Dluhy za vás splatí zloděj

19. 01. 2012 20:03:59
Také máte dluh, který jste nechtěli? Také máte vrchnost, která dělá dluhy za vás a pak si ještě nestoudně tvrdit: „Takhle jste to u uren chtěli!“ A která vás již více než deset let chrání „před pravdou“?

Chrání tím, že si třeba na „tajnačku“ odhlasuje pro svého „velitele“ kdovíjakou ptákovinu, vezme si na to dluh, něco odkloní na Kajmany nebo do Moravan a ty, ovčáku (občánku) to nakonec zaplatíš? Víte o tom, že město – tím jak čeká na nedobytné unijní prachy není schopno dostát svým závazkům například ZOO? Prý si tam mají počkat na příspěvek od města až do poloviny března. Co kdyby neměli našetřeno? To půjdou lidi o hladu a zvířata do kafilérky? A nejde jen o tyhle čachry. Taková krajská hejtmanka taky netuší, co se jí děje v týmu, takže těžební limity lehce prolomí „nedopatření“ jediného úředníčka. I hejtmanství vyhazuje prachy například za „propagaci propagačních materiálů“ a mnohé další hodně načmoudlé kauzy. A platit máte vy? Není to nespravedlivé???

Je tu ale ještě jedna cesta. Tvoje dluhy nakonec po právu zaplatí zloděj, i kdyby se nakrásně vymlouval že fixluje podle zákona. Že losuje a staví přesně v rámci obecně platných zákonů, a že - i když se nakonec zjistí, že je to tunel jak vepřín v Letech - beztak musí všechny ty pálky zaplatit jejich „rukojmí“ – občané. Protože nikdo nikdy není vinen, a těch pár bílých koní a la pan Kušnierz, m á svoji „obětní roli“ dávno solidně předplacenou. (Taky z Vašich!!). Zaplatí zloděj, protože mu to spočítáte.

Systém je jednoduchý a oni ho už dávno praktikují. Zeptám se na úřadu anebo svého zastupitele: „Kradete?“ Oslovený si na to vezme čas, nechá si zaplatit náklady za čtyři hodiny práce, a to jenom proto, aby mi sdělil: „Ano, ale nesmím vám to říci.“ A právě tento princip mne přivedl na to, že moje dluhy zaplatí zloděj.

Jestliže rozkrývání toho, co by měla vrchnost přiznat, přiznávat a sama otevřeně šířit (své plány na hospodaření s našimi prostředky, svoji péči o to, co potřebujeme apod.) – jestliže tedy toto všechno musí dělat žurnalisté a veřejnost (navíc po pracovní době, protože ne po každém pracovišti lze poskakovat s wifinou), pak nejen, že vrchnost a zastupitele k ničemu nepotřebujeme, ale my sami vlastně děláme jejich zatraceně dobře zaplacenou práci za ně. A tím jim poskytujeme možnost zasedat v desítkách správních rad zaprodaných společností. Zastupitel bere prachy a nekoná, a když po něm chci, aby mi sdělil výsledky své práce, chce za to další prachy. A když je dostane, stejně jen mlží a dělá obstrukce!!

Pačme z nich ty informace dál. Nelitujme chvil, kdy jsme mohli surfovat po netu anebo aquaparku. Protože každou informaci, kterou z nich vypáčíme s podrobným vyčíslením hodin a nákladů, které jsme tomu věnovali, prostě a jednoduše vyúčtujeme svým zastupitelům, úředníkům a ministrům. Násobeno jejich hodinovou mzdou. Jako refundaci našeho ušlého času (stejně jako se chovají oni) anebo prostě jako jejich subdodavatelé činnosti spojených s jejich vykonáváním parlamentní demokracie... Ústečtí tak mohou učinit na adrese: podatelna.magistrat@mag-ul.cz ... Oni už to rozdistribuují těm správným a na mzdovku ...

Při osobní odvaze a pilném dotazování se za necelé dva měsíce naprosto zbavíte svých dluhů (přes 130 tisíc Řeřichovi) a do půl roku i dluhů vůči státu (zhruba 140 tisíc). Vyfakturované částky budete moci uložit na některý z připravovaných pilířů (než je někdo vytuneluje) anebo rovnou poskytnout zpět vrchnosti (jsou to taky jen obyčejní nad-lidé!), aby umořila to, co už beztak nezaplatí nikdo, protože všechno je glatt košer podle pokažených a zneužitých zákonů.

Pokud mnou navrhovanému systému příliš nevěříte, i tak má cenu jim to účtovat. Jednak u voleb a hlavně setrvalým tlakem na informace, přehledným evidováním jejich neschopnosti a pohodlného „flákání“. Jednak je tu šance, že si netroufnou být tak nepokrytě parlamentními rozkrádači veřejných prostředků anebo se přinejmenším se neuvěřitelně zdravě namíchnete a vytrhne nás to z letargického pocitu, že nic nezměníme. A hlavně – a to víte daleko lépe než já – důslednou kontrolou jejich budoucích čachrů dospějeme buď k tomu, že jim je zapotřebí zavčasu šlápnout na prsty, anebo – pokud budou nadále schovaní za obrannou zdí „ochrany občanů před průhlednou pravdou“ – že je vážně k ničemu nepotřebujeme, nechceme, a že mají jen obrovské štěstí, že se spokojíme s tím, že je nechceme. Mohli by dopadnout ještě daleko hůře. On totiž ne každej táta od rodiny (o mámách nemluvě) si nechá kálet na hlavu, aniž by lumpovi nevrazil pár facek ...

Autor: Jaroslav Achab Haidler | čtvrtek 19.1.2012 20:03 | karma článku: 22.00 | přečteno: 1587x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 457 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 508 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.88 | Přečteno: 531 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.61 | Přečteno: 539 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 1219 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz