Radek John – nebezpečná veverka?

1. 11. 2012 16:45:38
Vůbec ne, leda tak sám sobě. A vůbec ne tak, jak se bubnuje v poplašených médiích. Pro nás – běžné uživatele vesmíru – je nebezpečný asi tak jako ta „Éčka“ v potravinách. Polovina z nich jsou jedy a polovina naprosto neškodná. Všechna jsou ale psána titěrným písmem a často pod nesprávným označením.

Když se totiž z dinasouro-bijce stane jen obyčejná krysa, která zavčasu opouští lodičku, je to legitimní. Takhle dýchá vesmír už několik tisíciletí... A je to vlastně hodně dobrá vlaštovka pro zbytek Čech a Moravy. Protože pan Radek asi tuší, že dojde-li do jara k volbám, na „veverky“ už v urnách rozhodně prostor nezbude. A ony tak (i bez uren) absolvují svoji historickou kremaci.

Samozřejmě za předpokladu, že Kiki Ce-tung ještě nějak nezamíchá s kartami a po odstřelu Bezčase nezkusí vypustit nějakou globální frázi o tom, jak chrání svoje poddané před rudou hrozbou... a proto, s krvácejícím pro-kremelským srdcem, nedopustí, aby současná zacyklená a zkoalená vláda padla. To by pak po vzoru truc-podniku LIDEM mohla v udržovací vládě vzniknout další rychlo-frakce – třeba ZBYDEM, kde by předseda důležitých výborů Radek John mohl ještě nějaký ten polštářek pod zadnici urvat.

Nejede-li ale ješita z Jeleního příkopu vyloženě pouze a osobně po Nečasovi, ale opravdu po celé té partičce čím dál víc diskreditované partičce „koalů“ jako celku, pak (pochopil pan John), že politika už mu nic moc nevynese. A tak se švec začíná zase držet svého kopyta. A rozhlíží po další náplni své životní cesty. Legitimně.

Na co lze vsadit boty je skutečnost, že Johnoviny se budou číst rozhodně příjemněji a v daleko vyšším nákladu než Sebrané spisy edice „Kradeným perem“.

Nebezpečný je tento krok právě jen pro veverku Johna, protože přemýšlivější člověk si zákonitě položí otázku: „Na nějaký střet zájmů senátora a pisálka venkoncem kašlu. Ale o čem chce ten nebožtík psát, že o tom nepsal už předtím??? Každá partaj má přece plnou hubu transparence a každý partajník navíc také své osobní blogy, osobní stránky a jistě i přístup na transparentní partajní web. Kdyby mu šlo o veřejnost a o pravdu, už jsme to mohli vědět dávno...“

Pokud to totiž neudělal doposud, je to od něj parádní „chucpe“. To, co je pod ochranou jako neveřejné, stejně prásknout nemůže, a to co se dělo, víme i my. Jen s tím, že je to jen šuškané a na každé velké svinstvo se nám vnucuje „demogratický“ kondom presumpce neviny, zatímco za prkotinu se chodí natvrdo. A jak mám potom věřit, že nové „dopisy“ a články takového chucpedig pisálka jsou těmi neškodnými éčky anebo naopak jen účelovými jedy pro lepší prodejnost jeho tlačenky?

A kdopak z těch upřímně rozhněvaných mužů se vydává psát o objektivitě a pravdě ausgerechnet do bulváru? Stejně se tam ztratí mezi tunami silikonu, který do sebe strkají Helenky a Dariny. Takže největší nebezpečí riskuje Radek John právě v tom, že bude úsměvně nedůvěryhodný a každému brzičko dojde, že píše sice šikovně, ale o vodě. (Tedy jen a jen pro čtivost a pro prachy).

Pro nás bude nebezpečný teprve ve chvíli, kdy mu to začneme zobat. A kdy ten Johnův stokrát přežvýkaný modurit bez jakékoli výživné hodnoty začneme považovat za poctivý chleba.

Číst ho jako dobře napsaný fejeton, skandálek s maličko přehnaným slovníkem? Proč ne. To občerství oko i závity, ale budou-li chybět logická vlákna, bude to jen a jen vyčichlá voda (na mlýny Johnova druhého důchodového pilíře a vodní elektrárnu zisků Johnova nakladatele).

Naopak (a v tom je to zase přesně jako s těmi éčky), pokud všechno, co pan John tak skandálně odhalí, také patřičně doloží čísly a písmeny – zřetelnými, dokazatelnými a čitelnějšími než informace o složení jogurtu z Billy, pak je jen zatraceně dobře, že sedí na dvou křeslech (jako politik a jako informátor) a že konečně dělá to, co má dělat už dvacet let absolutně každý politik. Informovat své okolí o každé levotě, která se chystá, i o té, která se už upekla – otevřeně, přehledně a jazykem, kterému je rozumět. A pokud to ten dotyčný politik neumí, protože je víc odborník na zemědělství než na češtinu, najme si holt svého tiskového mluvčího. Oni sice tzv. „voliči“ zůstávají hluboko dole a s náhubkem bezmoci na celé volební období, nicméně, cosi jako selský rozum jim zatím žádným zkoaleným zákonem vypreparovat nejde. Takže kdyby věděli, oni by i pochopili. A proto se právě tohle nenosí a nedělá, že ano? Informovat je taky služba, a já jim dal mandát mimo jiné také právě proto, že od nich očekávám, že mi to nebudou komplikovat. Jinak jsem tam mohl namísto nich mít někoho schopnějšího a otevřenějšího...

U osoby pana Johna (ve vší úctě a bez sarkasmu) můžeme považovat jeho „noviciát“ za ekonomicky přínosný. Konečně přísedící ve smečce, který zároveň informuje. Mající funkci jaksi kumulovanou. Žel, i on se jí ujímá jaksi s křížkem po minimálně dvaceti letech funusů.

Suma sumárum, má to pan Radek zatraceně těžké!! Přesvědčit nás, že není jen vyčůraný, přesvědčit nás, že má skutečně co říci a čím to podložit a ještě si ustát, proč mu to trvalo dlouho. Nicméně, pokud to začne dělat investigativně, poctivě a pomůže nám vyžadovat totéž i po ostatních z novodobých Lidem/Zbydem, pak chvála Pánu za to ...

(psáno pro www.shekel.cz)

Autor: Jaroslav Achab Haidler | čtvrtek 1.11.2012 16:45 | karma článku: 20.32 | přečteno: 1761x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 416 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 497 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.33 | Přečteno: 521 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 533 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 1217 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz