Podvedený Babiš

15. 03. 2012 22:39:50
Zatímco siderické kyvadélko Petra Cibulky kývá stále monotónněji (StB. KGB, zrada v každém koutě - volte Cibulku!!) a většinou jen jako kuriózní dresing málo sledovaných debat politických outsiderů kdesi hluboko mimo televizní „prime-time“, jeho slovutné seznamy zůstanou ještě nějaký čas „nesmrtelné“.

A zatímco současná vrchnost ztrácí i poslední zbytky skrupulí a veřejně nejen tvrdí ale i dokazuje svých chováním, že bezpráví je zákon, vznikají nové, ANO nové(!) politické trafiky. Čisté jak slovo bóží, transparentní a hlavně konečně košerné... Mezi nimi i jakési Babišovo ANO 2011.

A nastojte, ačkoli se pan Babiš prozatím „sidericky“ neztrapnil, má kupodivu s panem Cibulkou dvě nápadně společné vlastnosti. Buď on sám anebo přinejmenším jeho ANO.

Taky totiž pořídil „svoje seznamy“ a taky „operuje“. Nikoli kyvadélkem, ale jakýmsi „kladélkem“. Klade totiž záludné pasti. Podpásové až na půdu, zákeřné a nedůstojné. Sotvaže o sobě totiž dal slyšet – dokonce s náležitou pompou v jakýchsi Otázkách u pana Václava, objevil se mi mezi spamy a pozdravy od nějakých hodně špatnou čestinou mluvících Nikol také informační e–mail od hnutí ANO 2011. Korektní jak Klaus bez Jakla a zákeřný přesně jako smlouva od Homecreditu. Tlustými a velkými písmeny se psalo něco úplně jiného něž těmi pidi-písmenky kdesi v patě dokumentu.

Prý že si dovolují se představit se a bla-bla-bla... A že hodlají přinést do současné politiky bla-bla-bla ... A že pochopitelně nijak nenaléhají, ale pokud chceme vědět více, ať se laskavě zaregistrujeme k odběru jejich bulletinů...

Jsem vůl, protože jedině vůl by si dneska připustil naději, že politika je snad něco jiného než porno anebo spam. A tak jsem bláhovec požadované údaje bla-bla-bla vyplnil.

Jaké bylo moje překvapení, když se najednou zhruba předevčírem objevily slavné Babišovy seznamy. Jednak tím, že strýčka Spasitele podporuje jen tak žalostně málo osob, a pak – což byla darda daleko silnější, že ho podporuji i já.

Bez svého souhlasu, bez svého vědomí, prostě zákeřně s ukradenou adresou vydolovanou pod záminkou – chcete informace? Ve skutečnosti vlastně ale : „Chceme Váš souhlas a budeme tvrdit, že jste náš...“

Takové jednání nemám rád. Ještě že ti podvodníčci mají na svém webu alespoň funkční „kontakty“. Okamžitě píšu mail: Žádám, abyste mne v nejbližší možné době vymazali (vyškrtli) z vašeho seznamu "Podporují nás", který považuji za podvodný a nekošerně zformátovaný.
Pochopitelně mne vaše hnutí zajímá, ale nekonzultovali jste se mnou, zda vás podporuji a děláte tak lháře ze sebe i ze mne.

Žádám vás také o vysvětlení , proč a jak k této politováníhodné nepřesnosti došlo. Odpověď mi stačí e-mailem na tuto adresu. Prosím, pošlete i link se seznamem, abych se mol přesvědčit, že jsme si porozuměli. Děkuji. s pozdravem bla-bla-bla

Dnes mi přišla odpověď: Vážený pane, nevím, o jaké nepřesnosti mluvíte, nikoho nenutíme, aby se zaregistroval. Předpokládáme, že každý pochopí, že pokud se zaregistruje mezi sympatizanty, tak je zaregistrovaným sympatizantem. Možná to opravdu uvádíme nepřesně, tedy na vysvětlenou: Na začátku formuláře uvádíme: ANO, chci se zapojit - Podpořte výzvu ANO 2011 vyplněním následujícího formuláře a staňte se naším sympatizantem!

Všimněte si dvou slov: podpořte a sympatizant. Sympatizant podle slovníku znamená: stoupenec, podporovatel, názorový spojenec, kdo je příznivě nakloněn. Podporovatel je substantivum odvozené od slovesa podporovat, proto předpokládáme i jejich významovou spojitost.

Teď si nepřejete být registrovaným sympatizantem/podporovatelem, což respektujeme a rušíme vaši registraci. – S přáním úspěšného dne, Tým ANO 2011

Já si ji nepřál ani tehdy, ale TEĎ už tuplem ne... Takhle se to vážně nedělá.

Nestalo se vám to náhodou také? Pokud ano, pro jistotu si zkontrolujte, zda nejste na Babišových seznamech uvedeni rovněž. A pokud vás to ale štve podobně jako mne, napište jim na štáb. Nestoudnost by měla vědět, že všechno má své limity. Samozřejmě A pochopitelně, pokud takovouhle grupu manipulátorů podporujete, nechte na hlavě, doufejte, důvěřujte. Přeju úspěšné volební klání a zaslouženě získaná procenta.

V rámci objektivity nutno dodat, že sám strýček Spasitel je v tom možná maličko nevinně. Že si jen koupil partičku promotérů, kteří mu měli dopomoci k volebním preferencím, a aby mu ukázali jak je národem milován (protože preference široko daleko nikde), snížili se k téhle sviňárně. Pořád ale tady zůstává ten princip „nákupu“, jeho zneužití a vlastně i důkazy, že všechno se koupit nedá.

A tak je snad lépe, že je politický podnikatel (včas a trapně) podveden svým vlastním štábem pí-árčiků, než aby byl (nedej příroda) podvodníkem od přírody...

Autor: Jaroslav Achab Haidler | čtvrtek 15.3.2012 22:39 | karma článku: 16.15 | přečteno: 1738x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 361 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 17.86 | Přečteno: 476 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 23.71 | Přečteno: 507 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 527 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 1209 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz