Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babišovy polopřímky

20. 11. 2011 17:30:35
Pan Babiš „nedělá“ do kofoly nýbrž do řepky. Ale ono to vyjde venkoncem nastejno. Protože jak kanistr řepného oleje tak i sklenici lze vidět z dvojího úhlu. Poloprázdnou, anebo poloplnou.

Po objevu další vánoční komety s hoooodně mohutným chvostem teď neosvobozený „národ“ pochopitelně očekává především, zda se panu zakladateli BANG-bangu (Babišova nového politického gangu) podaří dokázat, že si i Hrad (donedávna specializovaný spíš na drobné krádeže a potíže u turniketů) také objednává patřičné provize nabízením všimného, tak jak to dělají všichni autentičtí ministři okolo stále virtuálnějšího Nečase. To by bylo sousto!!

Zároveň nám ale ( v hrůze, že o skandál přijdeme) připadá ve všeobecném ovzduší nedůvěry a paranoi maličko kách, když někdo na jedna ústa prohlásí: „Mám důkazy, zkoušeli to, ale nemám důkazy, nicméně mám svědky...“, Nicméně bez ohledu na toto logiku postrádající tvrzení to zděšení a nervozita, která kanula z pána, který se podepisuje zrcadlově na sklo ve svých Otázkách, byla spolehlivě svědkem nejvěrohodnějším. Babiš nebezpečný je.

A tak se obratem dovídáme, že ač miliardář, taky se topí v dluzích, že je to všechno jenom řeč čísel atd. atp. Že má sám máslo na hlavě, a že si nahrabal přesně na tom systému, který teď chce bourat.

Vykašleme se, prosím, na chvilku na řeč čísel. Naslouchejme pozorně logice. A tzv. „slovnímu plevelu“, který padá z každého z nás. Tedy i z rozhorleného pana Babiše posedávajícího pod palbou bohorovně nervózního Václava Moravce. Panu Babišovi několikrát ujelo „Bárta, Bárta, Bárta, čo, som já nějaký Bárta?“ A jsme doma. U té poloplnosti.

Obrovským přínosem fenomenu Babiš je totiž skutečnost, že pan podnikající zuří na jiného pana podnikajícího, a to natolik, že je ochoten také utrousit nějaké to slůvko anebo náznak o tom, že „autentičtí“ jsou jen a jen loutkami. Sice nenažranými a nebezpečnými, ale jen loutkami. Ergo – že bychom si už konečně měli uvědomit, že není partaj, která by nebyla už od propuknutí (v těchto dnech tak sentimentálně opěvaného) převratu ničím jiným než podnikatelským „subjektem“.

(Taky jsem si byl poplakat a zapálit dušičkovou svíčičku na hrobě morálky, pouštěli nám tam jakýsi vzpomínkový dokument, ve kterém přizdisráček Saša Vondra v džísce a lidovým tónem vítal listopado-sametové osobnosti. (Aby pak o pár let později prošustroval armádu a za jedno Prompopro odpoledně vyhodil půl miliardy!!) Zkrátka smiřme se s tím. Partaje jsou podniky. Jen s tím rozdílem, že ostatní podniky ze svých daní tolik neživíme, partaje fest. A všelijak.)

Proto ta cílená snaha udělat z Babiše většího trdla, než jakým případně je. Démonizovat jen jeho? Maximálním způsobem snížit jeho kredibilitu tím, co v České kotlině zabírá nejvíce – totiž závistí a drbem.

Vždyť ani on ani jen BANG zas tak nebezpeční nejsou. Prostě další politické s.r.óčko. Vždyť kdoví, jestli se nechystá také vznik nějaké autentické a nad ryzí zlato čisté partajky Jurodivých, jejímž hlavním programovým posláním bude foukání teplých vánků do řiti pána, kterého si „pomeranč“ nedokázal vážit. A také v Jelením příkopu se už určitě kypří záhonek nahnědlých růží, který se potom s patřičným jochovským dresingem nabídne uživatelům kotliny české k jídlu.

Je-li Babiš a jeho vznikající „politický podnik“ v něčem nebezpečný, tak jedině v tom, že mu asi během dalšího kola hry na občana, naletí všichni, kteří už toho mají dost, a mohli to dát najevo účelněji. Takhle zase jen dají žetony „novému spasiteli“, místo aby „manipulované konkursy na moc“ už jednou provždy definitivně bojkotovali buď nezájmem, anebo poskytnutím důvěry skutečně „občanským“ uskupením, za nimiž je kromě zdravého vzteku prozatím vlastně jenom nula s otazníkem. A tak všechno zůstane při starém. Hra na „vůli lidu“ rychle skončí, všechno se zase nedůstojně „zkoalí“, abychom pak směli slyšet. „Vidíte vy volové, tohle je přece vaše vůle, takhle jste to zvolili..“

Přesto je výskyt pana Babiše sklínkou poloplnou. On nás sice nespasí (o to mu ani nejde, vždyť není žádný Bárta!), ale může nás poučit. Minimálně o dvou skutečnostech.

Že mne už nezajímá žádná partaj, protože chci především znát, s kým a proč se pak ta „moje“ dá vlastně holportu. To může skončit tím, že propříště (pokud ovšem doba neosvíceného nevolnictví nepokročí k náhubkům, přídělovému systému informací a barokních daní) budemě přidělovat své žetony už jen případným koalicím.

Anebo sáhneme po té v titulku deklarované „Babišově polopřímce“. Tedy po jakémsi poloplném pokusu o přímou demokracii. Kousek od nás je totiž občina Chlumec. Proslulá, protože s zadlužila, až málem upadla do konkursu. Tamní mají sice také zastupitelstvo, a tudíž participují na posametové demokracii parlamentní , ale když se má rozhodovat o něčem fakt kruciálním, bývají chlumecká zastupitelstva plná lidí, kteří do toho kafrají a kafrat chtějí. A zastupitelé pak jednají maličko pod tlakem těch, kdo mají o obecní věci (res publica) zájem diktovaný taky logikou a nejen autenticitou ministra a jeho kmotrů. A tohleto zjištění je darda do čeníšku stokrát silnější než fakt, že i Hrad intrikuje a hrabe. Vina je totiž na nás. Že se málo ptáme, a když nás vyfuckují arogancí polopravd, jdeme na pivo. Zabíjíme tím své lidské rozměry, a otrok není svobodný, i kdyby nakrásně za tu „svobodu“ nakladl karafiáty na Národní třídě.

(psáno pro portál www.shekel.cz )

Autor: Jaroslav Achab Haidler | neděle 20.11.2011 17:30 | karma článku: 13.84 | přečteno: 1410x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 419 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 517 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 913 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1908 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Největší parkoviště v ČR – dálnice D1

Pokud po D1 nejezdíte, vnímáte jen zprávy o ní. V duchu toho, že většina zpráv je negativních, slýcháte zejména, že dálnice stojí.

23.5.2018 v 15:30 | Karma článku: 5.94 | Přečteno: 149 | Diskuse

Jan Klar

Ta, se kterou teď žiju

Pseudochlap není urážka ani nadávka nebo pokus o zesměšnění. Je to pojem, který příhodně vystihuje fenomén dnešního muže.

23.5.2018 v 12:36 | Karma článku: 15.80 | Přečteno: 709 | Diskuse

Pavel Vrba

Lidi, konečně se probuďme

Žijeme v uspěchané době, honíme se za kariérou, za zbožím ve slevě. Nestíháme. Ale rovněž jsme rezignovali na předvídání, dodržování pravidel na silnici, na chodnících, ale i jinde. A výsledek?

23.5.2018 v 12:30 | Karma článku: 18.14 | Přečteno: 726 | Diskuse

Helena Vlachová

Člověk se musí umět prodat

Dnešní svět je hlavně o obchodu o umění se prodat. Proto mi nevadí prostitutky, beru je jako ženy, které zvládají umění prodeje, dokáží komunikovat ústy i tělem, někdy zároveň obojím..

23.5.2018 v 5:45 | Karma článku: 13.52 | Přečteno: 385 | Diskuse

Martina Studzinská

Bolí tě záda? Cvič!

Přesně tohle je věta, kterou určitá ne úplně malá skupina velmi nerada slyší. Cvičit? To zavání námahou. A námahu málokdo vyhledává. Takže jsem pro sebe vyvinula návod, jak cvičit - necvičit. Dovolím si se o něj podělit.

22.5.2018 v 17:14 | Karma článku: 15.24 | Přečteno: 654 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1668
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.