Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejbližší tři tunely

31. 08. 2012 13:16:27
Recyklační investice do církví nabývá (chvála Pánu) stále jasnějších obrysů. Recyklační proto, protože ti, kdo tolik touží Církev obdarovat, už přesně vědí

(na základě svého „soukromého výčtového zákona“), kteréže to políčko či les si za poctivě vydřené „odměny“ za vzorný výkon státní správy koupí a které jim jako prebendu nádavkem poskytne jejich kmotříček. „Bude to jen taková majetková recyklace“ prozradili nejen budoucí exministr Kalousek, ale také pak Jiří Švarc, zastávající hodnost mluvítka a šidítka NERVu. Vše, pochopitelně, jen lehce mezi řádky. Ono se totiž ještě přesně neví, co se bude vracet, ale tito dva pánové už národ ujišťují, že církev polnosti i lesy obratem zase prodá.

A pokud to tito dva a někteří další tak spolehlivě vědí, můžeme vzít jed, že to sněmovna na svém nejbližším jednání prelátům odklepne. Křehká stojednička se určitě poskládá, protože nějaké to „kostelní pole“ jednoduše vyfasuje za správný pohyb kopýtkem nějaký ten „pan Dopočtu“, i kdyby to byl zase třeba novodobý pohankový Melčáček. Akrů určených na dělitbu je totiž nekřesťansky požehnaně. A církev stojí na oběti.

Trápit se tedy tím, že vláda umírající morálky předpřipravený koláček do církevní dlaně nakonec narve, je už asi zbytečné. To už neovlivníme. Ale pozor na nejbližší další tři chystané tunely.

Jsou stejně předpokladatelné, jako skutečnosti zmíněné výše. A vy je znáte také. Pravda, poté, co se modro-oranžová koalice vehementně snaží odvést paměť národa od nedávných událostí kvapným střídáním policejních prezidentů, by se mohlo zdát, že jsme už pro novější thrillery docela zapomněli na všechna ta fiaska okolo IZIPu, státních maturit a registru vozidel.

A právě tady se narodilo to nové pole, ze kterého lze ještě dojit, aniž by občan do toho zavrtal. Stavět nejdražší dálnice v Evropě je už maličko trapné a rozkrádat euro-prachy je sice pořád ještě trendy, ale „bílí koně“ pomaličku docházejí a brzy by si mohl jít sednout i někdo, kdo by raději ještě dva roky rozkrádal.

Zatímco o tom, že veškeré státní elektronické aktivity jsou předražené (a zfušované) ještě víc než ty zprofanované a krabatící se dálnice, ví jen několik mladých ajťáků, ze kterých, kdyby se náhodou ozvali, uděláme hackery a piráty, takže zakázku na další „státní web“ dostane šikovně ušitým výběrkem kamarád Kája, který si ještě nedávno pletl výrazy „kliknout“ a „kleknout“. Možná proto mu tu jeho fušku zaplatíme tak královsky!! Včetně poradenské, konzultační, manažerské a pí-árové firmy, v jejichž představenstvu sedíme ...

Ale zpět k těm chystaným tunelům. Aby se totiž vatikánský vlk nažral, bylo nutno kus kozy přeci jen obětovat. Aby snad někoho nenapadlo to, co je nabíledni, že totiž populistické vydírání veřejnosti řečičkami o zablokovaném majetku, který by si na sebe mohl vydělávat, by bylo lze docela jednoduše a natrvalo umlčet revokací tzv. blokačního paragrafu, raději se honem (i když se skřípěním zubů a tichým vzývání pekla) přistoupilo na jinou formu úlitby. A tak se zdá, že zákon o daru církvím bude schválen jedině v nepříjemně modifikované verzi s podmínkou, že břímě dokazování, že na slíbené a předem rozdělené zboží mají „jako“ skutečně nárok, ponesou církve (vlastně především Církev). A to už jsme skoro u jadérka pudla.

Vždyť kde to budou údajně dokazovat? Jednak na státním pozemkovém fondu, dále u Lesů české republiky a pak u konkrétních pozemkových úřadů. To všechno jsou státní či polostátní organizace. Tedy naše a za naše daně fungující a provozované úřady, jejichž povinností je vydávat svým majitelům (rozuměj občanům) přehledné a transparentní zpravodajství o své činnosti.

Jinými slovy ihned po prohlasování restitučního zákona se na všech třech zmíněných adresách objeví na jejich internetových stránkách link anebo vkusně zdesignovaná stránka o tom, jak prokazatelně a košerně všechny církve svoje nároky uplatňují, jakého majetku a v jakém rozsahu se to týká. Lze tedy očekávat, že nepotrvá příliš dlouho, a někoho z neúspěšných web-gaunerů napadne, že by bylo dobré zainvestovat do centrálního registru vydávaného a žádaného majetku.

Přátelé, neskočme jim na to. Žádné nové mega-projekty v oblasti IT. Všechny úřady už svého webmastera mají a tuto – naprosto povinnou informaci – tudíž mohou poskytovat i bez centralizace. V opačném případě, ať svého webmastera propustí a vrátí nám občanům jeho dosavadní mzdové náklady. A pěkně ze svých představenských a dozorčích kapes, protože jak to vlastně dozorovali, když tam tak dlouho nechali takového moulu neschopného úřední web poupravit?

Zkrátka pozor na tunely. Nejen ty webové, ale především i na ty informační. Vždyť celý kšeft okolo restitucí začal pod maličko vyšisovanou fángličkou „nápravy křivd a návratu ukradeného“!

O matky církve nemám strach. Ty svoji kořist touží získat jen a jen proto, aby pomohly občanské společnosti zejména v sociální a charitativní oblasti ( tu a tam si sice zbudují nějaký lukrativni sakrálně-turistický objekt, nějaké ty borovice šikovně buchnou pod rukou, ale jinak všecko půjde do lidí, které církev miluje!!). Církve tedy jistě budou všema deseti (příkázáními) podporovat maximální transparentnost a přehled o dalším osudu majetků. Ale stejně svaté jako stolice poblíž Andělského hradu, stejně svaté jako svoboda vyznání je také právo každé lidské (i agnostické!) bytosti na informace. A proto si především naše a námi honorované úřady určitě nedovolí nám seznamy žádaného a vydávaného majetku tajit. „Poznáte pravdu a ta vás osvobodí“ říkal Malý šéf, ke kterému se snad až na Federaci židovských obcí a jehovisty hlásí většina obdarovávaných. A tak snad nakonec právě díky otevřenosti a pravdivým seznamům, dojde ke konečnému narovnání. Anebo odluce... Nejen církví, ale i tunelů a lží.

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pátek 31.8.2012 13:16 | karma článku: 21.63 | přečteno: 1992x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Čtyři druhy modlitby - čtyři stupně velikosti lidství

Žel, lidé promrhávají svůj život bez ohledu na to, že dosáhli bohatství, slávy, společenského ocenění, nebo čehokoliv jiného.

24.9.2018 v 13:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 13.87 | Přečteno: 145 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 292 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 19.18 | Přečteno: 523 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 566 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz