Michale nedej se …

1. 11. 2013 1:59:45
To je najednou řečí, že bys měl složit všechny funkce, jenom proto že jsi osmačtyřicet hodin lhal. Ať tě to ani nenapadne. My tě potřebujeme. Jako tu sůl, kterou pan Chovanec nechce „sosanům“ přisýpat do ran ...

Nemůžeš odejit. Neustupuj ani o píď!! Ty prostě v žádném případě nejvyšší patra naší politky opustit nesmíš. Nemám strach o Tebe. Vždyť ona by tě ta jihomoravská hejtmanská prebenda určitě spolehlivě uživila, zejména budeš-li mít po ruce všeho schopného pana Onderku. To je člověk na pravém místě. Jeho moc i žaludek jsou prostě mystické a ve dvojici byste toho také určitě dokázali zázračně mnoho. Vždyť proto a určitě ne nadarmo nosí kousek od svého moudí čarovný obsidián.

Ty prostě nesmíš nejvyšší patra politiky opustit zejména kvůli mému naprosto sobeckému zájmu. Potřebuji tě mít na očích!! Ne snad proto, abys tam z nějakých falešných pravdo-láskařských morálních sentimentů stál jako na pranýři. Ani snad z nějaké selským rozumem diktované potřeby pohlídat si, co vlastně tropíš. (Čeho jsi schopen, to už víme. A přiznám se, maličko koprním, když mi tvdíš, že lhát je standardní politický nástroj.)

Ale ty jsi jedinou zárukou očisty naší společnosti. A politiky. Jen s tebou v čele anebo hodně vysoko na špici ji konečně můžeme změnit. Vždyť, cos pro všecko na světě udělal tak strašného?

Nic víc než to, na co má tvůj řídící důstojník (a shodou okolností stále komičtější hlava státu) soudní potvrzení. Vždyť na základě lživých údajů vyhrálo to stvoření z Vysočiny svoji kampaň, a my mu to tolerujeme. Lháře si necháme na trůně s lehkým pokrčením ramen, že taková je holt parlamentní demokracie. Najdou se dokonce takoví pošetilci, kteří mu píší otevřené dopisy, ve kterých ho ujišťují (cituji): Ano, stydím se nyní za svou rodnou zem, protože její hlavou je ve vaší osobě člověk, který není ani maličko hoden toho, aby si ho lid vážil. Zkoušel jsem přemýšlet nad otázkou, zda jste pro mě osobně, v mých očích a v mém přesvědčení, byl alespoň v jedné jediné záležitosti dobrým prezidentem. Ne, nebyl, ani jednou...

Neměli by se snad spíš stydět sami za sebe? Za to, že jemu, tobě a dalším vám podobným hru na parlamentní demokracii pořád ještě žerou? Setrváš-li nám pěkně po Grossovsku na očích co nejdéle jako tichá výčitka, je tu určitá naděje, že svou vlastní hanbu nakonec přeci jen neuneseme. Zejména, až nám ještě zvednou odvody za sociální a zdravotní.

Vždycky jsi toužil vytvářet protipól Bohušovi Sobotků. Teď je ten pravý čas svoji touhu naplnit. Ale nesmíš to vzdát. Jak se pan Bohuslav vyjádřil, on dosud nezaznamenal, že by snad pán s čerstvě opuchlým kolenem v poslední době nějak ovlivňoval chod pomerančové strany. Zůstaneš-li pevně na svém postu, třeba mu to přeci jen docvakne. Zatím nestíhá zaznamenat. Je po puči maličko nesoustředený a hlavně i jemu jde o hodně.... A hejtmanské křeslo na jižní Moravě jsi mu už vyžral.

Ale ty, Míšo, se nenech zaslepit nějakými prázdnými frázemi o potřebě zachovat alespoň navenek zdání jednotné a konsolidované strany (lhářů). My dole, co vás nevolili a dnes dokonce už i valná většina těch, co vás volili, tak nějak počítáme, že se zase bude standardně přebíhat z klubu do klubu. Od názoru k zájmu. A také Karolina vás jistě naučí, jak se zakládají legitimní politické frakce bez legitimního posvěcení voličů. To bude všechno „oukej“. I na trafiky dojde, a dokonce beztajných schůzek a hrůzy z průšvihů. I ty jsou ode dneska legitimní a soudně schválené. Stejně jako lži-prezident.

Tohle všechno potřebujeme mít na očích dnes a denně. A ty to ztělesňuješ. Potřebujeme tě vidět. A to se stejnou intenzitou, jako je školním dítkům před škamna vnucován retušovaný obrázek „svatého opilce“. My, naředění synové loupežníka Žižky a kněžíka z Husi. Třeba nám tvůj upřímný jak vodami štříbropěnné korunovační Vltavy podbarvený pohled a tvé bezostyšné tvrzení, že lhát je (dnes) normální, připomene, jak neuvěřitelný hodnotový rozdíl panuje mezi skutečností „smět jít házet papír do uren“ a volit. Big Boss, když končí svoje povídání pro vesmír, říká: Volte život... Život, nikoli smrt zaživa!! Nikoli politicky korektní představu, že politik anebo prezident smějí lhát, protože v jejich případě a postavení je to diplomatické nebo dokonce normální.. Že smějí být bez morálky. Copak toho už dost nenatropila dosud neamnestovaná ješitnost? A co tropí zavirovaná pomstychtivost vidíme jak na tobě a v tobě, Michale, tak i v řádění Vysočiny okolo nedávno udílených řádů...

Třeba nám tvá dušenka splachovací připomene, že kromě změny ústavy je nejbližším a nesmírně potřebným krokem (možná ještě této vlády v demisi) změna prasidentské standarty. A hned poté prosazení politicky korektního nástroje. Stačilo by k jistě akutnímu zákonu o státním rozpočtu nahonem odhlasovat také v našich vodách již zdomácnělý obligatorní přílepek. O velezradě. Velezradě morálky. Protože, jestli si pan Babiš na poslední chvíli někoho z Rusnokovců nekoupí, mohlo by to úspěšně projít a my se po staletích konečně zase dopracujeme svého celou Evropou kdysi vnímaného kacířského věhlasu!!!

A tak - díky tvé existenci a setrvání v politice – se můžeme na chvíli stát jediným národem v Unii, který nechal za velezradu pověsit svého prezidenta a pak si to hodil sám. Protože politicky naprosto korektně naplnil nejen to, že lži prezidenta a jeho hostů znamenají volbu života. Ale že se s tím nakonec i smířil. Pro plesnivý rohlík smažený na řepkovém oleji.

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pátek 1.11.2013 1:59 | karma článku: 22.01 | přečteno: 1192x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 462 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Za mého mládí se dožívali vyššího věku

V mládí jsem si dal závazek, že až budu starý, nebudu říkat, že za mého mládí byla tráva zelenější a voda mokřejší. Teď poprvé ho musím porušit, poněvadž se tenkrát fakt dožívali vyššího věku.

17.2.2019 v 20:04 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 416 | Diskuse

David Gruber

Plynulá angličtina za dvě hodiny – šílenství klamavé reklamy…

...dosahuje nebývalých výšin. Zkoušel jsem klikat na takovýto odkaz, antivirový program mne zabrzdil. Ale dovedu si představit, co tam asi je. Leštěný prd, řekl by jeden známý bloger.

17.2.2019 v 18:16 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 497 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zakládám hnutí "NE" a budu předsedkyní

Proč ne? Ani můj původ není český, jsem Řekyně, umím o dost lépe česky nežli Andrej Babiš a nechodím hnutá na jednu stranu s plnou taškou lejster, protože používám laptop. Prostě jsem modernější.

17.2.2019 v 17:59 | Karma článku: 24.74 | Přečteno: 521 | Diskuse

Petr Omelka

Sýr se znamením erotiky

Pro některé je to jenom kousek předraženého cosi, co "žabožrouti" a jim podobní zbytečně považují za něco extra. Po labužníky je to ale Sýr s velkým S - Roquefort

17.2.2019 v 16:10 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 533 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 1217 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1672
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy

Najdete na iDNES.cz