(Um-04): Pračky zůstaly. Jen s novým bubnem

5. 02. 2013 3:33:35
Komunistický hejtman Bubeníček nesliboval „nic moc nadějí“ už ani tehdy, když mu to díky pošetilosti a stranické kázni občanů našeho kraje ve volbách vyšlo. Ta „nová nekorupční krev“ se klidně posadí na svůj první mediální výstup pod obrázek symbolu diktatur a masového vraždění.

S výmluvou: „Tahle kancelář není moje.“ V rozhovoru s Danielou Drtinovou mezi řádky vyšplechtne: „Paní Vaňhová je moje zástupkyně, protože ji ještě nezavřeli...“ a do třetice pak potvrdí svoji manipulovatelnost bývalými rozpouštěči daní a také svoji značnou prostoduchost (a proto, bohužel, nulovou naději na změnu hospodaření Kraje) tím, že dost diskutabilní zakázku na „Bitvu“ odklepne firmě, která je ČSSD-partají už dlouho rozmazlována tak, jako by to snad byla pračka jejich stranických peněz a spoďárů. Ale to nechme stranou. To že paličkou na komunistický bubínek bude ta „dosud nezavřená“ spolu s těmi, co stojí za ní a na proces teprve čekají, se tak nějak očekávalo už od té paní Drtinové.

Dnes se podívejme maličko na kulisy tohoto úspěšného výběrového řízení, z toho mála, co na sebe bývalá správa Kraje prozradila sama.

Takže na dva a kousek dní atrakcí okolo Chlumce je pro 500 herců a 70 koní vyčleněno cca 1,7 mio. To, doufám, i s ubytováním ( realizovaném jistě na jinak prodělečné primátorově Větruši i v ODS hotelích) pouhých 3,500 na osobu. Kdyby měl Kraj důvod takového divadýlko organizovat, je to ještě v pohodě. Tutéž sumu shrábne Darothore za internet, brožury, plakáty, letáky a bannery atd – božínku, jak podobné je to s Tunelem v povijanu, kde každá maminka dostane šek na pět tisíc, a firma Darothore už na brožury a primátorův billboard vyinkasovala 2,4 milionu. (Pokud číslo nesedí, není to moje vina, ale způsob, jakým primátorská kancelář naplňuje zákon 106/99 Sb) !!!

A dvojnásobnou sumu – tedy tři miliony posbírá další firma, zajišťující technické a organizační zabezpečení. Kdo tou firmou je, a co všechno zajišťuje, to však Darothore pečlivě tají – ačkoli vyhrálo výběrko... Pochopitelně to netají kvůli mlžení, ale abychom byli krásně překvapeni. Všechno nám odtajní až po akci. A věřte, že určitě překvapeni budeme. Ale tou dobou už s křížkem po funuse.

A tak nezbývá než se ptát, nejprve těch, kdo celému výběrku asistovali, proč vybírali jen podle ceny (anebo lépe řečeno podle předem ušitých kriterií, takhle od boku a bez odhadu nastavených)? Proč si nezjistili přesné položky jednotlivých nákladů – vždyť na tuto informaci má platící občan plné právo. Je-li všechno ve srovnatelných cenách a ne v cenách jako za IZIP, s-Kartu a další tunely, není se za co stydět. Pokud je to ale jako doposud u Darothore, potečou zase peníze poplatníků někam do neznáma, aby pak Roxy II pomohlo ČSSD nějakým tím sponzoringem?

Pokud odpověď na tyto otázky nezískáme, pak je asi načase ptát se na policii. Ptát se, jestli ti, kdo chlumecké mantinely pro tehdy ještě „nevybranou“ firmu nastavovali, neporušují zákon o účelném nakládání s veřejnými prostředky, či jak se do čerta jmenuje?

Proč ti „svědomití hospodáři“ nastavovali předem – a v poměru, 1,5 mio na atrakci (lidem), 4,5 mio firmě, která neprozradí, co a za kolik, a něco na Putina a jeho ochranku? Jak uvádí sám Kraj na dotaz I-dnes ústy či prsty Magdaleny Hanáčkové.

Především je ale na čase se ptát vás - lidičkové a uživatelé tohoto kraje, stojí nám vůbec tahle legrácka za to? Není možno investovat jinam ? Nejste z toho maličko neklidní? Co takhle nějakou tu petici ve smyslu – nevyhazujte za ptákoviny, zkuste tenhle kraj budovat. Komunista je přeci kromě tyrana a demagoga taky „budovatel“!!!

Máte-li chviličku, přátelé, podívejte se schválně na všechny předchozí oslavné články, které Kraj o sobě pyšně napsal. A neklid se mění v jistotu. Darothore a Roxy II shrábnou vejvar za Chlumec, Vonkovi lidé si zase „zrealizují“ rozhlednu na Nakléřově. Pěkně zkoalené, viďte? A za vaše penízky, přátelé. (To ovšem ještě netušili, že i na švindly v ROPu přeci jenom dojede, takkže po tom průšvihu, co se na nás řítí, asi pan Vonka ale i Nakléřov utřou nos.)

Jenže Nakléřov asi nebude, když je tu teď ta kletba krácení či vracení dotací. Balíček milionů, který je na to unijni fiasko ve schváleném rozpočtu vyčleněn, rozhodně stačit nebude. To už je víc než jisté.

Nestálo by nakonec raději za to zamyslet, kolik by mohly stát omluvenky všem zahraničním účastníkům a těm několika milovníkům historických rekonstrukcí. Zdá se, že prozatím jen poštovné, protože vše tajíácí Darothore ještě nemohla nikoho nasmlouvat, jednoduše proto, že ještě nedávno netušila, že výběrko vyhraje. (A všimněte si, jak na krajském webu o výběrcích nikde nenajdete ani zmínku, I kdybyste se uklikali !!) A pak by se možná oněch „šest a kousek“ vysoutěžených milionů dalo raději investovat třeba do té nakléřovské rozhledny? A klidně i s cedulkou, že byla postavena ke dvoustému výročí bitvy dole u Chlumce? Protože až ta Fišerova a Vaňhové Pravčická billboardová brána (braná?) konečně otevře své zlaté dno, přívaly turistů ocení něco pro-Kraj víc než video z bitvy tamborů. Protože druhý Slavkov tu tady na severu asi nezavedeme.

A hlavně i tuto případnou „náhradní“ investici velice podrobně hlídat, jestli tam v ní někde nejsou podobné zádrhele, jako v „promotování bitvy“ firmou Darothore, třeba zase v investování do projektu anebo do betonu. Protože staré pračky, zdá se zůstaly. Jen s novým bubnem.

Co by asi tak volil nějaký lepší hospodář, než ten Vaňhové šafáříček s bubnem v příjmení? Vybral by taky pro nás pro lidi tady v kraji jedno dvoudenní plácnutí do vody anebo něco pevnějšího, co kraji přeci jen trochu pomůže? Nestálo by za to „severočeský Slavkov“ odpískat a usilovat, aby raději stála třeba ta rozhledna? Buď v jiné podobě anebo tak jak ji nabízí dosavadní návrh šitý na míru pro Vonkovy koníky ?

Určitě. Jenomže je to dobrý hospodář? Anebo jen rudá loutka v pomerančových nitkách? -- A ještě něco. Na okraj. A vlastně i k té případné petici.

Ani Vaňhová s Fišerou, ani Bubeníček a jeho rudý kmen nejsou „jediní“ hospodáři v tomhle kraji, okrese a městě. Měli bychom jimi být my. A už je konečně klepnout přes prsty. Jinak totiž prachy do billboardů, letáků a lanovek vrážíme tak nehospodárně de facto sami...

p.s. podívejte se, prosím na prozatím "slepý" rozpočet akce. (1000 kusů 3D magnetů na ledničku? A není to málo, Antone Pavloviči... Úprava plochy bojiště? To si Francouzi také před bitvou nechali požít lučiny?! 40 ks bezpečných lavic? Proč si je třeba jen nepůjčit? To zase bude 'bramboračka'... ) -- konstatoval kolega Musil

(Um = "Ústecké mouchy"; Seriál o městě nad Bílinou)

Autor: Jaroslav Achab Haidler | úterý 5.2.2013 3:33 | karma článku: 16.70 | přečteno: 994x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 468 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 509 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.88 | Přečteno: 535 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.61 | Přečteno: 542 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 1219 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz