Pohřbily solidaritu

1. 11. 2011 17:35:28
Pohřbily solidaritu. Teď bude frmol. Pohřbily solidaritu. Jednejte rychle. Jeden nikdy neví.. Hovořím o pojišťovnách a jejich zániku...

Kus vlastního platu nikdy nevidím. Odvody „na socku a zdravotní“ padají kamsi do tmy rovnou z účtárny. Jsem totiž obyčejná OSVČ. Socku i zdravotní platím léta letoucí a to i tehdy, kdy jsem zcela zdravý. Nereptám. Je to solidární. Jiní jsou na tom hůře, a tak ty moje finance pomáhají jim. Starouškům i dětem, čekajícím na dřeň.

Stát mi deklaruje, že mi péči zajistí. Ne, že by se mu dalo věřit, už mne obelhal v milionu případů, ale tato jeho deklarace je naštěstí soudně vymahatelná. Prozatím!!! Péči tedy dostanu, neb na ni mám demokratický nárok. Stát mi také nařídil (pod rouškou toho, že mi to umožňuje a že si smím vybrat), aby z mé mzdy rovnou z účtárny putující zdroje zamířily k nějaké pojišťovně. Ta prý mi je obhospodaří. Ba i bonusem mne obdaří. Nu teď to konečně končí.

V nejbližších čtrnácti dnech nejpozději do definitivního páru Řecka lze totiž očekávat také poprask na burze českých zdravotních pojišťoven. Tyto dámičky, v domnění, že logika už přestala platit, sáhly k bonusu skutečně neočekávanému. Rozvazují smlouvy s nemocnicemi, aby mohly vydírat. Vydírat špitály i nás, klienty těch dam. Jejich svinstvo je založené na jejich omylu, že změny nelze provést. Ale ouha. Půjde to snadno.

Jde jen o to, aby nemocnice do budoucna žádné smlouvy se zdravotními pojišťovnami neuzavřely. Prostě nechaly ty štětky ve štychu. Bude to sice na ostří nože, ale řešení se najde velice rychle. Ale je to v rukou nás zdravých. Zdravých jak na těle tak (prozatím) i na rozumu.

Lékař léčit musí. Pokud tedy přísahal Hypokratovi a ne hypokrytovi. Tím pádem bude nás akutní případy dál léčit ještě ze zdrojů, které si nasoukromničily vyděračské dámičky, my ostatní (chvála Pánu zdraví) mezitím konečně začneme jevit neuvěřitelně zvýšený zájem o osud našich penízků, které si ty zlodějky berou takhle do zástavy.

Skřípajíce zubama budeme zuřit především sami na sebe, že jsme, my troubové, už v dobách míru a klidu zbraní nedonutili jak stát tak pojišťovny, aby nám umožnili přístup k našemu zdravotnímu účtu. Jak má teď člověk vědět, kolik mu zbývá na umělý kloub?? Je-li stát nesolidární, začíná být bližší košile než kabát. Chci svý prachy na své zdraví spravovat sám. Ne prostřednictvím vyděračů. Prostě bude jen a jen na nás, jestli si tu naspořenou částku převedem k Rajfce anebo ke Komerčce, jejíž nápadité a vtipné reklamy signalizují, že ta se tedy rozhodně neštítí ničeho!!

Z čeho bude stát platit solidaritu, to mne nezajímá, když si neumí ukáznit vyděračky. A možná že i dosud neexistující úhradová vyhláška toho, co je standard a co je nadstandard se opovážlivě posuneme směrem k „jedlým“ cenám, protože ministr a pojišťovny přeci nedovolí doktorům, aby ty prachy dostali oni.

Nakonec zůstanou (přežijí) jen některé prozíravější pojišťovny, které se budou chovat tak, jak původně slibovaly, k těm přejdou všichni, VZP se složí, plno nemovitostí a fondů se uvolní k prodeji, stát prohraje pár soudních pří s pacienty, které ošetřit a hojit nedokázal, ačkoli to deklaruje a my ostatní, logicky myslící otroci modro-oranžového Papaly, budeme mít docela příjemný pocit, že zapojením zdravého rozumu se dají dělat opravdu zázraky!!!

A i kdyby to všecko zůstalo jen na půl cesty, transparentní osobní účty o výši mého vlastního pojištění, o položkách jeho čerpání a případné výši červených čísel (za operace a dlouhodobou a nákladnou léčbu) už nikdo nemůže zpochybňovat. Prostě je budu mít přímo před očima. Na Czech-pointech, na webu a pravidelně v poště. To mne nakonec donutí a) vážit si vlastního zdraví, b) ptát se, proč mne stát léčí jako v Ugandě, ale platím za to jako v Leedsu, c) divit se, že plomba je nadstandard a pokud se nenechám očkovat od pana Vítů vakcínou, která se za půl roku (kdy ji odmítne lékařstvo i armády) tiše vyleje, nemám právo rodit děti.

Pokud jsem ovce a již dlouho dobře uhnětený otrok, smířím se s tím a půjdu na pivo. Pokud jsem duchovní aristokrat, uvědomím si totéž co král Ludvík: Stát jsem já ... a začnu jednat. Stejně tvrdě jako ty mršky pojišťovny. Kéž by ty špitály vážně nic nepodepisovaly. To by byla prča ...

(psáno pro www.shekel.cz )

Autor: Jaroslav Achab Haidler | úterý 1.11.2011 17:35 | karma článku: 22.56 | přečteno: 1416x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 396 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 488 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.33 | Přečteno: 516 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 531 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 1216 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz