Pánové Řeřicha, Vraspír (a možná i pan Mandík) končí

25. 01. 2012 0:52:18
Velké tsunami na ústecké radnici a dalších pašalíkách vyvolal Obamův útok na svobodu internetu a jeho nedávná počeštěná verze. Pánové Řeřicha a Vraspír dohráli!! A pokud od sebe opisují nejen své volební programy ale i stanovy jak Ftáci tak Mandarinky, pak asi skončí i náš pan primátor Mandík.

Pan primátor ale jako asi jediný z postižených skončí rád. Jen si oddechne a vrátí se zpátky ke svému ševcovskému kopytu. Netušil totiž, když ho volali ze zápecí neštěmické radnice, že z Moravan nařízená a „kamarádsky doporučená“ (navíc exkluzivní dotací na holobyty na Větruši zasponzorovaná) „hra o čas“, bude pro něj tak časově i psychicky náročná. Že bude vyžadovat rozhovory s občany a komunikaci s médii. To mu, když ho jako Přemysla ze Stadic volali na trůn z Neštěmic, nikdo neřekl. To věru netušil. Pan primátor tedy bude asi jediný, kdo skončí rád a s chutí.

Zato oběma v titulku uvedeným pánům se spaní (beztak již nepříliš pohodové – protože špatné svědomí spánku nepopřává) ještě zhorší.

Podíváme-li se totiž, kolik koaličních „čtyřletek“ po sobě je mocensky držen u lizu (anebo alespoň poblíž kormidel) pan Jan Řeřicha (zvaný v kruzích svých přátel Porky) a kolik zla stačil prostřednictvím svého náměstkování, Metropolnetu, Dopravního podniku, firem AVE a Viamnot napáchat, jen málokdo asi pochybuje o tom, že se mu do zapomnění chtít nebude. Ale, žel bude muset. Jeho strana plná čistých nových a neotřelých tváří, si nemůže dovolit stranickou nekázeň a diskreditaci navenek !!!

Okamžikem, kdy i v české kotlině začalo platit, že kdo krade cizí duchovní vlastnictví, je pirát, tedy od chvíle, kdy se autorské svazy vrhly na nevinný portál Uložto.cz, musí totiž Porky z kola ven chcačky nechcačky.. Stanovy ODS totiž (ačkoli je nemám nastudované dopodrobna) považují členství v jiné politické straně za okamžitý důvod pro vyloučení z partaje. A falešný bakalář je de facto tajným pirátem již od chvíle, kdy vyrukoval na světlo se svou bakalářkou.

Unikají vám souvislosti? Zjednoduším. Je-li zavěšení cizího duchovního vlastnictví v této zemičce uznáno za pirátství, pak je každý, kdo krade u jiných, jednoduše pirátem. Pirátská strana je ovšem registrovaný politický subjekt, a tedy z pohledu odéesesáckých stanov důvodem k ukončení členství.

Vraspír i Řeřicha evidentně kradli. Řeřicha u nás, daňových poplatníků, pan Vraspír pod vedením svých guru v Havířově a Plzni. Oba zhruba z osmdesáti procent. To by sice mohlo být pro náměstka primátora v řadách jeho partajních souputníků určitou polehčující okolností, ale komu z nás a dokonce i z Modrých nadlidí prospěje 20% ódeesák a 80% pirát, když i ti stoprocentní jsou tu většinou k dluhům anebo k ničemu, protože v rámci partajní kázně nedokážou hlasovat proti partajnímu svinstvu?

V zastupitelstvu takovýto politický hybrid nenechají, protože tím by podpořili percentuelní zastoupení pirátů, a v Moravanech asi taky ne, protože už toho na něj prasklo příliš mnoho.

Pan Vraspír je bezbarvý. Ani modrá ani hnědá. Je to jen bubeník. Jemu by mohla být jeho krádež Koncepce řízení příspěvkové organizace města Kulturní středisko vlastně odpuštěna. Obecní trubači byli totiž už od středověku zvyklí vybubnovávat zejména myšlenky cizí, řídit se jimi a příliš nepřemýšlet. Milovali jen svou blánu, paličky a rytmus. A tak mají „krádeže myšlenek“ geneticky někde hluboko v sobě. (Doufejme jen, že mu s koncepcí nepomáhal jeho dlouholetý přítel Ivan Dostál, jinak by ústecká ODS ztratila dalšího zasloužilého pracovníka a reprezentanta!) Navíc jako nestraníkovi je vstup páně Vraspíra mezi Piráty politicky korektní.

Je tu ale jiné úskalí. Zákon o obcích a místní samosprávě vylučuje z výkonu veřejných (tedy i příspěvkových) organizací lidi nesvéprávné. A že není svéprávný potvrdil pan Vraspír přímo na mikrofon českého rozhlasu tvrzením: Že si není vědom toho, že užívá myšlenky... Může ovšem za těchto okolností řídit organizaci, která už v minulosti nakupovala pro Kulturní dům bezmála stejně draho jako Krajská zdravotní aparaturu pro hejtmana Šulce?

Ponecháním pana Vraspíra v tak odpovědné funkci se sice otevře velká naděje pro další integraci duševně handicapovaných do státní správy, ale běžný občan (daňový poplatník) znejistí ještě více.

Pokud neskončí oba dva výše jmenovaní, skončí pochopitelně (a jak jsme již vysvětlili – ochotně a rád) sám primátor Vít Mandík, kterého Sdružení Stop tunelům požádalo v této kauze v úterý 24. ledna o pomoc a on jim ji přislíbil. Legitimita výběrového řízení na ředitele Kulturního střediska bude projednána na nejbližší Radě města.

Žel, kdyby pan primátor jakožto reprezentant kryjící podvod, nesvépravnost a čachry během výběrek skončil také, i pro něj to už bude příliš pozdě. Protože navzdory své plachosti a snaze o neviditelnost již dnes je k hotýlku na bývalé Ferdinandshöhe upnuta nezdravá pozornost veřejnosti, takže– po uplynutí nezbytné Evropskou unií stanovené doby pěti let – půjde už mnohem hůře stejně neviditelně přešupačit za naše peníze postavený hotel na jakési holobyty, a těžit z ústecké dominanty daleko lukrativněji – třeba opět ve prospěch nějaké odtahové firmy.

Nemám proti panu Mandíkovi žádnou osobní zášť. Nic nedělá, tak také nic nekazí. Jenom mi maličko nesedí, jak lze v tomto zadluženém městě brát peníze za nicnedělání. Ale nezasáhne-li v případě pana Vraspíra, bude muset odejít. Protože ačkoli v této zemi už neplatí téměř žádný zákon, pořád je naprosto nepřípustné, aby se čelní reprezentant města naprosto svévolně a nestydatě zastával zlodějů a nesvéprávných. Nebo už i to lze??

Autor: Jaroslav Achab Haidler | středa 25.1.2012 0:52 | karma článku: 18.86 | přečteno: 1480x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 380 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 17.86 | Přečteno: 485 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 23.71 | Přečteno: 510 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 528 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 1213 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz