Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Máte v práci estébáka ? Uklízejte …

21. 06. 2013 16:56:31
Agent Kaprál se dostal do zaměstnání (shodou okolností na Krajský úřad v Ústí nad Labem) dne 1. června 2006. Pod „gescí“ tehdejšího hejtmana, dnes velectihodného poslance, Jiřího Šulce. Téhož Jižřho Šulce, který se při první čistce na ROP Severozápad trapně schovával na záchod, a který podobným způsobem přivedl „kádrově pošramoceného“ kámoš či sluhu Kusnierze k jinému z bohatých pěnězotoků...

Nebyly to náhodou taky jen spolehlivé trafiky vděčnosti pro bílé koně modro-oranžového svinstva? Ano modro-oranžového, protože agent Konopásek nijak nepřekážel ani ex-hejtmance Vaňhové, která nikoli až po Šulcovi ale již spolu s ním a vedle něj na stavu prebend a obročí poslušně participovala.

Vše zcela běžná situace. Takovejch týpků a takovejch levot je kolem nás už přes dvě dekády plno. A nám to jednoduše nevadí. Hlavně že máme domácí kino a dostatečný výběr jogurtů.

Háček je v tom, že v Kaprálově případě se cosi zadrhlo. Já sice pod ním nedělal, tak to nemohu potvrdit důkazy, ale pravděpodobně ho Stb nezaverbovala jen jako mladého pitomého juhana, ale spolehlivě ho naučila chovat se ne-lidsky. A tak se díky Alešově aroganci, případ přeci jen rozvířil. Postižená se bránila, ukjázalo se, že máslo na hlavě má právě Aleš a začalo jít do tuhého.

Protože i takový titěrný konopásek tě, občane, může přijít velice draho. Prozatím to vypadá na něco přes milionek. A pokud se připočtou ještě i případní další postižení, respektive náhrady škod jim způsobených, možná i dva a půl... Ale koho to zajímá? Buďme rádi, že už je Konopásek pryč!

Mne to tedy zajímá. A navíc vytáčí. Čert vem Kaprála, ale proč mám zase něco cálovat jenom proto, že se někde švindlovalo. Ne, nezaměňujme to za oblíbené „stala se sice určitá chyba, ale vše je naprosto v mezích zákona“, prostě se na Kraji peklo a peče další svinsto. Kaprála kdosi zaměstnal, pravda na Šulcův pokyn. Konkrétně nějaká paní Liana Štastná, dnes úspěšně nedohledatelná. Ale po jejím odchodu do podnikatelské sféry ho „převzal“ současný tajemník Milan Zemaník.

Zapojme však nejprve tolik vzývanou presumpci neviny: Jsem ředitel, přebírám funkci a přebírám štáb. V dobré víře, že je všechno v pohodě. Kdybych byl sice maličko důsledný a odpovědný, tak si své podřízené oťuknu, vygooglím a tím třeba nepřehlédnu, že lustrační osvědčení chybí. Ale já to mohu udělat a taky nemusím. Stalo se?

A připusťme, že jsem člověk laskavý, s důvěrou v zákon a zákonnost, a vůbec nepředpokládám, že by v mém štábu byli estébáci. Nicméně, v okamžiku, kdy se odkudkoli ozve: „Máš tam v práci estébáka!“, jednat budu. Už čistě proto, abych napadaného bránil. Anebo, ukáže-li se, že je to pravda, jednal v zájmu těch, kdo mne zaměstnávají. A přesně to se – paradoxně - stalo. Milan Zemaník jednal přesně v zájmu těch, kdo ho zaměstnávají!! Ačkoli finanční prostředky na jeho plat tečou shodou okolností z našich kapes. Dál tiše kryl Šulce i Vaňhovou tím, že buď nepochyboval, nebo si dokonce kolegu Konopáska veřejně na jednání zastupitelstva pochvaloval za jeho neoddiskutovatelné profesní přednosti. Stále mu nějak unikalo, proč by škody i hrozící pokuty měl platit někdo konkrétní a nikoli dojná kráva občanstva. A čas plynul a mezitím se uklízelo.

Uklidil se nejprve Aleš Kaprál Konopásek, ještě předtím důkazy a pak se konečně přišlo s „pravdou“ ven. Že totiž od roku 2006 uplynulo již kýžených pět let, a tak se všechny dokumenty, včetně lustračního osvědčení (anebo neexistujícího lustračního osvědčení) skartovaly. Vše, jak vidno, naprosto ve vykalkulovaných mezích zákona. A ještě se ušetřilo. Protože třistatisícová pokuta, kterou měl subjekt Kraj (tedy občané) zaplatit, se nekoná. Jenom bude možná někdo muset zaplatit poškozené paní Kindlové ten cca milion. Asi zase „subjekt“.

Jen v mezích zákona logiky je tu pořád ještě jedna dirka. Sám pan ředitel úřadu Zemaník. Jeho postoj a jeho dosavadní práce totiž vykazují dvě díry v logice. Když se kauza Konopásek objevila poprvé, rozhodně nejednal tak, jak mu ukládá zákon. Nepotvrdil ani nevyvrátil legitimitu Konopáskova angažmá pod jeho ředitelskou taktovkou, což se ověřit dalo, kdyby osvědčení existovalo. A tehdy, kdy by sdělení o skartaci mělo ještě jakousi validitu nepotvrdil ani nevyvrátil skutečnost, že osvědčení již dohledat nelze, protože bylo podle zákona už dávno skartováno. Mám tedy pocit, že je to pan Zemaník, kdo mi dluží případné náklady za celou kauzu Konopásek. Anebo přinejmenším vysvětlení, že je nejen nevinen „úklidem a zametáním“, ale také jako „můj“ zaměstnanec nevinen flákáním. Jinak je to každopádně jeho „vina“.

Věřím ale, že Kraj má jako většina příspěvkovek svoji škodní komisi a že tato komise bude jednat zodpovědněji, než ředitel úřadu. I když, co bych asi podle současně platných zákonů čekal, že? A do Sherwoodu se mi prozatím nechce. A na to, čím nás zadlužil nejen pan Zemaník, ale i další naši „zaměstnanci“, je nás vlastně dohromady tady v kraji rovných 826 tisíc. Finančně částka zanedbatelná. Tak proč vrčím? Protože morálně je jaksi nevyčíslitelná. Soudruzi – nezapomene!

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pátek 21.6.2013 16:56 | karma článku: 18.38 | přečteno: 1239x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Čtyři druhy modlitby - čtyři stupně velikosti lidství

Žel, lidé promrhávají svůj život bez ohledu na to, že dosáhli bohatství, slávy, společenského ocenění, nebo čehokoliv jiného.

24.9.2018 v 13:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 7.58 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 510 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 560 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz