za antisemity, když i mezi námi „dosťáky“ je řada lidí židovského původu!“ povídal jeden z jejich lídrů. Tak to je fakt hustý. Kdo naposled (kromě bejt dinu v rozhádané Praze) řešil podobnou otázku a pro vetší přehlednost si ty „patřičného“ původu dokonce ohvězdičkoval? Nejen „po ovocích“ ale i „po detailech“ poznáte je.

Nicméně na účet budoucích Zpráv o stavu antisemitismu v Čechách se už docela těším na chvíle, kdy se položky seznamu zase o pár čísel zkrátí. Až na něm snad (s pomocí Nebes) nakonec zůstane právě a jenom D.O.S.T.

(psáno pro www.shekel.cz )

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pátek 22.7.2011 12:36 | karma článku: 18.95 | přečteno: 2069x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 380 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 17.86 | Přečteno: 485 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.18 | Přečteno: 510 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 528 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 1213 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz