Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mediální kampaň v Magoříně

22. 05. 2014 23:03:06
Kubík po kubíku, hloubš a hloubš zapadají do žumpy svých vlastních ostud konšelé z Ústí. Na co u toho spoléhají? Na budoucí diktaturu pomerančového proletariátu? Nebo na to, že jejich web nikdo nečte? Nejspíš. Na logiku totiž určitě spoléhat nemohou. Ale právě logika má svá dost jasná pravidla...

Dovolím si teď čtenáře upozornit na kuriózní vlastní gól, který si konšelé sami vstřelili na webu města Ústí. A to dne 9. května 2014. Tedy ve chvíli, kdy fiasko, že s vypisováním kvazi-grantů je to tam na Ústecku hodně divné, bylo už neudržitelné. On se jim totiž nikdo, ale vůbec nikdo nepřihlásil. Pro nezájem, nebo pro nedůvěru vůči konšelům? Kdoví?

Nebudu se ale dnes už vracet k jejich tvrdošíjně (a tedy podezřele) opakovanému nesmyslu citovanému ve třetím odstavci této informační kachny, kde píšou: Přidělení grantu mělo schválit městské zastupitelstvo již 3. 3. 2014, vedení divadla se však o grant nepřihlásilo a rozhodlo se tak přivést společnost k likvidaci. Nevyužilo také možnost získat od města další 4 000 000 Kč ve 2. kole grantového řízení. Důvodem byla neochota bývalých představitelů divadla k dohodě a kompromisu...

Snad jen ještě jednou a naposled podotknu, že kompromisy jsou dvojího druhu. Ty rozumné a pak ty, které smrdí. „Cinklý“ a neodborný grant stejně tak jako pokus o spáchání trestného činu „poskytnutí výhody ve veřejné soutěži“ patří už bezesporu k těm, které smrdí.

Ale co bylo, bylo. Snad bude na podzim lépe. Rád bych jen upozornil na odstaveček poslední, jímž se radní snaží zalátat svoje totální fiasko. Že se jim totiž do tak „supr-grantu“ nepřihlásil nikdo. Ani ten naprosto šílený dobrodruh. Radnice nám sděluje: Vystupňovaná mediální kampaň a osobní postoje některých aktérů kauzy odradily od podání přihlášky další případné uchazeče...

A právě této větičce se prosím věnujme podrobněji. Vystupňovaná a mediální. Kdo se pokouší o mediální kampaň? A o jaké a čí postoje se vlastně jedná?

Dejme tomu, že jsem poctivý divadelní dobrodruh, maličko se ve světě kultury orientuji a vím, že Ústečák je hodně kvalitní divák a ústecký Činoherák je takové divadelní rodinné stříbro. Prostě to je příležitost, která se neodmítá. Vždyť, pokud se v kultuře orientuji, vím, že i v jiných městech je to s ní podobně na štíru. A pokud se tedy kolem Činoheráku náhodou něco děje, měl bych si ověřit, co a jak.

Dejme tomu, že nemám dost trpělivosti, abych si nagooglil a sledoval celé jednání zastupitelstva ohledně této tzv. mediální kampaně. (To by mne totiž rovnou odradilo – do takového vidlákova to radši zkoušet nebudu, ti konšelé jsou snad ještě z let po popravě Milady Horákové!) Nebudu googlit a půjdu si skutečně za svým. Je to Ústí radnice vstřícná, anebo tam skutečně panují jen konšelé z Magořína?

Chce to hledat. Na témže webu najdu také výzvu na výběrko na uměleckého šéfa a informaci, že tatáž paní, která předkládala důvodovou zprávu o likvidaci předchozího souboru mi bude dělat ředitelku. A pár dní poté dokonce vydá Rada města tiskové prohlášení, že z oněch 4 mio z jednoho zpackaného grantu potečou penízky do Velkého divadla. T toho 2,7 mega na opravu tamní vzduchotechniky a 1,4 na dovoz úplně jiné kultury, než měla být ta, na jejíž podporu a zajištění byl městský grant vypisován. To už maličko znejistím.

Ještě jednou a naposled mi uslzené oko zaletí k podmínkám výběrka na uměleckého šéfa ústecké činohře. Vypadají tak vábně!! Jen jestli to nebude jen prázdná mediální kampaň nekompetentních anebo dokonce účelově lhoucích konšelů. Prázdná jako skořápka, kterou si v březnu založili. Bez herců, bez techniky, bez personálu bez vize. Jako celé severní Čechy...

Dvanáct až šestnáct milionů na rok 2015 a krásných osm milionů na poslední kvartál roku 2014. To nezní špatně!! Ale podívám-li se na ty osobní postoje některých aktérů kauzy, zejména na způsob, jakým se slíbené peníze najednou obratem přehazují do jiných – stejně palčivých - kráterů, pomalu zkoprním.

Pak už jen stačí si uvědomit, že o skutečném financování příspěvkových organizací nerozhoduje pod výzvou na um. šéfa podepsaná paní, ale zastupitelstvo – které doposud nikdy tak vysokou částku na činohru neodkleplo. A navíc bude pro rok 2015 stát před oříškem kde sehnat 50 milionů na operu. Lže tedy celé to výběrové řízení předem? Jsou to jen mediální kecy?

No, to mi dodá další ránu. Navíc paní vyhlašovatelka bude, nastojte, zároveň i ředitelkou a nadřízenou případného naivy – uchazeče o post uměleckého šéfa. Navíc ředitelkou tvrdě loajální konšelům nikoli svému divadlu a um. šéfovi. Tak to už jen celou absurditu podtrhne.

Jít do toho? Proč ne? Ale s vědomím, že nepůjde o divadlo, ale o poslušnost vrchnosti za nějaký ten obolus, než mne zase odvolá. Že neplatí nic a konšelům jde jen o jediné. Plichtit to do patu tak dlouho, dokud z nich čas anebo volič nesejme riziko, že by se na nápravě napáchaného průšvihu měli podílet osobně. To jsou ty skutečné osobní postoje některých aktérů kauzy. Ústecký magistrát je dneska už jen hotel plný magorů, pro které neplatí ani psané, natož jen vyslovené slovo...

Ale mediální kampaň si uměj udělat fakt výbornou.

Autor: Jaroslav Achab Haidler | čtvrtek 22.5.2014 23:03 | karma článku: 16.83 | přečteno: 803x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 438 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 522 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 916 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1913 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Jurčák

Co Čech - to muzikant, co Rus - to okupant!

To bylo jedno z hesel, které kluci psali štětkami latexem na cesty, po kterých jezdily kolony sovětských tanků. Nikdo samozřejmě nepochyboval o tom, který národ stál v čele CCCP, ať už byl vůdcem Gruzínec, Rus, nebo Ukrajinec.

21.8.2018 v 13:46 | Karma článku: 12.96 | Přečteno: 278 | Diskuse

David Vlk

Pravda sa ukáže na třetím schodku

"Dědo, dúfám, že tam nechlastáš v tom vinném sklepě? Co tam hergot celé dni děláš?" Volávala babička na dědu, který se před letním hicem pečlivě ukrýval ve svém sklépku na dvoře.

21.8.2018 v 11:18 | Karma článku: 33.07 | Přečteno: 1021 | Diskuse

Vilém Ravek

La La Land na vizovickém trnkobraní.

Těšil se na okamžik, kdy se jeho vědomí ocitne přesně na rozhraní mezi bděním a prvním snem. Ještě bude vnímat realitu, ale už se změní v tanečníka, zpěváka a hlavně klavíristu v muzikálu, v němž bude mít hlavní roli.

21.8.2018 v 11:18 | Karma článku: 4.37 | Přečteno: 89 | Diskuse

Marek Valiček

Docela by mě zajímalo, jestli ještě žije ta paní v noční košili

"... a když jsem tak v trenkách, plátěnkách a tričku stál mezi tankama, říkal jsem si jediné: v týhle zemi práva studovat nemůžu."

21.8.2018 v 10:34 | Karma článku: 21.49 | Přečteno: 609 | Diskuse

Irena Houdková

Vyzrajte nad svým mozkem a budete v pohodě - 2. díl

Náš mozek za nás rozhoduje prakticky každou sekundu. Uvádí se, že nám dává na vědomé rozhodnutí jen cca 2 sekundy, ve kterých můžeme projevit „svobodnou vůli“ a reagovat jinak, než jsou jeho zajeté koleje a již ozkoušená řešení.

21.8.2018 v 5:45 | Karma článku: 9.54 | Přečteno: 278 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1669
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz