Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tunel v povijanu ?

28. 11. 2012 4:50:50
Takže „naše“ primátorské povijánky (jakkoli nevinně a dorůžova se pokoušejí na billboardech tvářit), jsou ve skutečnosti vážně dost nechutný tunel. Smlouva, kterou pan Mandík podepsal, nás totiž z nepochopitelných důvodů dost hustě ožebračuje.

A ve své podstatě není ničím jiným, než velice špatným nakládáním s veřejnými prostředky. A to si zkuste uvědomit, kolik podobných smluv bylo uzavřeno v podobném duchu. (Odtahy, AVE-úkld, reklamy v MHD anebo klasické vánoční a velikonoční trhy na Míráku)!!!

Ale pojďme přímo k rozboru toho „tunelu v povijanech“. Rodička (v našem případě navíc pouze „prvorodička“ – ostatní občánci jsou v rámci projektu už méněcenní, ostatně jako jejich rodiče tady v Ústí – a bylo zapotřebí to nějak narafičit, kdyby se někdo ptal, proč na obvodech vítají daleko levněji...), dostane z celé té milionové slávy jeden šek na 5.000,= CZK, za který si pořídí zboží za méně než 5.000 CZK (asi náklady na výrobu anebo úlitba zprostředkovateli),dále chlebíčky, mattonku, kytičku, lžičky pro kojence, bryndák a fotku na webu firmy Darothore. Zbytek spolyká pořádající firma.

Podle úředního sdělení z 9. listopadu nateklo letos do občánků rovných 615 tisíc (tedy česky řečeno: celých 123 maminek dostalo šek a bryndáček) a více než jeden a půl milionu (1.700 tisíc) odešlo jako záloha firmě na „realizaci“ projektu.

Jak fikaně to píšou... Abychom si nemohli spočítat, co se pod tím 1,7 milionem vlastně schovává!

Dne 21. listopadu mi pak úřad oznamuje, že uvítáno bylo/bude (vítání se má totiž konat až další dny) rovných 296 občánků!!!

Připusťme tedy, že to navýšení poukazů o dalších 173 občánků bylo již toho 9. listopadu možná zahrnuto do té tzv 1,7 milionové. „zálohy“. Pak musíme v rámci presumpce nevinny od vydaných zálohovaných 1,7 mio odpočítat ještě 865 tis (na další šeky).

Jenomže zpráva úřadu z 9. listopadu v tomto ohledu není zřetelná. A ta o 14 dní později zase nepotvrdí, zda bylo skutečně vydáno pouze něco přes dva miliony, o kterých psali devátého. Pak, ať se nedivěj, že s jim tu po městě říká „magorát“...

Ale budeme-li na svět koukat optimisticky, odpočítejme těch 865 tisíc (za dalších 173 šeků) firmě Darothore k dobru. Pořád jí zůstává tučný vývar v téměř stejné výši. A za co?

Za pozvánky, letáčky, inzerci v médiích, velkoplošné billboardy, letáky do MHD, prezenční plakáty, plakáty v okrasných rámech v čekárnách dětských lékařů a za pronájem městského (!) majetku pro pořádání akce.

Pevně doufám, že firma Darothore není firmou zabývající se reklamou a reklamním marketingem. Jinak je to pro ni dvojnásob dobrý vývar. Dostane zatraceně spolehlivou zakázku na dobré tři roky a zaplatí to občan. Hustý, viďte?

Především ale totálně postavené na hlavu. Vždyť tisknu-li extra-pozvánky maminkám, hlídám-li (jako úřad), aby to byla maminka prvorodička, a vytýčím-li pro ni pevná a dost nepružná pravidla jak a za co ten šek smí utratit, pak je krom pozvánek všechno ostatní (všechny ty plakáty, billboardy, okrasné rámy apod.) naprosto k ničemu. Vlastně „na prd“! Dokonce i těm maminkám/prvorodičkám! Notabene ostatním obyvatelům třetího nejzadluženějšího města v republice!! Prospívá to pouze agentuře Darothore a primátorovi. Jenomže z našeho a za naše!!!

Vím, šek s ochrannými prvky a hologramem taky něco stojí? Proč se ale postupovalo tak nákladně? Proti falšování anebo zneužití šeku by bylo stačilo jen pouhopouhé evidenční číslo zkombinované do kříže s občankou nositele (maminky) anebo rodným číslem dítěte, Tři až pět kopií jednoho jednoduchého seznamu (do vybraných prodejen, kterých není více než pět a jednu pro magorát), a nikdo by žádný hologram nepotřeboval.

Kdybych si jako prímatvor maminek a jejich mimin vážil, za to že mají a budou mít děti, tak jim na uvítání nových Ústečánků poskytnu městský (tedy jejich!!) majetek za symbolickou korunu a ne za nějaký pronájem. Kytičku, rámeček na fotku, bryndák ani dětskou výživu maminkám neožívám, ale domnívám se, že by se obešly i bez toho. Zejména, když i obvody vítají rovněž, ale bez rámečku, bez bryndáku a bez „vývaru“ pro nějakou firmu.

Po téměř dvouměsíčním boji stále nemáme přesná čísla. Magorát prostě záměrně nerozumí. Ale pořád nám, lidičky, k dnešnímu datu ještě zbývá 3.480 tisíc, které zachránit lze! Odstoupením od smlouvy!!

Celou smlouvu (její plné znění) má k dispozici Transparency, tisk a pár z těch, kdo si na hlavu nechtějí nechat kálet. Rovněž všem, kdo jsou víc než jenom zvědaví, a chtěli by na primátorské patro magorátu vylít třeba kýbl pomejí anebo podat trestní oznámení, ji rád poskytnu jako *pdf. Ti ostatní (bez chuti aktivně jednat) musí počkat, zda něco přesnějšího vykutá policie. Což je ale velice vágní, protože i o tzv. Aktivním parku ví taky každý, že tam 80 milionů určitě není. Jen policie nepřišla na nic.

Takže opravdu jen pro navnadění: jukněte, chcete-li, první stranu přílohy ke smlouvě, kde tzv. „technické zajištění“ (1.530 tis) znamená výrobu šeků plus reklamu; „Scénář průběhu“ (1,380 tis) – rozdání šeků, kytičku, občerstvení a reklamu. A tzv. „medializace projektu (1,440 tis) – jen holou reklamu. Selským rozumem vzato - mohlo na celé toto šekové vítání padnout pouhých 1,5 a nikoli 4,4 milionu. Není to věčná škoda?

Ps. Tento díl je pokračováním kauzy, o které jsme informovali na I-Dnes

přílohy v pdf: Samotná smlouva signovaná primátorem

tzv. Příloha, hovořící o reklamě, reklamě a zase reklamě

Autor: Jaroslav Achab Haidler | středa 28.11.2012 4:50 | karma článku: 18.48 | přečteno: 2006x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 5.54 | Přečteno: 149 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 473 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 525 | Diskuse

Jana Majová

Můj rok s Davidem (k cyklu článků David a Genetický Goliáš)

Je to víc než rok ode dne, kdy jsme se poprvé setkali. Kdy jsem poprvé usedla v Davidově pokoji a trochu rozpačitě jsme se oťukávali. Přišla jsem o něm psát. A netušila, jak niterně se mne dotkne jeho příběh.

23.9.2018 v 22:05 | Karma článku: 15.49 | Přečteno: 259 | Diskuse

Vilém Ravek

Jsem nešikovný a k tomu ještě manžel.

Ten, kdo je nešikovný, ale jen málo, se může zdát na první pohled šikovným. Ovšem jen za cenu opakovaných zážitků blízké smrti a tekoucích nervů. Nešikovný manžel by měl být chráněn zákonem.

23.9.2018 v 20:30 | Karma článku: 14.16 | Přečteno: 429 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz