Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konec světa. Den poté …

18. 03. 2012 21:43:35
Den poté, co spadla ústecká koalice, účelová jako všechny tady v republice a jako všechny tady, pouze zas a znovu dokazující, že pokud se vůbec blíží konec světa, tak konec světa tzv. „parlamentní“ (tedy účelově koaliční) demokracie...

Den po pádu koalice v Ústí (který je od časů proslulé Matiční ulice po letech opět jedním z pozoruhodných republikových rekordů, než to začne rupat všude a pořádně ...), tedy den poté, co náměstek Řeřicha poděkoval všem slušným věrným, co mu dávali opsat a nařizovali „odklánět“, tedy den anebo jen pár dní poté máme:

- už zhruba deset po sobě a na mnoho let dopředu jako město (tedy my občané!!) dluh, který se rovná téměř veškerým příjmům města. Jak vznikl, za které hračky, které jsme nechtěli, jak bude splácen a zda se ještě zvedne, zda půjde město do dražby anebo u nás u všech pěkně dům od domu začnou zvonit exekutoři, to je nám odmítáno poznat. Taky už pár let po sobě. Máme tedy široko daleko nejlepší ochranu před pravdou

- Máme řadu podvodně okradených občanů, které pro nesmyslný a nikdy neuskutečnitelný záměr betonového běsu koaličně zanesený do územního plánu města, všechny dosavadní dny“předtím“ připravily o svobodu nakládat s jejich majetkem. Máme tudíž i tady v UL novodobou šlechtu a především také její vazalské nevolníky.

- Máme tu už dva roky otevřené hotely, Zanádraží a parkoviště, prostory, kam lidská noha buď nesmí vkročit (protože jsou stále neotevřeny) anebo nevkročí, protože jsou ne bezpečené, ne funkční a ne levné. Podle všeho se ještě nenašel „účelný plán“, jak by tyto stavby a stavbičky mohli využít Vyvolení.

- Už čtyři roky tu máme za našich zhruba 40 milionů zrestaurovanou „zasedačku vrchnosti“ vybavenou takovými vymoženostmi, že konšelové mohou jednat zcela v utajení. My jim pod prst koukat nesmíme!!! Možná právě proto, aby nás mohli spolehlivě chránit před pravdou.

- Máme dva kouzelné dárky – lanovku a parčík, které nikdo nechtěl (snad jen ti, kdo se na nich pásli a vymýšleli, kolik lze odklonit). Jsou zklamáním a jsou víceméně k ničemu. Ale my nehudráme. Nejsme přeci kverulanti!! To by nám pan Kikina vytmavil ještě i při svém (doufejme) posledním novoročním projevu. Jsme vlastně rádi, protože oba ty dárky jsou byly povstaly za Unijní prachy, a tudíž, co je nám po tom? Unie okrádá nás, my okradli ji! Jenomže pořád nemáme seriózní informaci, kolik nás rok co roku provoz těchto dárečků vlastně stojí. Jestli jsme si tou krádeží u Unie, nezadělali na dalších 6 milionů ročně za provoz stále pomaleji se kývající nejkratší kyvadlové lanovky v Evropě! A zda se podobně nezdvihnou i náklady na provoz parku, ve kterém se po investici 80 mio nezměnilo vlastně vůbec nic. Jen náklady na údržbu toho předraženého Nic... Jestli to náhodou nakonec nebudou dárečky danajské?

- Máme na spadnutí zákon o zákazu losovaček, ale tady se pořád ještě až do posledního dechu losuje a losuje. Nestydatě a s výmluvami, že není nic snazšího, jak se rychle dostat k té nejspolehlivější firmě, než právě losovačka. To ostatně nikdo nezpochybňuje. Už léta. Jenomže „nespolehlivější“ po ústecku, to rozhodně neznamená ani „nejlevnější“ ba dokonce ani „nejzodpovědnější“.

- Máme už třetím tokem rozestavený dům přímo na náměstí Lidových milicí, dům, který sice disud nemá stavební povolení, ale jednoho krásného dne stát bude. To všichni víme. Zatímco kdo a za kolik boural jakýsi jiný podobný beton – tzv. Sektorové centrum - to už se asi nedozvíme nikdy. Jen tušíme, že jména spojená s těmito „stavebninami“ si můžeme přečíst i v jmenném seznamu koalic. (Anebo jen shoda náhod??)

- Máme několik Kulturních domů. Jejich šéfové opisují své projekty, jako náměstci své diplomky a stati. Budujeme tyto stánky kultury tichými plíživými miliony, ale kolik tam co stojí, vědět nesmíme!! Ani položit otázku, jak může vyhrát konkurs někdo, kdo nic než opisovat prastaré koncepce, neumí. Prý si máme pomaličku zvykat. Duch doby, nebo co...

- Máme republikově nejdražší a také naprosto nejhorší hromadnou městskou dopravu, ale Dopravní podnik se raději věnuje „odklonům“ ve formě (opět republikově nejdražších!!) odtahů, které tahají prachy z kapes lidí ne zpátky pro město a tedy pro ldi, ale za a jenom pro vrchnost (bydlící v také nezkolaudovaných, ale již dávno stojících domečcích uprostřed Středohoří).

- Už dnes máme totálně zablokovaný přístup k vodě. Do Labe snad ještě skočit lze, neb přes řeku vedou tři mosty – ten poslední zvaný „Žraločí ploutev“ stál 750 mio a my se ho už osm let pokoušíme vnutit kraji anebo státu. Ostatní voda – koupaliště Habrák anebo teprve napouštěné skládkové jezírko Milada – resp. jejich břehy – už dávno patří vyvoleným. Levně nabyl, natvrdo promění v pláž a oškube....

- Máme toho tady ještě daleko daleko víc... ale kdo v této republice nemá...

Díky agentuře Corrupt-tour máme z ostudy kabát a hlavně poměrně dost starostí, co bude dál? Máme tady na chviličku nové konšele. Zrekrutovali se ovšem z těch starých a podle kuloárů, jen proto, že už i vlčáci se porvali o poslední kost.

Prava, internetová doba je rychlejší než v časech Fridricha Falckého. Přesto i dnes lze „novo-koalům“ eventuelně popřát jejich 100 dní hájemství, čas na jejich „zimní kralování“ (nakrásně na jaře před volbami do Krajů) ovšem jen v rámci nových či staronových losovaček a dotažení tunelů, kvůli kterým starou koalici shodili. Ohledně „ochrany před pravdou“ by si měli máknout během jediného týdne. Nedělejte si iluze, že potom budeme moci říkat. Konečně máme maso jako Ema. Ema se má... Ale alespoň vědět bychom snad měli!!

Pokud i oni budou zadluženého občana před pravdou chránit ještě po Aprílu, pak okamžitě - den poté nám může být jasné, že se nezměnilo nic. Jen jarní potůčky penězotoků potřebovaly nová koryta.

A ještě něco. Úplně na okraj... Máme těch pár dní po pádu jedné vyděračské koalice, a už dnes nejen její bývalí fanoušci, ale žel dokonce i ti, kterým právě tahle koalice uprostřed města, které není zas až takovou megapolí (snad jen v rámci korupce), aby si tu lidi neviděli do talíře, vzala naději v morálku, nadělila dluhy a aroganci, tedy právě i tito lidé hned pár dní poté začínají hlasitě omílat staré (současnou koaliční praxí už stonásobně zdiskreditované a totálně vyšeptalé) zaklínadlo: „Hanba, fuj, oni hlasovali společně s komunisty!“

Jenomže, jestliže někdo v době, kdy stranický odznak a stranická kázeň je cosi, jako kapavka anebo lišej (v horším případě vstupenka mezi zloděje a zápis do fronty na trafiky) – jestliže někdo v takové době zvedne ruku proti evidentní zlodějině, je mi naprosto u košile, jaký odznáček nosí na té své.

Protože, má-li se vůbec něco někam pohnout, musí jít konečně strany stranou a věcí veřejných (res publika) se musí chopit lidi. S reziduálními zbytky rozumu a mravnosti...

Autor: Jaroslav Achab Haidler | neděle 18.3.2012 21:43 | karma článku: 14.85 | přečteno: 1339x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 7.02 | Přečteno: 231 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 18.72 | Přečteno: 500 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 543 | Diskuse

Jana Majová

Můj rok s Davidem (k cyklu článků David a Genetický Goliáš)

Je to víc než rok ode dne, kdy jsme se poprvé setkali. Kdy jsem poprvé usedla v Davidově pokoji a trochu rozpačitě jsme se oťukávali. Přišla jsem o něm psát. A netušila, jak niterně se mne dotkne jeho příběh.

23.9.2018 v 22:05 | Karma článku: 15.77 | Přečteno: 261 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz