Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozdíl mezi politikem

10. 06. 2013 13:26:58
Rozdíl mezi politikem a normálním člověkem spočívá v tom, že první mluví zásadně jako hlupák (s výjimkou Marka Bendy z ODS, který mluví jako kretén), anebo jako ten, kdo hlupáka dělá z druhých

Tak máme namočené sklepy, nulovou jistotu, jestli se to nevrátí a tisíce poměrně logických otázek, na které logické odpovědi existují. Což dokazují všichni, jimž byly tytéž otázky položeny stejně jako politikům, jen s tím rozdílem, že odpovídající byl odborník a ne politik.

První základní nejistota panuje v tom, kdo nevypustil nádrže na Vltavě, proč je nevypustil a zda by to bylo tak fatálně hrozné, kdyby je byl vypustil. Jakoby se snad ani nechtěl najít viník. Jakoby bylo nutno mlžit, aby se teď ve vypjaté situaci neukázalo ještě víc, jak šíleně málo záleží těm nahoře na „jejich občanech“, protože slovo spoluobčan už dávno zapomněli.

A tak lidi, co věci rozumí, jenom potvrzují přesně to, co vědí i děti. Z přehrad voda odtéci mohla. O něco více a o něco časněji, než to všecko porupalo. Ostatně současné druhé vlně se už bráníme přesně tím způsobem, že vypouštíme.

Pan, doufám že brzičko již ex-ministr zemědělství Bendl však na tutéž otázko: „Dalo se s tím něco dělat včas?“ odpoví typicky Marek-Bendovsky: „Přeci byste nechtěli mít Orlík v létě suchý!“ DO prkýnka, nikdo nevolá po suchém Orlíku, ale po suchejch sklepech na dolním toku Labe, pane ministře!!!

Václav Beránek, úřadující (rozuměj politicky dosazený) ředitel Povodí Labe se ztrapní před celým národem. A nejen ztrapní! Zároveň nás všecky dost vyděsí, protože jestli něco takového jako „pan řídící“ skutečně řídí, jak vysoko nás vodou zředěné fekálie, čističky a splašky zasáhnou, no tak potěš pámbu. Jeden by řekl, co tam ten týpek dělá? Ale jinej (rozuměj politik) řekne: On je jen mediálně nezkušený a hlavně unavený stressem posledních dní. – Další politicky korektní nekorektnost. Ostatně, co má únava společného s vědomostmi a přehledem? Unavený byl ostatně taky pan Kalousek, na leccos vychytralý, ale v tomto případě taky úplně pitomý, když ve stavu „na šrot“ zvedá Nově mobila... Stejnou únavu, ale daleko vyšší mediální zkušenosti než ředitel Beránek vykazuje i Miloš Zeman ohledně své obětavosti u korunovačních klenotů. Politicky pitomoučký je však taky, když si dovolí sebeklam, že je „čímsi“ pro svých dolních deset milionů.

A když už jsme u toho pana Kalouska. Taky se nám neprozíravě uřeknul, že se rok co rok tuze investovalo do protipovodňových opatření. Ale když přijde na lámání chleba a zatékání vody, polovina těch opatření ještě vůbec ani nestojí, jiná nefungují. Pět miliard se vybralo na povodňových stovkách. Už ani nevím, kdy nás jimi jeho knížecí slouha zatížil, ale do letoěka jim jenom z nich zbylo ještě 400 mio. Takže jsou schopni něco málo obětem přihodit, ale budou hlavně investovat do dalších a dalších protiopatření – stejně netransparentně jako dosud. Pokud to zase připustíme.

Nezávidím! Nikomu neožívám! Vždyť jak nás tak všechny sleduju už dlouho, vytopené i ty na suchu, dávno jsme se smířili s tím, že si některé firmy prostě musí vydělat. Nesmyslně, předraženě a především na tolik potřebných cyklostezkách.

Nestálo by za to, jednou provždy znát, kam a na co jaká kačka z našich daní šla? Víte, jestli totiž ti tam nahoře, Kalousek s Hegrem, náhodou naše daně na povodně nerabovali jiným způsobem. Za to je dneska, dokud jsou hladiny vod i adrenalinu ještě vysoko, tzv. zrychlené řízení...

Položme si taky zásadní otázku: Kolik se tedy investovalo? A do druhého sloupku grafu „skoro-pravdy“ postavme, kolik budou stát letošní škody. Neklaďme si ji ale jen na tácek k pivu. Chtějme to po nich, ani nemusí moc mluvit o suchém Orlíku anebo o únavě. Stačí řeč čísel. Čísla nechlastaj, ani se neztrácejí jako peníze.

Stejně tak mi uniká, co ještě dělá ve veřejné správě člověk typu Tomáše Hudečka. Není taky krapet nedovtipný? Za letošní povodně Prahy může Botič. Nastojte!! Tak Botič a Klabava!! Ale tím spíš, chci pane Hudečku znát, na co šly všechny ty prachy které jsme my „vaši občané“ nastřádali panu Kalouskovi z povodňových stovek a vy „naši politici“ to podpořili dalším částkami na protipovodňová opatření. To se za ty prachy nenašel nikdo z odborníků, kdo by vás informoval o tom, že když prší, tak jen málokdy pouze do velkých řek? A že i malé vodní toky je nutno respektovat podle přírodních nikoli parlamentních zákonů? Tady něco nehraje. Buď kecáte, anebo jste to podcenili...

A tato politická bendovština se pak systémem padajícího lejna pochopitelně trousí i do nižších pater. Tak například u nás v Ústí se proinvestovalo do takové betonové vany. A když se pak vody začaly zvedat, představte si, najela čerpadla a začala ji zaplavovat!!! Na dotaz, co je to za blbost, zní opět „politická“ odpověď : Zaplavit musíme, jinak by vztlak okolní vody polámal betonové monstrum!

Rozumím, přírodě rozumím. Ale nepochopím, jaktože se vyhodí cca 170 milionů za vanu, která pan nakonec nemá ani docela obyčejný a technicky vyřešený špunt přesně v té úrovni, kdy bude voda tak vysoko, že bude potřeba vanu napustit. A namísto toho se povolají hasiči a čerpají za benzin placený z daní vodu, která mohla natéci sama ... Nemáte náhodou okolo sebe podobné zkušenosti?

Až voda povolí, to víme už z léta 2002, objeví se tuny kontaminovaného bláta. A my se začnem ohánět, jak se ho zbavit. Rozumím. Přírodě rozumím. Ale jestli nás při tom šúrování opustí potřeba zbavit se kontaminovaného bláta koalic nejrůznějších politických „podnikatelů“, jestli necháme otázky bez náležitých odpovědí, nepolitických, a už vůbec ne odpovědí politiků, ale zkrátka jestli se konečně nezačneme solidárně, všichni za jednoho jako při povodních ptát taky na čísla, pak, přátelé – i po nás už dávno potopa ...

(p.s. psáno portál Shekel. )

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pondělí 10.6.2013 13:26 | karma článku: 22.86 | přečteno: 960x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Čtyři druhy modlitby - čtyři stupně velikosti lidství

Žel, lidé promrhávají svůj život bez ohledu na to, že dosáhli bohatství, slávy, společenského ocenění, nebo čehokoliv jiného.

24.9.2018 v 13:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 19.18 | Přečteno: 510 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.53 | Přečteno: 560 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz