Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pánové Řeřicha, Vraspír (a možná i pan Mandík) končí

25. 01. 2012 0:52:18
Velké tsunami na ústecké radnici a dalších pašalíkách vyvolal Obamův útok na svobodu internetu a jeho nedávná počeštěná verze. Pánové Řeřicha a Vraspír dohráli!! A pokud od sebe opisují nejen své volební programy ale i stanovy jak Ftáci tak Mandarinky, pak asi skončí i náš pan primátor Mandík.

Pan primátor ale jako asi jediný z postižených skončí rád. Jen si oddechne a vrátí se zpátky ke svému ševcovskému kopytu. Netušil totiž, když ho volali ze zápecí neštěmické radnice, že z Moravan nařízená a „kamarádsky doporučená“ (navíc exkluzivní dotací na holobyty na Větruši zasponzorovaná) „hra o čas“, bude pro něj tak časově i psychicky náročná. Že bude vyžadovat rozhovory s občany a komunikaci s médii. To mu, když ho jako Přemysla ze Stadic volali na trůn z Neštěmic, nikdo neřekl. To věru netušil. Pan primátor tedy bude asi jediný, kdo skončí rád a s chutí.

Zato oběma v titulku uvedeným pánům se spaní (beztak již nepříliš pohodové – protože špatné svědomí spánku nepopřává) ještě zhorší.

Podíváme-li se totiž, kolik koaličních „čtyřletek“ po sobě je mocensky držen u lizu (anebo alespoň poblíž kormidel) pan Jan Řeřicha (zvaný v kruzích svých přátel Porky) a kolik zla stačil prostřednictvím svého náměstkování, Metropolnetu, Dopravního podniku, firem AVE a Viamnot napáchat, jen málokdo asi pochybuje o tom, že se mu do zapomnění chtít nebude. Ale, žel bude muset. Jeho strana plná čistých nových a neotřelých tváří, si nemůže dovolit stranickou nekázeň a diskreditaci navenek !!!

Okamžikem, kdy i v české kotlině začalo platit, že kdo krade cizí duchovní vlastnictví, je pirát, tedy od chvíle, kdy se autorské svazy vrhly na nevinný portál Uložto.cz, musí totiž Porky z kola ven chcačky nechcačky.. Stanovy ODS totiž (ačkoli je nemám nastudované dopodrobna) považují členství v jiné politické straně za okamžitý důvod pro vyloučení z partaje. A falešný bakalář je de facto tajným pirátem již od chvíle, kdy vyrukoval na světlo se svou bakalářkou.

Unikají vám souvislosti? Zjednoduším. Je-li zavěšení cizího duchovního vlastnictví v této zemičce uznáno za pirátství, pak je každý, kdo krade u jiných, jednoduše pirátem. Pirátská strana je ovšem registrovaný politický subjekt, a tedy z pohledu odéesesáckých stanov důvodem k ukončení členství.

Vraspír i Řeřicha evidentně kradli. Řeřicha u nás, daňových poplatníků, pan Vraspír pod vedením svých guru v Havířově a Plzni. Oba zhruba z osmdesáti procent. To by sice mohlo být pro náměstka primátora v řadách jeho partajních souputníků určitou polehčující okolností, ale komu z nás a dokonce i z Modrých nadlidí prospěje 20% ódeesák a 80% pirát, když i ti stoprocentní jsou tu většinou k dluhům anebo k ničemu, protože v rámci partajní kázně nedokážou hlasovat proti partajnímu svinstvu?

V zastupitelstvu takovýto politický hybrid nenechají, protože tím by podpořili percentuelní zastoupení pirátů, a v Moravanech asi taky ne, protože už toho na něj prasklo příliš mnoho.

Pan Vraspír je bezbarvý. Ani modrá ani hnědá. Je to jen bubeník. Jemu by mohla být jeho krádež Koncepce řízení příspěvkové organizace města Kulturní středisko vlastně odpuštěna. Obecní trubači byli totiž už od středověku zvyklí vybubnovávat zejména myšlenky cizí, řídit se jimi a příliš nepřemýšlet. Milovali jen svou blánu, paličky a rytmus. A tak mají „krádeže myšlenek“ geneticky někde hluboko v sobě. (Doufejme jen, že mu s koncepcí nepomáhal jeho dlouholetý přítel Ivan Dostál, jinak by ústecká ODS ztratila dalšího zasloužilého pracovníka a reprezentanta!) Navíc jako nestraníkovi je vstup páně Vraspíra mezi Piráty politicky korektní.

Je tu ale jiné úskalí. Zákon o obcích a místní samosprávě vylučuje z výkonu veřejných (tedy i příspěvkových) organizací lidi nesvéprávné. A že není svéprávný potvrdil pan Vraspír přímo na mikrofon českého rozhlasu tvrzením: Že si není vědom toho, že užívá myšlenky... Může ovšem za těchto okolností řídit organizaci, která už v minulosti nakupovala pro Kulturní dům bezmála stejně draho jako Krajská zdravotní aparaturu pro hejtmana Šulce?

Ponecháním pana Vraspíra v tak odpovědné funkci se sice otevře velká naděje pro další integraci duševně handicapovaných do státní správy, ale běžný občan (daňový poplatník) znejistí ještě více.

Pokud neskončí oba dva výše jmenovaní, skončí pochopitelně (a jak jsme již vysvětlili – ochotně a rád) sám primátor Vít Mandík, kterého Sdružení Stop tunelům požádalo v této kauze v úterý 24. ledna o pomoc a on jim ji přislíbil. Legitimita výběrového řízení na ředitele Kulturního střediska bude projednána na nejbližší Radě města.

Žel, kdyby pan primátor jakožto reprezentant kryjící podvod, nesvépravnost a čachry během výběrek skončil také, i pro něj to už bude příliš pozdě. Protože navzdory své plachosti a snaze o neviditelnost již dnes je k hotýlku na bývalé Ferdinandshöhe upnuta nezdravá pozornost veřejnosti, takže– po uplynutí nezbytné Evropskou unií stanovené doby pěti let – půjde už mnohem hůře stejně neviditelně přešupačit za naše peníze postavený hotel na jakési holobyty, a těžit z ústecké dominanty daleko lukrativněji – třeba opět ve prospěch nějaké odtahové firmy.

Nemám proti panu Mandíkovi žádnou osobní zášť. Nic nedělá, tak také nic nekazí. Jenom mi maličko nesedí, jak lze v tomto zadluženém městě brát peníze za nicnedělání. Ale nezasáhne-li v případě pana Vraspíra, bude muset odejít. Protože ačkoli v této zemi už neplatí téměř žádný zákon, pořád je naprosto nepřípustné, aby se čelní reprezentant města naprosto svévolně a nestydatě zastával zlodějů a nesvéprávných. Nebo už i to lze??

Autor: Jaroslav Achab Haidler | středa 25.1.2012 0:52 | karma článku: 18.43 | přečteno: 1478x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 419 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 517 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 913 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1908 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Největší parkoviště v ČR – dálnice D1

Pokud po D1 nejezdíte, vnímáte jen zprávy o ní. V duchu toho, že většina zpráv je negativních, slýcháte zejména, že dálnice stojí.

23.5.2018 v 15:30 | Karma článku: 4.96 | Přečteno: 128 | Diskuse

Jan Klar

Ta, se kterou teď žiju

Pseudochlap není urážka ani nadávka nebo pokus o zesměšnění. Je to pojem, který příhodně vystihuje fenomén dnešního muže.

23.5.2018 v 12:36 | Karma článku: 15.50 | Přečteno: 703 | Diskuse

Pavel Vrba

Lidi, konečně se probuďme

Žijeme v uspěchané době, honíme se za kariérou, za zbožím ve slevě. Nestíháme. Ale rovněž jsme rezignovali na předvídání, dodržování pravidel na silnici, na chodnících, ale i jinde. A výsledek?

23.5.2018 v 12:30 | Karma článku: 18.14 | Přečteno: 725 | Diskuse

Helena Vlachová

Člověk se musí umět prodat

Dnešní svět je hlavně o obchodu o umění se prodat. Proto mi nevadí prostitutky, beru je jako ženy, které zvládají umění prodeje, dokáží komunikovat ústy i tělem, někdy zároveň obojím..

23.5.2018 v 5:45 | Karma článku: 13.52 | Přečteno: 385 | Diskuse

Martina Studzinská

Bolí tě záda? Cvič!

Přesně tohle je věta, kterou určitá ne úplně malá skupina velmi nerada slyší. Cvičit? To zavání námahou. A námahu málokdo vyhledává. Takže jsem pro sebe vyvinula návod, jak cvičit - necvičit. Dovolím si se o něj podělit.

22.5.2018 v 17:14 | Karma článku: 15.24 | Přečteno: 653 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1668
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.