Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Odluka církevních údů

9. 09. 2012 21:15:31
Tak, dnes už víme, že to tzv. „vyrovnání s církvemi“ je především realizací kýžené odluky státu od církví a zároveň rafinované odluky Církve (rozuměj matičky katolické) od ostatních méně zalesněných sester.

Díky paní ex-prezidentové a dalším celebritám víme rovněž, že je navýsost spravedlivé, ačkoli má dokonce (i v rámci politické korektnosti) všechny své limity vůči všem ostatním nespravedlivě okradeným a nespravedlivě stíhaným značně nespravedlivě. Ale prý to za to stojí. Tvrdí realizátoři i podpůrci a propagátoři.

„Společnost s ručením omezeným Církev katholická“ – jedno ze zákona z nejméně průhledných es-er-óček si tedy tiše a spokojeně nacpe pandírko, a společnost spoluobčanů, tedy profánní a agnostická, bude dál ze svého (jelikož ze svých daní) pokorně (jak se na ovci Pastýřovu sluší) podporovat sloupy zvané pontifex. Z latinského pons+facere – tedy „to já teď držím most přes Tiberu“.

Totiž navýsost ošidný „druhý sloup“ důchodové reformy a ještě také „třetí sloup“ zisků plynoucích do kasičky macechy církve. Totiž finance podporující již dnes její charitativní a vzdělávací instituty.

Napadlo vás, přátelé, ptát se právě dneska, kdy Vlci a Dominici tak podezřele zdůrazňují onen charitativně vzdělávací rozměr? Kdy se jedním dechem s vyhrožováním soudama snaží podtrhnout, co vše v budoucnu investují z těch už na dosah ruky stojících a „zablokovaných“ polností a hájů právě do charity, vzdělávání a sociálních programů? Jenomže, z čeho to financovali dosud?

Neberou snad biskupská gymnázia stejně veliký příspěvek na studenty, jako gymnázia kacířů? Nedostávají snad charity, azylové domy a odvykací centra již dnes své granty a příspěvky na provoz, právě tak jako všechna ostatní?

Modelová situace: Za předpokladu, že preláti dodrží své slovo (zatím tak ale nikdy neučinili), zahrne poskytnutý dárek církvím (nebo chcete-li „výkupné Církvi“) automaticky i tyto „vedlejší“ náklady. Vše, co církev zřizuje (anebo pro jistotu – vše, co zřizovala od roku 1948 až do nabytí platnosti prostitučního zákona – protože odklánějí nejen proslulí ministři, ale odklonit umí i kardinál) bude prohlášeno za „církevní“, tedy „odloučené od státu“. A z našich daní na to od toho data už nepadne ani kačenka. Čímž se ovšem to, co chtějí pobrat, přeci jenom drobet zefektizuje. A dost možná že razantně!! (Omlouvám se za to hnusné slovo „efektivizovat“, ale není o nic hnusnější než řeči flanďáckých pohlavárů o prostředcích na charitu a pomoc společnosti, když už je dlouhodobě pobírají.)

Za předpokladu, že by své slovo dodržel i „stát“ (což zatím taky nikdy neučinil), bychom už celé to natrpklé balábile mohli v klidu hodit za hlavu, protože i tento ukazatel by rozjednaný zákon určitě řešil. Ale pořád je tu ta klíčová otázka. Proč to v návrhu zákona nenajdeme? A proč se o celém včas nevedla celospolečenská diskuse? Proč nejen neznáme algorytmus toho, jak se přišlo na ona dvě čísla jitřící většinu naší společnosti (mne tedy spíš štve ta natransparentnost než to numero samotné), ale ani náklady, které již dnes církvím cpeme do dlaní podporou jejich církevních institutů charitativního a vzdělávacího směru.

Rozumím svatým mužům od biskupů výše, že svoboda je nade vše. Ale pozor na slova a jejich obsahy. Svoboda není svévole. A odluka není odklon. Svoboda je taky odvaha k odpovědnosti. A odluka je nejen od stolu a od lože, ale taky od vedlejších penězotoků. Touží-li tedy tolik moc po odluce, ať se k ní postaví odpovědně s vědomím všech důsledků. Anebo ať kápnou „božskou“, že to, za co se celý prostituční kšeft poslední dobou schovává, je přeci jenom nějaká bouda smrdící spíš čertem než-li charitou ... :o)

p.s. pro pana Jiřího Oulického (viz diskuze)

a) matka katolická je skutečně nejzalesněnější církví, pane - to není urážka

b) katolická církev se jako podnikatelský subjekt chová a hlavně může chovat skutečně jako s.r.o. – navíc velice netransparentní s.r.o. – jelikož ani stávající zákony v kombinaci s těmi církevními nedávají dost dobře možnost vidět jim pod pokličku - to není urážka

c) prelát typu pana Badala, který veřejně (a nekřesťansky!!) prohlásí, že „lidi do toho nemají co mluvit“, a prelát, který levoručně odvolá neposlušného kněze na horší obročí, jenom proto, že rstitučně „zlobí“ stejně jako prelát, který odmítá mluvit pravdu a politikaří – nejsou pro mne (a řadu dalších), žel, nic víc, než flanďáckými pohlaváry – vodu jim napít dám, otevřenou zlomeninu ovážu, ale jsou to prostě jen flanďáčtí pohlaváři – opět žádná urážka

d) podstatnější je, jak tedy s tou odlukou a dosavadními státními dotacemi, nemyslíte ?

Autor: Jaroslav Achab Haidler | neděle 9.9.2012 21:15 | karma článku: 22.14 | přečteno: 1882x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Čtyři druhy modlitby - čtyři stupně velikosti lidství

Žel, lidé promrhávají svůj život bez ohledu na to, že dosáhli bohatství, slávy, společenského ocenění, nebo čehokoliv jiného.

24.9.2018 v 13:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 7.58 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 510 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 560 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz