Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Autentický funebrák

3. 04. 2012 2:43:49
Průšvih. Na severu se veřejně složila celá buňka ODS. Navíc tahle skupinka dost zřetelně naznačuje, že je to proto, že se v ODS posluhuje kmotrům a krade jak v ČSSD. No to se musí okamžitě řešit.

Dřív, než to začnou řešit média a hlavně lidi!!! Dost na tom, že to rupe ve švech, kam se jen oko podívá...

Tiskoví mluvčí na nejrůznějších partajních úrovních okamžitě tráví bezesné večery, aby „lídrům“ (donedávna ještě vykuleným pionýrům modrého hnutí) napsali ta šikovná a nic neříkající moudra, s kterými je pak lze vystrčit na veřejnost. Třeba do Hyde parku. A tak došlo i na pana Jana Kubatu. No krásně nám to všecko potvrdil (od 26 min.).

Je „autentický člověk“ a jako každý z nás se přeci radí se svými milými – rodinou, přáteli, lídry a taky „strýčky“.

Jestliže se dokonce z vnitřku Modré ptačí kolonie začínají ozývat hlasy, že se krade a posluhuje jak v Čechách jižních, tak v Praze a rovněž na Severu, je to všechno jenom tím, že dobrý kámoš z partaje podcenil svoje „obrovské šance“ umístit se na kandidátce, a tak vlastně on i jeho partaj-buňka nemají žádný morální problém s kmotrovščinou, ale jen nemorální závist, že se jim nedostalo patričných ministersko-krajsko-zastupitelských pašalíků... Povídal, vlastně spíš odříkal pan Kubata z předepsaného partesu. Skoro bychom to snad spapali. (Jenže tak zhruba před deseti lety. Dnes už jen těžko!!)

Je maličko mrzuté, že tak autentický člověk není schopen slyšet (otázku) a odpovědět (na ni) přímo a k věci. Že je Jan K. autentický a jak tuze je autentický mělo Ústí možnost slyšet, když ještě jako ústecký príma-tvor vykřikoval prasárny na rozhodčího za brankou. Ale ani taková ani nová a sebevětší autenticita není dost statečnou odpovědí na onu bazální otázku: „Tak co, kluci, posloucháte strejdu Páťu?“ – jak si drze dovolil poptat se Daniel Takáč.

Na takto otevřenou otázku odpovídá švihácky zarostlý správce českých vězňů odzbrojujícím: „Já pracuji a každé dva roky máme v ODS volby.“ Uff – tak o je hustý (33 min).

Když panu Kubatovi došly náboje „autenticity“, nezbylo než konečně sklonit své čisté a dětsky bezúhonné zraky k papírku, který si donesl, aby pak v nadále neautenticky besobsažném prdolení předepsaného v projevu pokračoval. (Kdo neviděl, může nabrowsit, anebo taky ne. Není čeho litovat!!)

Ale jednu formu autenticity mu upřít rozhodně nelze. Ono totiž čím víc se oranžovo-modrá realita korupčního kapitalismu začíná podobat diktatuře proletariátu (zejména diktatuře jeho vedoucích špiček), tím víc lidí a opět daleko citlivěji začíná opět vidět i slyšet někde mezi řádky. A jakmile se začínáme opět cvičit v logice – nejen ve čtverečcích sudoku – ale i v mezi-čtení politických projevů, je to, co napsal tiskový mluvčí pro Jana Kubatů dokonalým, autentickým a naprosto nezpochybnitelným důkazem, že na severu se krade. A to pro Patrika.

Víte, kdyby alespoň ten pán z Moravan v Kubatově argumentaci trošičku „zaexistoval“. Moderátor se přeci nebude ptát na neexistující osoby, natož pak na jejich obsazení v programu severočeských kontribucí a dojiv ODS. Ale bohorovný - a zároveň neuvěřitelně vykulený a tudíž nervózní ex-primátor vůbec nezmínil, že by někdo takový v severočeské ODS existoval. Chyba!!!

Kdyby přinejmenším jeho existenci přiznal, a potom dokázal vyvrátit, že je to pochopitelně pitomost, co se o panu Patrikovi šušká, mohl ještě diskreditované ODS na severu vrátit její pošramocenou autenticitu. Tím, že ho ale zazdil jako Thurzo Bátoryčku, propálil natvrdo a dokonale (navíc polovině národa), že pravda je nejspíš tam někde mezi těmi, co svoji ods-buňku znechuceně složili. Jak ostatně trefně glosoval člověk, kterého si neuvěřitelně vážím (shodou okolností také z ODS): „Kubata dnes v Hyde parku uvedl Páťu na nebesa. Protože pánaboha taky nikdo nikdy neviděl...“

A tak se autentický učitel tělocviku díky nešikovnému sepisovači nic neříkajících odpovědí vyšplhal až na autentického funebráka celé rozpadající se ODS. Podobně jako kdysi pan Nečas, když v mrazivém zimním večeru a v bundičcce géniů průměrnosti tvrdil, že zloději, korupčníci a nehospodární soudruzi budou odejiti. A přitom Saša se dodnes nestydatě sašá a sašá k dalšímu tichénu Promo-Pro. Asi to tam mají kluci nějak ve zvyku. Ale hoří jim koudel, hoří, když už ani nevědí, koho „důvěryhodného“ by nastrčili, aby se nám nezvedl kufr.

A tak nejen každodenními zázraky politické nestydatosti, ale i upřímnou autenticitou hurá k poznání... Poznáním k chuti ke změně. A chutí nakonec i k činu.

Díky, Jene Kubato!! Pomalu začínáme také přemýšlet, nakolik dokážeme být autentičtí my sami. Není vyloučeno, že partaj, ve které neexistují existující lidi, přestane (krom vás, stranicky poslušných) existovat pro nás existující. Plakat určitě nebudeme. Jenom si ušetříme hořké kapky úsměšku, když se musíme divat, jak se lže – a navíc skoro žalostně trapně - v přímém přenosu.

Autor: Jaroslav Achab Haidler | úterý 3.4.2012 2:43 | karma článku: 18.64 | přečteno: 1499x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 6.24 | Přečteno: 194 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 18.72 | Přečteno: 489 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 540 | Diskuse

Jana Majová

Můj rok s Davidem (k cyklu článků David a Genetický Goliáš)

Je to víc než rok ode dne, kdy jsme se poprvé setkali. Kdy jsem poprvé usedla v Davidově pokoji a trochu rozpačitě jsme se oťukávali. Přišla jsem o něm psát. A netušila, jak niterně se mne dotkne jeho příběh.

23.9.2018 v 22:05 | Karma článku: 15.49 | Přečteno: 261 | Diskuse

Vilém Ravek

Jsem nešikovný a k tomu ještě manžel.

Ten, kdo je nešikovný, ale jen málo, se může zdát na první pohled šikovným. Ovšem jen za cenu opakovaných zážitků blízké smrti a tekoucích nervů. Nešikovný manžel by měl být chráněn zákonem.

23.9.2018 v 20:30 | Karma článku: 14.16 | Přečteno: 429 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz