Kriminál a nemocenská

5. 09. 2012 22:18:07
Loni jsem si na chvíli odpočal v Břeclavském špitálu. Maličko mně opravili a já ještě zbohatnul. Ne z nemocenské. Nádhernou lidskou zkušeností. Ale to sem možná ani nepatří.

Ale ta nemocenská, ta mi hlavou krapet vrtá. Protože včera, tj. cca asi rok a kousek od dotyčné události se odtamtud z Břeclavi poptávali u mého zaměstnavatele, co mají dělat, že nemám ukončenou nemocenskou. Děvčata ze mzdovky je ujistila, ať to zahoděj, protože jsem nemocenskou raději vůbec neuplatňoval. Bodejť taky. Vydržel jsem tam v pyžamu s malinkými přestávkami něco přes týden, poctivě jim za ten hotel (nevařili špatně) zaplatil a pustil celou věc k vodě.

Jako to dělá asi většina z vás od té doby, kdy nám asociální stát ( k čemu lidem stát, když není sociální – stát jsme přece my) tak nelidsky zpřístupnil zdravotní péči. Raději už švindlujeme sami na vlastním zdraví a chodíme do práce i s horačkami, natož abychom se hrdlili o to, co nám kdysi celkem po právu patřilo. A případnému zneužívání se mělo zabránit rozumem, ne trestem... Ale budiž.

Dnes zasedalo zastupko kraje Ústí nad Labem a zastupitel Kouda si mezitím posedával v klepetech, až se paní hejtmance maličko zastesklo...

Také pan David hubne v kriminále a občas si odtamtud udělá výlet před své potencionální kolegy, zdali ho pustí k dalším a dalším výslechům a do vazby. To má (možná) dejme tomu svoji demokratickou korektnost, ale ve srovnání s našimi nemocenskými (například) a zákoníkem práce především (!!(, je tady jedna obrovská díra v logice. O spravedlnosti už vůbec nemluvím!

Dokud selskou logiku nevyženu do řepkových polí, nedovedu si dost dobře představit (natož se smířit), že tito pánové, Kouda, Rath, Parkanová (a brzy snad i Kalousek, Vondra a spol.) pobírají prachy za to, že nepracují!!! - Protože vazba (přiznejme si) přeci jen není rýma ani žlučník.

Pravidlo presumpce neviny je nádherná věc – tedy bylo, nekud se nestalo součástí kalkulací všech manipulátorů s veřejnými zakázkami stejně jako „losovačky“.

Možná že o své prachy, počitky a náhrady přijdou až tehdy, podaří-li se je dostat za mříže. Tedy nepřijdou, protože všichni sice kradli, ale podle zákona!

Ale moc by mne zajímalo, co by udělal můj zaměstnavatel, kdybych u něj kvůli vazbě tři měsíce na motyku nesáhnul. Asi by mne vyrazil pro ztrátu důvěry. A zákoník práce by mu to dokonce s přehledem umožnil - rozvázat poměr „pro ztrátu důvěry“!!!

V tom případě je nádherné, jak Rathům a Koudům důvěřujeme!!! Ti naši důvěru neztrácejí, že je furt honorujeme? Ty ze zaměstnaneckého poměru nevyrazíme? Raději sami tiše spolkneme své první tři dny nemoci (a vazby) kdy, když to na nás přijde , nedostanem zhola nic. A potom od dne čtyři a výše to taky za moc nestojí ...

A tak si říkám, jestli náhodou není čas na nějakou kompenzanci. Třeba formou stávky (nejlépe generální)?

Když nemakají ti, co sedí ve vazbě, a nemakají dokonce ani ti, co dobře vědí, že zákon o vyrovnání s církvemi je děravý a špatný, a přesto ho chtějí prosadit --- a všichni za to politicky korektně berou naše peníze, nezbude než, taky pár týdnů nemakat a nechat je přemýšlet, z čehože na ty svoje platy vezmou, když jim ty prachy nevyděláme ...

Protože ... a já nakonec tu břeclavskou historku přeci jen použiju.

Byla to chirurgie, kde jsem ležel. Dole akutní případy, nahoře ty méně akutní, ale mezi nimi taky amputace. Dvě kolegyně z pokoje, obě s protézami. Paní Majka už zkušená harcovnice, paní Irenka čerstvě po zákroku. Majka míchá kafíčko z čibomatu, hulí modré Startky a pucuje Irenku: „Jsem tě dneska sledovala při rehabilitaci. Holka blbě to děláš. Takhle se na protéze chodit nenaučíš. To máš jako s tancováním. Co furt čučíš dolů na zem? Musíš dopředu! Před sebe! Na zemi najdeš leda tak hovno. Budoucnost je vepředu...“

Zkrátka, jestli už náhodu opravdu není nejvyšší čas zvednout hlavu a začít se koukat dopředu:

„Vážená paní předsedkyně parlamentní sněmovny, vážená paní hejtmanko. S odvolávkou na zákon 101 o informacích Vás žádám, abyste mi sdělily, zda si uvědomujete, že (pokud pánům stylu Rath a Kouda nadále běží jejich platy, ačkoli jsou evidentně namočeni do rozkrádání majetku a bylo by asi spravedlivé, aby jim byly dočasně blokovány stejně, jako jim byla vazbou blokována jejich dosavadní zlo-činnost), tedy zda si uvědomujete, že se i Vy sama vystavujete riziku, že ponesete následky spojené s trestným činem zneužití správy veřejného majetku. Děkuji za pochopení a za upřímnou odpověď .... (smile)

Autor: Jaroslav Achab Haidler | středa 5.9.2012 22:18 | karma článku: 22.44 | přečteno: 1612x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 436 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 503 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.74 | Přečteno: 524 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 536 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 1217 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz