Matematika lži a logika pravdy

17. 06. 2013 21:25:46
Matematika, alespoň jedno z jejích mnoha odvětví, se bez závorek neobejde. Znaménka v závorkách mívají opačnou hodnotu, chceme-li pracovat s veličinami, občas něco vytýkáme před závorkou... V politice i v mediální politice taktéž.

A tak, když není docela jasno, zda bylo možno upustit kaskády, aby se tak zachránily a ne vytopily severní Sudety, vytkneme před závorku nějakou nehoráznou skutečnost. Např. že výjimečně nezkrotný je především a jenom Botič, což nás poněkud zaskočilo. Anebo že nebylo možno kaskády odpouštět, protože na zachycení vzdutých vod nikdy nebyly postaveny a krom toho by se na dolním toku pod nimi utrhly zaparkované lodi a poničily mosty, jak jsme se přesvědčili v roce 2002. (Jak prohlásil ministrův náměstek Vilém Žák. Pokusme se mu to nikdy nezapomenout!!) Vzápětí je ale logika pravdy, závorka nezávorka, dožene k hanbě. Vždyť i bez onoho neupouštění ta voda nakonec lodi málem utrhla, a především nikdo nikoho zavčasu nevaroval: „Uvažte si kánoe, rádi bychom opouštěli...!“

A často je ta logika pravdy doběhne dokonce ze stejného otvoru, který ještě před chvílí pokálel ten, co veřejně v hrdlo lhal. Viz náměstek pro demagogii pan Vilém, který obratem ruky tvrdí: „Ale nyní je už Orlík schopen zachytit i pětinásobek. – No vida, nikdy na to sice nebyl postaven, a přesto je schopen zachytit.... Tak to jsme se asi v tom roce 2002 moc nepoučili. Anebo ač poučeni, nestálo to za to? Rozkradený Severozápad možná ještě rád uvítá popovodňové finanční injekce do projektů, které rozkradli místní vlčáci. A lidi? O ty přeci nejde.

Stejně tak se „závorkuje“ i v médiích a v politice tam, kde začíná jít do tuhého. Zeptejte se Karoliny Peake zpříma a natvrdo: „Kde vůbec vaše Bratrstvo Kočičí pracky bere legitimitu (v závorce: drzost), vydávat se za subjekt, který by mohl rozhodovat o nové vládě či současné vládní krizi. Nikdo vás nechtěl, nikdo vás nevolil, nikdo vám nedal mandát...“

V tu ránu začne tokat cosi o tom, jak „touží prosadit a dokončit svůj zákon o očistě veřejných rozpočtů“. Závorku sice narychlo ucpe koudelí koaličních žvastů, ale logika pravdy ji usvědčí - „Sorry, máte pravdu, nemám ani odpověď a de facto ani mandát“.

Nejinak sledujeme, jak se nyní až Klausovsky tlustou čarou začíná před závorku vypichovat, že chceme-li dokončit všechny ty „super úspěšné reformy“, chceme-li vůbec nějak pomoci všem, které jsme kvůli „Botiči“ a „uvázaným loďkám“ nechali zatopit, musíme starou Nečasovu vládu – pravda bez ztrapněného pana Čistého – zachovat, a povolit Hradu i Karolinám „vygenerovat“ nějakého nového Pološpinavého. Ale zachovat nastartovaný proces. Jinak „bububu“ nedostanete svoje vlastní peníze, lidi!!

Je možné, že proces zachováme (v závorce: k jejich blahu a prospěchu), je možné že bude vbrzku u koryta jiná asociální vláda. Je ale jisté, že dříve či v řádném termínu budeme vyzvání k popelnicím, abychom tam naházeli svůj vztek na modré paradoxně ve prospěch pomeranče a třešní (v závorce: stejných zlodějů a pohrobků Stalina), čehož se bojí ten, kdo si nás – často proti naší vůli i volbě - přivlastnil jako svoje „zboží“, jako svých dolních deset milionů pro Putina. Ten lidový a vtipný s nižší imunitou a láskou k Vysočině.

A tak bych tady rád a ještě před závorku vytknul jedno logické pravidlo. Nezáleží na tom, jak současní ozávorkovaní ten svůj současný polo-pat vykvedlají. Jaké „pravdy“ vytknou před závorku všichni naši poplašení uličníci koaličníci. Ani na tom, kdy se urny opráší a vynesou do jídelen sirotčinů. V žádném případě už totiž nepůjde o to, co mají nebo budou mít v médiích a na kandidátkách v závorce za svými nechvalně proslulými jmény takové firmy jako jsou pánové Kalousek, Zaorálek, Kuba, Schwarzenberg anebo Zeman. Protože dokud se v té závorce neobjeví po pravdě a logicky jméno jejich kmotra nebo jejich kauzy, nemá už smys zobat jim z ruky. Anil jim vůbec naslouchat.

Jak férové by bylo sledovat titulky: Saša Vondra (Promopro), M. Kalousek (aerolinky), Martin Kuba (mafián Dlouhý), ex-hejtmanka Vaňhová (rozkradený ROP), atd. atp.

Lépe by se počítalo, takovou logickou matematikou a závorky by konečně dostaly smysl. Ale toho se nedočkáme, když ředitel p.t. veřejnoprávní televize nosí úslužně popelníčky tomu, kdo ho přiopile fuckuje téměř v přímém přenosu.

Takže ještě nějakou tu chvilku budeme pravděpodobně zásobováni závorkami s opačnými znaménky. Ale ať tak či tak, jednou k nějakým volbám dojde. Tak to zkus hodit správně, jestli vůbec házet půjdeš. A pak to nehaž na nás, jestli nepůjdeš. Ale hoď to jen těm, co mají za závorkou alespoň nějakou „jedlou“ vizi, nikoli zkratku, která signalizuje buď kmotra anebo partajní závorku, co beztak smrdí po koalici ...

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pondělí 17.6.2013 21:25 | karma článku: 12.87 | přečteno: 826x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 416 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 497 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.61 | Přečteno: 521 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 533 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 1217 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz