Při všem Respektu

22. 10. 2013 16:33:55
Při všem respektu nejen k panu Taberymu a samotnému Respektu ale i ke všem třem severočeským „nominantům“ z článku anebo spíš nástěnky „Podle našeho gusta“, kterou Respekt uveřejnil - uniká mi, vlastní smysl onoho přehledu, kterým si tento pořád ještě čitelný časopis zaplnil své útroby teď před volbami. To už i Respekt přestal respektovat logiku a prodává jenom u bleskařů oblíbené zboží?

Jakéže? Reality show s oblíbenými mazlíčky, kterým můžeme poslat SMS-hlas, aby to v námi sledované soutěži dotáhli výš. Ačkoli o vítězi nakonec stejně rozhodně režie schovaná vně za stěnami Vily a tu cílovou částku sloupne někdo úplně jiný. Někdo daleko poddajnější, kdo se mistrům showbyznysu (v našem případě v mistrům podnikání v politice) bude snáze formátovat v novou ikonku.

Možná se Respekt pokusil pouze vytvořit jakési kroužkovací fluidum, aby přinejmenším jeho čtenáři zavnímali ty slušnější osobnosti z toho, co se jim k volbě nabízí. A případně dali hlas alespoň jim – jako lidem s kreditem, odborností a vůlí napravovat. Ale ani to časopis nijak neomlouvá. Slušní v kleci toho moc nedokážou. A touha vidět je ( Respekt by je rád viděl a proč..) nijak nezmění to, že je potřebat vidět víc v souvislostech. A to zneklidní. Ale budiž, je to jen osobní stanovisko Respektu. Média, které by jako všechna jiná mělo zůstat spíš objektivní - bez subjektivity. Ale když už máme ty volby, proč neudělat výjimku a nepopřát si trochu těžké subjektivity.

Ale pořád to smrdí – a podezřele! Kopýtkem neklidu, že už i v Respektu vnímají dění ve společnosti a své čtenáře jako odběratele konzumu.

Milý Respekte, ani nevíš jak rád bych viděl ve sněmovně Radima, Irenu anebo Lea. Radim byl první, kdo tady na divokém Severozápadě začal podávat trestní oznámení na vyložené (a dodnes karetně nevyložené) tunely a dlouhodobě působil jako insider v sinale profialovělém klanu Patrika z Moravan.

Irena je de facto moje sousedka, ženská s drivem, poctivá vůči občanům a otevřená k jakémukoli dotazu. Je ta poslední, kdo by si o TOPce dělal nějaké iluze a přesto v ní zůstává.

S Leem dokonce chodím. Na kafe, pracovat v PRO!-kraji a také na krajská zastupitelstva. Všem třem bych sněmovní křesílko přál bez nejmenších obav, že to bude nedůstojně obsazená židle. Jenom s tím rozdílem, milý Respekte, že by kopali za podstatu věci v jiném dresu.

Totiž, aby mohl ve sněmovně či v parlamentu sedět Radim s Irenou, musely by jejich týmy dostat dost hlasů, a tím pádem by tam s nimi společně seděli zkušení vlčáci Kalousek a pan doktor Heger za TOP, a zase by se nikdy nerozkrylo to, za kolik a kým se realizovaly TOPácké zakázky při bourání sektorového centra v Ústí. Anebo proč jsou úpravy ve zdejším Dopravním podniku jenom „kosmetické“, ale socka dál nejezdí pro lidi – ale pro zisk vedlejšího majitele.

Ani Radimovo neohnutelné přesvědčení, že krást se nemá, ani jeho tah na branku nezaručí, že by tam spolu s ním neseděli také pánové Kuba, mimozemšťan Benda, krycí agent paní Němcová a další dlouhé prsty této po komunistech nejkriminálnější strany v našich současných dějinách. Pravda ODS-ka nikdy nepopravovala jako to dělával Stalin s Gottwaldem. Ale vraždí stejně nebezpečně, protože „výrobou“ opo-smlouvy Kikina/Ovar nastartovala proces demotivace.

Zásady ani programy neexistují. Všechno lze zkoalit pragmaticky a ve prospěch politických podnikatelů. A když se ozveš, seřveme tě stylem: „Já nic, to vy jste to tak naházeli do uren. Musím se takhle k*rvit, protože vám sloužím. To vy jste to tak chtěli ...“

A právě tím ODK-ka a její praktiky ostatní lidi, nikdy příliš pevně přesvědčené o tom, že morálka nějaký smyslmá a dává nám přežít dál než do rakve, demotivovaly naprosto. A demotivovaný člověk, je vlastně mrtvý za živa. Takže i ODS-ka vraždí.

Jestli se sem teď ze „zavirovaného“ Hradu plíží nějaká nová normalizace, je to vina právě těch, kteří by v tom parlamentu s Radimem seděli. Být slušným člověkem v kterékoli partaji, sektě anebo jen klubu zahrádkářů je obrovská deviza. Ona i slušnost a morálka jsou totiž nakažlivé. Svět je proti nim sice daleko imunnější než vůči prachům, ale i ony dokážou inspirovat a nakazit druhé. Ale angažovat se ve prospěch šmejdů v téže skupině – partaji, sektě anebo u kaktusářů – to už je nejen veliká škoda samotných aktivistů, ale vlastně služba zlu. Maně mi to připomíná naivitu starých osmašedesátníků, kteří taky věřili na „obrodný proces“ v partaji. Než přijeli spojenci a oni sami začali, pokud zrovinka nepsali cenzurované dopisy z kriminálu, učit své děti dvěma pravdám. Té na doma a té „do školy“. A dokonale to český kaíř vidí v lůnu matky katolické!! Kolik slušnejch skutečně slušnejch lidí musí Církev sdílet společně s biskupy, kterým ani Standa Gross nesahá po kotníky a s preláty, kterí kuřácké aférky ze sakristií pro sichr zametají pod křížem vyšívané koberečky ...

Jeden moudrý koán starých beduínů říká – pravidla slušného člověka zní: vyhni se zlému, čiň dobré, hledej harmonii a následuj ji... To ale není líbivý veršíček do památníčku puberťaček. To je algoritmus!! Nejdříve ze všeho opusť zlo, a teprve potom začni přemýšlet o tom, jak dělat dobro. Jinak ti z toho hrábne, a bude po harmonii, kterous chtěl hledat.

Nebo ještě jinak, jestliže se někdo kvůli dobré pohnutce nechá sešněrovat do stranického kostýmu a je loajální i s tzv. stranickými přehmaty, kde mám vzít jistotu, že nebude loajální i se samotnou partají, kterou chce proměnit?

Ani Irena ani Radim nemohou nic změnit, dokud ...

A tak při všem respektu k tvé dosavadní cestě a práci,milý Respekte, kladu si otázku, cos tím materiálem vlastně chtěl sdělit? Koho bys rád viděl? Fajn, budiž. Ale Kikina, Bobina i Vandásek by taky rádi někoho viděli. Stejně tak i pánové Rath, Sobotka, pan Můra z oka i pánové Okolo-Kikiny. I já bych tam rád někoho viděl. Ale to jsou všechno pouhá „by“.

Psávaval jsi víc a lépe, Respekte. Že bys už taky začínal jenom honit „bychy“ ?? - Ale proč? A to mne nejen mrzí, ale zneklidňuje

Autor: Jaroslav Achab Haidler | úterý 22.10.2013 16:33 | karma článku: 16.41 | přečteno: 1070x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 14.34 | Přečteno: 380 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 17.86 | Přečteno: 485 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.18 | Přečteno: 510 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 528 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 1213 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz