Kéž by - (Ropáci01)

30. 05. 2012 19:57:51
Ačkoli nezaprší, už alespoň prosakuje. A tak po ročních tahanicích okolo trestního oznámení (které skončilo pod stolem) konečně na veřejnost prosákl doslovný text auditu proslulého Aktivního parku

, ve kterém s největší pravděpodobností sen některých nenajedenců skutečně přestal být vizí a který ovšem zároveň podojil (zatím nevíme koho, zda Unii anebo nás Ústečáky) o hodně podivné miliony, které tam jednoduše nejsou!! Ani pod zemí, natož na povrchu.

To vše v době, kdy oranžová slabo-vláda podporuje princip presumpce viny některých svých vybraných hejtmanů, zatímco kdovíjak barevná hejtmanka Vaňhová naopak princip své nevinny (hodně podezřelý všemi sladkobolnými řečičkami, výhrůžkami a prohlášeními distribuovanými až pod nos občanů do jejich schránek) a bohorovní modří „obři“ nadále princip nestydaté drzosti.

Jsou to všechno pramínky informací. Pramínky pravdy v tom celorepublikovém suchu. A pozor, páni sadaři a zahradníci, hlavně se nenechte znechutit tím, až tyto pramínky zase rychle vyschnou anebo se ukáže, že svinstva je sice všude plno, ale vše podle zákona.

Přesně tak je totiž ušitý celý sebe-audit, který severozápadní ROPáci spáchali sami na sebe, aby džbán nepraskl více a koza zůstala celá.

Jaký je a o čem svědčí? Každý, kdo jste někdy absolvovali nějakou „kontrolu“ moc dobře víte, že občas je zapotřebí na kontrolory chystat pastičky. Orgán pak „cosi“najde, ukojí se a vše vypadá v cajku. A tak, ačkoli dodnes nikdo nezná a neviděl původní projekt, všechny zprávy ani podrobné faktury, hned se mezi ROPáky vědělo kam sáhnout. K tomu, co by mohlo být vidět. Něco málo na sebe „prásknem“, a snad nám to nezlomí vaz. Bude to nakonec jen něco okolo jednoho milionu. Vlk se nažere... ale v celkovém objemu milionů osmdesáti, pořád ještě mini-prohřešek.

Nemá cenu být paranoik za každou cenu, namlouvat si, že je to tunel od AZ až do Sanace, nicméně sami umíte přemýšlet, sami se určitě rozhodnete pro správnou presumpci. Nicméně pojďme se společně ptát dál... A spolupracovat.

1) Proč se AUDIT obsahově ( rozuměj: jaksi v celku) nechová jako audit, ale jako sebeobrana? Jako takové první poznámky do soudní síně. Nikde žádné výkazy, nikde žádná čísla, jen seznam toho, jak všechny losovačky a „výběrka“ proběhly naprosto v pořádku. Přeloženo do češtiny: „I kdyby se vám to nelíbilo, zákony jsou pružné, tady jsme chybku neudělali. Tady to máme předem ošéfované...“

Proto také všechny „vícepráce“ (p.13 auditu) dostává rozhodnutím těch, kdo jsou v tom namočení (pragmaticky a vlastně pochopitelně) hlavní dodavatel Průmstav. Že by se myslelo na další firmy? Ale proč. Méně hlav, méně vykecá!!!!

2) Pohledem do diskuze pod článkem o auditu, je zřejmé, že upozorňovat na „náhodičku“, jak vyhrávaly na severozápadě tolik „osvědčené firmy“ AZ-Consult, Varia a Průmstav (p. 12) asi není zapotřebí. Zdá se, že je vám všem jasno.

Rozhodně ale – vzhledem k tomu, že jde o zakázku veřejnou, určitě můžeme chtít vidět, jak podrobně tyto firmy a tedy co fakturovaly. Jestli jen fakturku s částkou, anebo také s specifikikací fakturované částky. Buď s odvolávkou na zákon, podle kterého si ta a ta firma smí účtovat takové a takové procento z celkového objemu zakázky, anebo - a to by bylo velice inspirativní – kolik hodin, kolik papíru a kolik práce věnovaly firmy MOTT (170 tisíc – vypracování žádosti), projekční kancelář MS-architekti (1,96 mio – projekt).

Prostě vidět naživo a nejlépe v listinné podobě jejich dobře odvedenou a slušně zaplacenou práci, o které se píše na p. 12 „auditu“!!!

3) Ptejme se také co to je „dodávka geologie“. To nevadí, že to asi každý odborník na stavařinu ví, ale platil ji občan. Má na to taky právo. (Najdete rovněž na p. 12 auditu – fa AZ-Consult / cca půl milionu).

Firma VARIA... Stála téměř u všech městských zakázek. Je to vlastně naše rodinná firma, dlouhá léta vyživovaný z našich daní. Je jen slušné, aby se domácí účetnictví vedlo otevřeně. Ptát se na její kroky, je přímo víc než legitimní a „Variáky“ jistě potěší, že o ně má Ústečan konečně zájem.

4) Nestálo by také za to, poznat položkové složení oné průmstavácké kašnové kolekce (p.26 auditu). Každá ze všech 12 víceméně nevkusných a nenápaditých„kašen“ hodila dodavateli na plece břímě prací za více než 3⁄4 milionu. Doufejme, že včetně materiálu na pořízení těch patvarů. Pokud pouhé založení a technologie stojí sumu XY, ptejme se, co tvoří zbytek té pálky. Poznejme také položku XY. Domnívám se, že na to máme právo jak my, tak i čtenáři ROPáckého auditu.

5) Firma Hastex-Hasped (pouhých 702 tisíc) dbala na bezpečnost při práci. Sdílný úředník ing. Zika ale prozradil, že oplocení (dva roky postávající po obvodu parku) nikde účetně nefiguruje. Pokud úředník nevysílá matoucí informace, ptejme se, proč tam to oplocení stálo jako dar. Dar podnikatele, anebo nepořádek v účetnictví? Ergo pěkně „zbastlený“ projekt ?

6) Především ale je tu ta největší „darda“ 65 milonů bez DPH pro Průmstav. S nádavkem dvou „vícepracovních“ balíčků za pět a další dva miliony. Zde je také největší balíček otázek. Kde se podařilo prošustrovat několik tisíc nevysazených dřevin? To to nikdo nekontroloval, anebo přimhouřil oko? Nedopatření nebo první (z možná mnoha) pochybeníček? Proč ale byly účtovány? Je to to jediné, co bylo naprosto „košer“ Unii vyúčtováno, ačkoli to občan to v parku nenajde? A má o tom Unie informace? Kdo ji může informovat, aby si to ověřila? Proč lavičky a skluzavky mají cenu tří a čtyř standardních? Máme jistotu, že se podobně jako z „dřevinami“ nepracovalo také s „geologiemi“? Proč veřejnost dosud nesměla vidět podobně jako tento sebe-obhajobný „audit“ také dílo firmy MS-architekti, která vlastně celý Park navrhla. Podle tohoto dokumentu by se dalo poměrně spolehlivě počítat, to co zůstalo na povrchu, a ptát se na to, co je anebo není pod povrchem. Fyzicky i symbolicky.

Otázek se narodí určitě mnohem více, ovšem jedině za předpokladu, že se novodobá klika „osvícených“ na radnici odváží poskytnou taky nějakou tu odpověď, že se vydržíme ptát a že si své úkoly, kroky a získané informace někde vzájemně sdělíme.

Prosakuje. A prosáklo něco přes milion. Při troše dobré vůle, jich může být více. Zaplatíme to stejně my, ale nebudeme za blbce. Anebo zjistíme, že park je sice plný kašen, rybníčků na pětiprdí a cyklostezek odnikud nikam, a že ten trdlolín byl ten, kdo takové atrakce zadával. Ale bude jasněji a tím i svobodněji. Kéž by !!

Nestojí to za těch pár dotazů a hlavně lidskou, občanskou synergii? (Mimochodem energeticky daleko menší námaha, než defenestrace anebo občanská sebevražda :O))

Autor: Jaroslav Achab Haidler | středa 30.5.2012 19:57 | karma článku: 9.73 | přečteno: 1011x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 380 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 17.86 | Přečteno: 485 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.18 | Přečteno: 510 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 528 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 1213 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz