Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mlejny snad … ale náhony?

3. 06. 2013 17:04:32
Prý jsou ty Big-Bossovy mlejny pomalé. Sice spolehlivé ale pomalé... Asi to bude pravda, protože dodnes pořád ještě nikdo nevěří, že VZP stojí před bankrotem stejně jistě, jako nedávno Hušák v okamžiku, kdy navenek ještě hrozíval trestními oznámeními.

Ožrala Janoušek jen narychlo zaplatil tučné odškodné a teď půjde dokonce nestydatě „zachraňovat národ“. Zatímco studenti už vytvořili omyvatelné korunovační klenoty z plastu a Klaus s Okamurou se v kuloárech perou o to, čí nově založená strana bude fašističtější. Ale i tohle všecko nám časem pomalu docvakne. To je záležitost těch pomalejch mlejnů.

Zato boží náhony (a každej poctivej pohádkovej mlejn svůj náhon potřebuje) ty zdaleka tak pomalé nejsou. Tam to jde ráz naráz. A boží „stvoření“ zvané člověk je neskutečně nádherné. Zatímco pytluje, fotí si zdymadla, nespí a neví, kdy to přijde, má najednou daleko větší schopnost myslet logicky. Se stejným švungem, jakým dokáže téci rozzuřená voda, mu najednou (rovnou takhle v holinkách na nohou a s Valliem anebo Diazepamem v náprsní kapse) začíná docházet, jak zoufalým rukojmím politických podnikatelů vlastně jsme.

Sebrali nám povodňových stovek za necelých 5 miliard. Z toho 4,6 miliardy se prý investovalo, povídá tuhle knížecí adjutant. Nojo ale kam? A proč jen tak málo? A investovalo se účelně? To už ani neupřesní, ani nezveřejní. A neinvestovalo se jen těch pět miliard. Jinak by nám přeci každoročně nebrali daně, daně a daně. A tak se musíme ptát sami. Nateklo to jenom do betonových koryt a protipovodňových zábran? Které se pak „nějak nestíhají“ instalovat včas.

A když protipovodňovou stěnou za stovky milionů investovaných korun zachráněný a totálně vytopený občan stojí v blátě ve své kuchyni, protože voda zábranou pochopitelně proteče (takhle se totiž chová už do stvoření a něco o tom vyučuje také Pascalův zákon) teprve potom mu politický podnikatel mentorsky sdělí, že stěny jsou tu jen od toho, aby usměrnily valící se vodu. Ze tedy jen vytvářejí jakousi turistickou cestu, aby voda tekla v duchu starého koryta a nehledala si nové. Ale před vlhkostí tapet rozhodně zachránit nedokážou. Proto také opět evakujeme ... Takže dekontaminuj, suš a nezoufej, občane.

Zvláštní, že když šlo o to, prolobbovat tu nejdražší (nejbezpečnější) variantu protipovodňových opatření, nikdo tuto skutečnost tehdy nezmínil. Na to si musíme přijít sami – až u božího náhonu.

U nás v Ústí se do něčeho podobného investovalo jen cca 170 mio (celkem se vším všudy ale cca 600 mio). Ale funguje to stejně. Beton chrání přesně do té doby a té výšky hladiny, dokud se předtím dalo žít a s obtížemi projet i bez „ochrany“. Jakmile se ale voda zvedne pořádně, je beztak všude.

Nejvíc je mi líto všech podvedených tetušek z Děčína, kterým pan ex-primátor Raška nasliboval, že už se vody bát nemusí, jen když mu na jeho kšeft kývnou. Kývly. No tak jim držme palce. Ale příliš tomu nevěřím. Ony jsou tu totiž ještě ty přítoky, s nimiž Raškovy politické potoky nepočítaly.

A nepodsouvejte mi tu teď žádný hyneismus a nezkoušete na mne, prosím, nějaké slinty o politické korektnosti, proč to sem tahám zrovinka ve chvíli, kdy se mám solidárně semknout jenom proto, že to v náhonu nebezpečně bublá!!

Právě že!! Právě proto, že to bublá!! Právě to svědčí mimochodem dokonale, že jsou lidi zase ponechaní až na posledním místě. Nějak to přežijte, zanechte nám svoji laskavou p.t. a také pochopitelně „p.k.“ (= politicky korektní) voličskou přízeň, a řešit – tj. investovat se bude zase teprve, až bude po všem. Ono to zní logicky, ale je to svinstvo.

Proč? Hydrometeorolg oznámí, že v Ústí dojde ke kulminaci hladiny ve středu na něco okolo 10,5 metru, tedy zhruba o metr méně než v roce 2002. A neděli večer nenajdete ani na krajském webu ani na městském webu žádné online informace, žádný online servis portál o tom, co třeba zabalit do evakuačního balíčku, jak přesné jsou prognózy, kdy se mám sbalit a kam, pokud nemám kam. Kdo může komu pomoci, čím a jak, pokud bude ochoten. Ale rozesmátě ustaraný primátor vyfocený v podvečerních hodinách u budování neúčinných protipovodňových zábran, to ano, to si prolídnout můžem... A to se IT systémů taky narvalo tolik, že jsou snad ještě dražší než dnes již klasický kilometr české dálnice!!

A vrcholem všeho, dokonalým znamením, jak nestydatě si s námi ta svá „dolní ústa“ (rozuměj politkcé pr*ele) utírají, je výrok nedávno ještě „zastupujícího“, dnes už patrně úřadujícího „novo-prímatvora“ pro Prahu.

Jména falešníků a zlovolných se prý nemají připomínat, ale jeho jméno ať tu navzdory tomuto požadavku zazní naplno. Bohorovný a patrně neskutečně nahlouplý pan Tomáš Hudeček vysvětluje všechno to dnešní vodní pomatení naprosto kuriózním tvrzením. „Velké toky máme pod kontrolou, letos nám to dělají menší toky. Třeba Botič.

Tak za prvé, Tomáši, uvěřím vám, až mi vysvětlíte, jak může Botič zatopit celý Střelecký ostrov, Holešovice a patrně i Karlín. Co má rozvodněný Botič společného s tím, že se na štelování zábran čeká tak nepřiměřeně dlouho, že Vás nakonec mezi řádky udiveně prásknou dokonce i připravení hasiči a dobrovolníci.

Za druhé bych od Vás rád slyšel, když se tedy investovaly takové miliardy (minimálně těch 4,5 našich, protože moc nevěřím, že stát něco přihodil ze svého, když potřebuje vybetonovat druhý pilíř důchodů), proč tedy ne do Botiče? To ani komunista, a ten přece poroučel větru a dešti, nevěřil, že pámbu bude „pršet“ jen do velkých a „ošetřených“ toků. A když se tedy zpracovávaly všechny ty betonové studie, proč se nepočítalo i s Botičema a spol?

Za třetí – a to se netýká jen Vás a Vašeho polo-hloupého (asi politického) uřeknutí, pane Hudečku, ale pokud nám, pánové, „nám od vody“ zřetelně a transparentně nedoložíte, co jste pro nás od roku 2002 udělali konkrétně právě i s ohledem na Botiče, na info-systémy a lidskou pomoc dřív než to nastane, neměli byste být popotahovaní za veřejné ohrožení?

Zůstaňte si ve svých koalicích, ale nedivte se, že boží náhon mele rychle. A pokud se chcete divit – tak ne nastuplou výmluvou, že za politické čachry a finanční podvody může Botič.

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pondělí 3.6.2013 17:04 | karma článku: 19.02 | přečteno: 776x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Čtyři druhy modlitby - čtyři stupně velikosti lidství

Žel, lidé promrhávají svůj život bez ohledu na to, že dosáhli bohatství, slávy, společenského ocenění, nebo čehokoliv jiného.

24.9.2018 v 13:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 510 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 560 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz