Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Radek John – nebezpečná veverka?

1. 11. 2012 16:45:38
Vůbec ne, leda tak sám sobě. A vůbec ne tak, jak se bubnuje v poplašených médiích. Pro nás – běžné uživatele vesmíru – je nebezpečný asi tak jako ta „Éčka“ v potravinách. Polovina z nich jsou jedy a polovina naprosto neškodná. Všechna jsou ale psána titěrným písmem a často pod nesprávným označením.

Když se totiž z dinasouro-bijce stane jen obyčejná krysa, která zavčasu opouští lodičku, je to legitimní. Takhle dýchá vesmír už několik tisíciletí... A je to vlastně hodně dobrá vlaštovka pro zbytek Čech a Moravy. Protože pan Radek asi tuší, že dojde-li do jara k volbám, na „veverky“ už v urnách rozhodně prostor nezbude. A ony tak (i bez uren) absolvují svoji historickou kremaci.

Samozřejmě za předpokladu, že Kiki Ce-tung ještě nějak nezamíchá s kartami a po odstřelu Bezčase nezkusí vypustit nějakou globální frázi o tom, jak chrání svoje poddané před rudou hrozbou... a proto, s krvácejícím pro-kremelským srdcem, nedopustí, aby současná zacyklená a zkoalená vláda padla. To by pak po vzoru truc-podniku LIDEM mohla v udržovací vládě vzniknout další rychlo-frakce – třeba ZBYDEM, kde by předseda důležitých výborů Radek John mohl ještě nějaký ten polštářek pod zadnici urvat.

Nejede-li ale ješita z Jeleního příkopu vyloženě pouze a osobně po Nečasovi, ale opravdu po celé té partičce čím dál víc diskreditované partičce „koalů“ jako celku, pak (pochopil pan John), že politika už mu nic moc nevynese. A tak se švec začíná zase držet svého kopyta. A rozhlíží po další náplni své životní cesty. Legitimně.

Na co lze vsadit boty je skutečnost, že Johnoviny se budou číst rozhodně příjemněji a v daleko vyšším nákladu než Sebrané spisy edice „Kradeným perem“.

Nebezpečný je tento krok právě jen pro veverku Johna, protože přemýšlivější člověk si zákonitě položí otázku: „Na nějaký střet zájmů senátora a pisálka venkoncem kašlu. Ale o čem chce ten nebožtík psát, že o tom nepsal už předtím??? Každá partaj má přece plnou hubu transparence a každý partajník navíc také své osobní blogy, osobní stránky a jistě i přístup na transparentní partajní web. Kdyby mu šlo o veřejnost a o pravdu, už jsme to mohli vědět dávno...“

Pokud to totiž neudělal doposud, je to od něj parádní „chucpe“. To, co je pod ochranou jako neveřejné, stejně prásknout nemůže, a to co se dělo, víme i my. Jen s tím, že je to jen šuškané a na každé velké svinstvo se nám vnucuje „demogratický“ kondom presumpce neviny, zatímco za prkotinu se chodí natvrdo. A jak mám potom věřit, že nové „dopisy“ a články takového chucpedig pisálka jsou těmi neškodnými éčky anebo naopak jen účelovými jedy pro lepší prodejnost jeho tlačenky?

A kdopak z těch upřímně rozhněvaných mužů se vydává psát o objektivitě a pravdě ausgerechnet do bulváru? Stejně se tam ztratí mezi tunami silikonu, který do sebe strkají Helenky a Dariny. Takže největší nebezpečí riskuje Radek John právě v tom, že bude úsměvně nedůvěryhodný a každému brzičko dojde, že píše sice šikovně, ale o vodě. (Tedy jen a jen pro čtivost a pro prachy).

Pro nás bude nebezpečný teprve ve chvíli, kdy mu to začneme zobat. A kdy ten Johnův stokrát přežvýkaný modurit bez jakékoli výživné hodnoty začneme považovat za poctivý chleba.

Číst ho jako dobře napsaný fejeton, skandálek s maličko přehnaným slovníkem? Proč ne. To občerství oko i závity, ale budou-li chybět logická vlákna, bude to jen a jen vyčichlá voda (na mlýny Johnova druhého důchodového pilíře a vodní elektrárnu zisků Johnova nakladatele).

Naopak (a v tom je to zase přesně jako s těmi éčky), pokud všechno, co pan John tak skandálně odhalí, také patřičně doloží čísly a písmeny – zřetelnými, dokazatelnými a čitelnějšími než informace o složení jogurtu z Billy, pak je jen zatraceně dobře, že sedí na dvou křeslech (jako politik a jako informátor) a že konečně dělá to, co má dělat už dvacet let absolutně každý politik. Informovat své okolí o každé levotě, která se chystá, i o té, která se už upekla – otevřeně, přehledně a jazykem, kterému je rozumět. A pokud to ten dotyčný politik neumí, protože je víc odborník na zemědělství než na češtinu, najme si holt svého tiskového mluvčího. Oni sice tzv. „voliči“ zůstávají hluboko dole a s náhubkem bezmoci na celé volební období, nicméně, cosi jako selský rozum jim zatím žádným zkoaleným zákonem vypreparovat nejde. Takže kdyby věděli, oni by i pochopili. A proto se právě tohle nenosí a nedělá, že ano? Informovat je taky služba, a já jim dal mandát mimo jiné také právě proto, že od nich očekávám, že mi to nebudou komplikovat. Jinak jsem tam mohl namísto nich mít někoho schopnějšího a otevřenějšího...

U osoby pana Johna (ve vší úctě a bez sarkasmu) můžeme považovat jeho „noviciát“ za ekonomicky přínosný. Konečně přísedící ve smečce, který zároveň informuje. Mající funkci jaksi kumulovanou. Žel, i on se jí ujímá jaksi s křížkem po minimálně dvaceti letech funusů.

Suma sumárum, má to pan Radek zatraceně těžké!! Přesvědčit nás, že není jen vyčůraný, přesvědčit nás, že má skutečně co říci a čím to podložit a ještě si ustát, proč mu to trvalo dlouho. Nicméně, pokud to začne dělat investigativně, poctivě a pomůže nám vyžadovat totéž i po ostatních z novodobých Lidem/Zbydem, pak chvála Pánu za to ...

(psáno pro www.shekel.cz)

Autor: Jaroslav Achab Haidler | čtvrtek 1.11.2012 16:45 | karma článku: 20.11 | přečteno: 1761x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Čtyři druhy modlitby - čtyři stupně velikosti lidství

Žel, lidé promrhávají svůj život bez ohledu na to, že dosáhli bohatství, slávy, společenského ocenění, nebo čehokoliv jiného.

24.9.2018 v 13:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 7.58 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 510 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 560 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz