Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pámbu si své církve chrání

4. 09. 2012 6:18:38
Jak se den ode dne (a reakce od reakce) stále zřetelněji ukazuje, že tzv. restituční zákon je spíše zákonem prostitučním, začíná být také stejně zřetelnější, jak blahodárné nakonec celé to předání majetku církvím bude.

Jenom není tak docela jasné, kdo se prostituuje více, zda dárce nebo obdarovaný a zda náhodou není takříkajíc „vyjebáváno“ s biblickým principem o mluvení pravdy a tím pádem i s námi spoluobčany dárců i obdarovaných... Ale jak pravím, církve nakonec dostanou, oč tak usilují. Ne nadarmo jest psáno: Zač byste koli prosili, věřte, že vezmete ... (Mk 11:24)

Dnes už totiž zhola nikdo nepochybuje, že se v žádném případě nejedná o návrat „ukradeného“ majetku a tedy nápravu křivd, ale o bohapustou a lukrativně zaplacenou „odluku církve od státu“. Pro milovníky politické korektnosti nutno poznamenat, že transakce se ofišl jmenuje „majetkové vyrovnání státu s církvemi“, tedy nikoli zákon restituční, a také připomínám, že monsigneur kardinál Vlk se pokoušel na svých ovčích stránkách přesvědčit pastýře, že odluka je již vlastně zakotvena v naší Ústavě. Zakotvena je, ale prozatím jsou církve pořád něco jako policie, školství a armáda – tedy financovány z našeho. A já myslím, že právem, jenže o to evidentně nestojí. Pole a lesy jsou jim milejší.

Vypočítávat indicie svědčící o odluce snad ani nemusím, nejzřetelnější z nich je fakt, že katolík ukecal i církve, které ještě neexistovaly, aby s ním do tohoto holportu šly. Některým z těch nováčků se podařilo (po vzoru některých staronových partají) navázat na jakési své původní kořeny, takže by snad také něco podědily, ostatní – bez kořenů - se nechaly zprostituovat – tj. koupit. Nezřídka za penízek jidášský. Ale do jejich účetnictví jim mluvit nebudu. Je to jejich volba.

Proč se celá akce nemohla nazvat po pravdě je asi taky na bíledni. Ony by se totiž jinak milé církve mohly odloučit od státu s požehnáním celé masy agnostiků jaksi bez dárku. A tak se někde v barokních proboštstvích vymyslela tahle ochmatika. Tiše se předpekla (první velká chyba usvědčující církve z pokrytectví) a potom se s již dopečeným bochánkem vyšlo na světlo. A nebudou litovat ani ti, kdo pro tohle nekřesťansky vykalkulované právní dílko zvednou packu. Matička církev jim něco určitě ráda zase prodá zpátky.To se pak rychle odkloní na osoby blízké, protože dneska nevíte, kdy vás budou kvůli kdejakému letadlu anebo zvukařině tahat po soudech ...

A začal tanec. Okamžitě doprovázený také nevkusnými tanečky parlamentními a církevnickými. Mezi něž patří mj. páně Badalovo prohlášení, že veřejnost jsou jen ti, které církve (respektive především ta jeho církev) potřebují. Ostatní do toho nos prý strkat nemají.

A dnes už nám další pán v kolárku (jeho jméno jsem si raději nezapamatoval) přes obrazovky vzkázal, že začne-li se jeho církev soudit, nepůjde jen o majetek státu, ale i dalších subjektů a dokonce i fyzických osob. Tak bacha na věc!

Navíc také nikdo nepochybujeme, že co se peče potichu, je pak upečeno pevně jako příslovečná židovská víra, takže zákon projde. Škoda, že si už natrvalo ponese nekošernosti a levoty. A stačilo tak málo. Přiznat, zdůvodnit a vysvětlit. Ukázat a poskytnout záruky.

Ale i reakce těch, co do toho podle pánů z obchodní společnosti „Badal and Duka company“ nemají strkat nosy, začínají přiostřovat. Tady nejde o upírání majetku, tady jde o rozhořčení nad ukrýváním pravdy.

Svatovítská katedrála si tuhle nedávno zažila českou variaci na Pussy Riots, a zpěv jejich parafrázovaného svatovítského chorálu nebyl příliš laskavý. Ale jak vidno, dokonce i varhaník slovutné katedrály s jeho obsahem patrně souhlasil, protože se opřel do měchů, aby jim dodal patřičné velebnosti.

Jak vidno, Sladký požehnaný si své církve skutečně chrání, a kde je dobrá vůle, tam i požehná. Jestli po tom někteří reprezentanti církví tolik toužili, mají, co chtěli. -- Po stále patovějším přístupu k otevřenosti a pravdě, už totiž k odluce - přinejmenším lidí od církví - došlo.

A právě v tom vidím důkaz, že si Sladký požehnaný své církve opečovává a chrání. Proto nám ukazuje jejich skutečné pohnutky, jakoby říkal, najdete Mně i jinde než v těch armádních jednotkách žvanících o sociálních programech, o morálce a nezbytném: Vaše slovo budiž ano ano, ne, ne. Což pak nadto jest, od zlého jest ...(Mat 5:37) a přitom jednajících úplně jinak. Ostatně ne nadarmo jsem vás učil: Po ovocích jejich poznáte je... (povídá BigBoss)

Poznáváme je. A přejme jim to. Jejich přetvářku i jejich majetky. Ten, kdo Sladkému požehnanému důvěřuje, tomu může být útěchou klasický příběh, jak se dva udření osli nad poloprázdným žlabem večer co večer diví, jak je svět nespravedlivý. Že oni dřou za dvě hrsti otrub a prase vedle v stání se přežírá šlichtou, po které se jednomu až sliny sbíhají... Večer co večer si takhle vzdychají až do chvíle, než se na dvorku objeví řezník, aby vyžraného čuníka proměnil na ovar.

Nu a ti, co Velkému šéfovi nedůvěřují, mají dvě možnosti: Trápit se tím, že zase někdo (nic nového pod sluncem) lže, jako když tiskne, a tudíž asi krade. Jinak by přeci všechno otevřeně přiznal!!! Anebo jen zlehka mávnout rukou, politovat všechny ty ovečky z ovčinců netransparentnosti, že je jim měřeno dvojí měrou (což bible taky zakazuje), zadoufat, že se snad alespoň část z toho dostane potřebným, uvědomit si, že nelžou jenom církve (i když od těch by se to jaksi neočekávalo) a radovat se z toho, že „tohleto“ služební pámbíčkářství půjde po nějakých třiceti letech do svých nepřeprodaných lesů a hájů. A nakonec i k Turniketu, za kterým se už polopravdy říkat nedají....

Autor: Jaroslav Achab Haidler | úterý 4.9.2012 6:18 | karma článku: 17.97 | přečteno: 1355x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Čtyři druhy modlitby - čtyři stupně velikosti lidství

Žel, lidé promrhávají svůj život bez ohledu na to, že dosáhli bohatství, slávy, společenského ocenění, nebo čehokoliv jiného.

24.9.2018 v 13:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 13.87 | Přečteno: 145 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 292 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 19.18 | Přečteno: 523 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 566 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz