Nebojte se, „vítání“ nespí

23. 11. 2012 16:15:34
Primátorské vítání občánků, přátelé, nespí. Rozhodně ne, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jenom, jako pravé miminko (jako na těch velkoplošných billoardech, jimiž si pan primátor dělá za vaše penízky píár a možná i jakousi rozpočtovou „vatu“) podřimuje a maličko –jak už tak mimča někdy prostě dělají– zapáchá. To primátorské mimino rozhodně průšvihem.

A právě proto, že to krapet „smrdí“ - jak pro hýčkanou agenturu Darothore tak i pro toho pána, kdo za vás tu zatraceně nevýhodnou smlouvu podepsal, jdou záležitosti pomalu. Ale přeci jenom jdou ....

Teprve po urgenci, proč mi na jednoduchý dotaz: „Kolik peněz jde do vítaných občánků a kolik do agentury?“ přišla odpověď ve znění: „V roce 2011 byla uzavřena smlouva s firmou Darothore na 5,220 tis (atd.), která mne zákonitě namíchla stejně, jako by namíchla vás, takže jsem pana primátora oslovil dopisem – a na otázku, zda si náhodou vrchnost nedělá ze zvědavých občanů pouze papír na utírání dolních úst, mi přišla do rukou informace, že k dnešnímu datu vypadá situace tak, že celý kšeft už spolykal přes dva miliony. Źe agentura spolkla 1.740 tis, zatímco uvítaní občánci (sic!!) pouhých 615 tis.

Už jen tento nepoměr je, myslím, jasným důkazem toho, že ten, kdo podepsal, vlastně docela porušuje zákon o hospodaření s veřejnými prostředky.

Ale protože jsme se my nevinní a hlavně všichni provinilci stačili politicky korektně rozmazlit neustálým omíláním zaklínadla „presumpce neviny“, a to do té míry, že ty nejvypečenější zákony ve sněmovně schvalují nepravomocně odsouzení a vzápětí zase rychle vyloučení kolaboranti a severočeským komunistům vypomáhá spravedlivě vládnout diskreditovaná ex-hejtmanka spolu s panem Fišerou, musíme toto „abrakadabra“ použít i na naši kauzu. Připusťme tedy, že částka nazývaná „záloha pro dodavatelskou společnost“ ve výši 1.740 tis je zálohou na dva roky, jak na 2012 tak i na budoucí 2013, že je tam v té částce možná zahrnut i odhadovaný počet v budoucnu uvítaných občánků a podobně, (inu, úřad odpovídá pomalu a mazaně...), ale i tak je to docela darda. Protože odečteme-li od toho, co agentura inkasovala dalších 615 tisíc na šeky pro obdarované novo-občánky, furt má čistý vývar 1,12 milionu. Taky bych rád participoval....

Přesto pro objektivní pohled na kšefty s agenturami potřebujeme vidět anebo držet v ruce dotyčnou smlouvu. Ta by snad měla přesně specifikovat objem a rozsah jednotlivých služeb. Kolik a za co? Kolik do občánků a kolik do „reklamy“. Co bude tato „reklama“, zajištění akce a její servis vlastně zahrnovat. A zdali náhodou „propagace“ vítání není stejně předražené jako IZIP.

Posledním zdržovacím manévrem, který zákon těm, kdo nechtějí odpovídat, nabízí, je „pokuta“. Jakmile ale těch 27,= korun za oboustranné kopie zaplatím, bude smlouva k dispozici. A slibuji, že vás s ní seznámím. A pak už záleží jen na vás, jak budete jednat dál. Já osobně bych trval na revokaci smlouvy, náhradě škod, kterou nám lidem z Ústí ten, kdo ji podepsal, způsobil a případně i úvahu o podání trestního oznámení za špatné hospodaření s naším majetkem. Chce to, holt, vytrvalost.

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pátek 23.11.2012 16:15 | karma článku: 36.44 | přečteno: 5920x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 361 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 17.86 | Přečteno: 476 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 23.71 | Přečteno: 507 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 527 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 1209 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz