Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Při všem Respektu

22. 10. 2013 16:33:55
Při všem respektu nejen k panu Taberymu a samotnému Respektu ale i ke všem třem severočeským „nominantům“ z článku anebo spíš nástěnky „Podle našeho gusta“, kterou Respekt uveřejnil - uniká mi, vlastní smysl onoho přehledu, kterým si tento pořád ještě čitelný časopis zaplnil své útroby teď před volbami. To už i Respekt přestal respektovat logiku a prodává jenom u bleskařů oblíbené zboží?

Jakéže? Reality show s oblíbenými mazlíčky, kterým můžeme poslat SMS-hlas, aby to v námi sledované soutěži dotáhli výš. Ačkoli o vítězi nakonec stejně rozhodně režie schovaná vně za stěnami Vily a tu cílovou částku sloupne někdo úplně jiný. Někdo daleko poddajnější, kdo se mistrům showbyznysu (v našem případě v mistrům podnikání v politice) bude snáze formátovat v novou ikonku.

Možná se Respekt pokusil pouze vytvořit jakési kroužkovací fluidum, aby přinejmenším jeho čtenáři zavnímali ty slušnější osobnosti z toho, co se jim k volbě nabízí. A případně dali hlas alespoň jim – jako lidem s kreditem, odborností a vůlí napravovat. Ale ani to časopis nijak neomlouvá. Slušní v kleci toho moc nedokážou. A touha vidět je ( Respekt by je rád viděl a proč..) nijak nezmění to, že je potřebat vidět víc v souvislostech. A to zneklidní. Ale budiž, je to jen osobní stanovisko Respektu. Média, které by jako všechna jiná mělo zůstat spíš objektivní - bez subjektivity. Ale když už máme ty volby, proč neudělat výjimku a nepopřát si trochu těžké subjektivity.

Ale pořád to smrdí – a podezřele! Kopýtkem neklidu, že už i v Respektu vnímají dění ve společnosti a své čtenáře jako odběratele konzumu.

Milý Respekte, ani nevíš jak rád bych viděl ve sněmovně Radima, Irenu anebo Lea. Radim byl první, kdo tady na divokém Severozápadě začal podávat trestní oznámení na vyložené (a dodnes karetně nevyložené) tunely a dlouhodobě působil jako insider v sinale profialovělém klanu Patrika z Moravan.

Irena je de facto moje sousedka, ženská s drivem, poctivá vůči občanům a otevřená k jakémukoli dotazu. Je ta poslední, kdo by si o TOPce dělal nějaké iluze a přesto v ní zůstává.

S Leem dokonce chodím. Na kafe, pracovat v PRO!-kraji a také na krajská zastupitelstva. Všem třem bych sněmovní křesílko přál bez nejmenších obav, že to bude nedůstojně obsazená židle. Jenom s tím rozdílem, milý Respekte, že by kopali za podstatu věci v jiném dresu.

Totiž, aby mohl ve sněmovně či v parlamentu sedět Radim s Irenou, musely by jejich týmy dostat dost hlasů, a tím pádem by tam s nimi společně seděli zkušení vlčáci Kalousek a pan doktor Heger za TOP, a zase by se nikdy nerozkrylo to, za kolik a kým se realizovaly TOPácké zakázky při bourání sektorového centra v Ústí. Anebo proč jsou úpravy ve zdejším Dopravním podniku jenom „kosmetické“, ale socka dál nejezdí pro lidi – ale pro zisk vedlejšího majitele.

Ani Radimovo neohnutelné přesvědčení, že krást se nemá, ani jeho tah na branku nezaručí, že by tam spolu s ním neseděli také pánové Kuba, mimozemšťan Benda, krycí agent paní Němcová a další dlouhé prsty této po komunistech nejkriminálnější strany v našich současných dějinách. Pravda ODS-ka nikdy nepopravovala jako to dělával Stalin s Gottwaldem. Ale vraždí stejně nebezpečně, protože „výrobou“ opo-smlouvy Kikina/Ovar nastartovala proces demotivace.

Zásady ani programy neexistují. Všechno lze zkoalit pragmaticky a ve prospěch politických podnikatelů. A když se ozveš, seřveme tě stylem: „Já nic, to vy jste to tak naházeli do uren. Musím se takhle k*rvit, protože vám sloužím. To vy jste to tak chtěli ...“

A právě tím ODK-ka a její praktiky ostatní lidi, nikdy příliš pevně přesvědčené o tom, že morálka nějaký smyslmá a dává nám přežít dál než do rakve, demotivovaly naprosto. A demotivovaný člověk, je vlastně mrtvý za živa. Takže i ODS-ka vraždí.

Jestli se sem teď ze „zavirovaného“ Hradu plíží nějaká nová normalizace, je to vina právě těch, kteří by v tom parlamentu s Radimem seděli. Být slušným člověkem v kterékoli partaji, sektě anebo jen klubu zahrádkářů je obrovská deviza. Ona i slušnost a morálka jsou totiž nakažlivé. Svět je proti nim sice daleko imunnější než vůči prachům, ale i ony dokážou inspirovat a nakazit druhé. Ale angažovat se ve prospěch šmejdů v téže skupině – partaji, sektě anebo u kaktusářů – to už je nejen veliká škoda samotných aktivistů, ale vlastně služba zlu. Maně mi to připomíná naivitu starých osmašedesátníků, kteří taky věřili na „obrodný proces“ v partaji. Než přijeli spojenci a oni sami začali, pokud zrovinka nepsali cenzurované dopisy z kriminálu, učit své děti dvěma pravdám. Té na doma a té „do školy“. A dokonale to český kaíř vidí v lůnu matky katolické!! Kolik slušnejch skutečně slušnejch lidí musí Církev sdílet společně s biskupy, kterým ani Standa Gross nesahá po kotníky a s preláty, kterí kuřácké aférky ze sakristií pro sichr zametají pod křížem vyšívané koberečky ...

Jeden moudrý koán starých beduínů říká – pravidla slušného člověka zní: vyhni se zlému, čiň dobré, hledej harmonii a následuj ji... To ale není líbivý veršíček do památníčku puberťaček. To je algoritmus!! Nejdříve ze všeho opusť zlo, a teprve potom začni přemýšlet o tom, jak dělat dobro. Jinak ti z toho hrábne, a bude po harmonii, kterous chtěl hledat.

Nebo ještě jinak, jestliže se někdo kvůli dobré pohnutce nechá sešněrovat do stranického kostýmu a je loajální i s tzv. stranickými přehmaty, kde mám vzít jistotu, že nebude loajální i se samotnou partají, kterou chce proměnit?

Ani Irena ani Radim nemohou nic změnit, dokud ...

A tak při všem respektu k tvé dosavadní cestě a práci,milý Respekte, kladu si otázku, cos tím materiálem vlastně chtěl sdělit? Koho bys rád viděl? Fajn, budiž. Ale Kikina, Bobina i Vandásek by taky rádi někoho viděli. Stejně tak i pánové Rath, Sobotka, pan Můra z oka i pánové Okolo-Kikiny. I já bych tam rád někoho viděl. Ale to jsou všechno pouhá „by“.

Psávaval jsi víc a lépe, Respekte. Že bys už taky začínal jenom honit „bychy“ ?? - Ale proč? A to mne nejen mrzí, ale zneklidňuje

Autor: Jaroslav Achab Haidler | úterý 22.10.2013 16:33 | karma článku: 16.41 | přečteno: 1070x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1915 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Čtyři druhy modlitby - čtyři stupně velikosti lidství

Žel, lidé promrhávají svůj život bez ohledu na to, že dosáhli bohatství, slávy, společenského ocenění, nebo čehokoliv jiného.

24.9.2018 v 13:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Milan Slanina

Chci do nižší úrovně ...

Takzvaně produchovnělí člověci stále apelují na potřebu přechodu do vyšší dimenze bytí, nebotakněco. Prý se čas nebo něco jiného nachýlilo a je nutné se tím zabývat a oni jsou tu povolaní, aby nás tam dovedli,

24.9.2018 v 12:11 | Karma článku: 7.02 | Přečteno: 231 | Diskuse

Jana Slaninová

Škotelník školou povinný aneb Jak do školy v šestapadesáti

Že se denně pohybuje po škole a činí jí dobře, je jednou jisté. Ovšem... Teď je učeň na prvním stupni. Ne, není to „fejk ňús“. „Jste učni a nemáte žádná práva.“ dozvěděl se v šestapadesáti letech muž můj.

24.9.2018 v 8:40 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 500 | Diskuse

Robert Kotál

Povolené odbočování na červenou?

Ministr dopravy Daniel Ťok zvažuje povolené odbočování na červenou, problesklo před pár dny médii. Lehce mne to zaráží.

24.9.2018 v 8:27 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 543 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1670
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz