Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spálili jsme orloj

28. 05. 2014 10:53:51
Ano je to tak. Ústecký Činoherák nejenže na poslední chvíli zdevastoval prostory, ve kterých chtěl dalších 42 let tvořit, ale poškodil i klimatizaci ústeckého operního domu a při ústupu Němců z Prahy v roce 1945 zapálil Staroměstskou radnici i její unikátní orloj. Nezbývá proto, než peníze, které byly občanům slíbeny na kulturu, investovat do majetku města.

Nejste-li voliči ČSSD dál, prosím nečtěte! Nemusíte. Protože byste se jen nudili. Vy přemýšlet umíte. Vás třeba napadne, že tu cosi anebo kdosi přede divnou nit ... Jedině volič ČSSD, kterého agentura STAM charakterizuje jako voliče jednoduchého, s nižším vzděláním, zadluženého a méně ochotného analyzovat, se může následujícími řádky maličko dovzdělat.

„Tak nám nezabili Ferdinanda, ale nadělali škody za celý milion,“ řekne si výše popsaný volič, kterému to pan Boček předžvýkal i s ilustracemi. Kde jinde než na městském webu. A nemůže to být nic, než svatá pravda, protože to jednak říkal i ten sympatický nahatý pan Eichler v sauně a hlavně je tady jasný důkaz. V opuštěném Činoheráku se našlo čtyřicet postelí !!!

Co tam ty betle vlastně dělají? – Víš, voliči, většina jich tam byla už před potopou. Tedy před povodní 2002. A byly tam, s vědomím, souhlasem a vlastně dokonce i na příkaz města i po slavnostním otevření zrekonstruovaného Činoheráku. Tedy po rekonstrukci jeho prvních dvou nadzemních pater.

A ačkoli se nakonec tehdy v roce 2004 různými „víceprácemi“vyšplhaly náklady z vysoutěžených 17 milionů skoro až ke čtyřiceti, vyšší patra rekonstruována nikdy nebyla!! Protože, aby ta vyšší patra mohla být něčím víc než studovnami, učebnami a kancelářemi (s případnou možností dát si tam i šlofíka), muselo by se investovat. A na to už vůle ani finance nebyly. To už se chystala socanská rekonstrukce Muzea.

Pan Boček, je socan tělem a duší, a proto ti to, milý voliči ČSSD, píše zjednodušeně. Jinak by určitě dodal, že v horních patrech se vedle starých postelí s inventárními čísly svědčícími o tom, že tam zůstat musí, našlo také i několik příborů a nápis „nádobí“. Ačkoli ani k hotelové a restaurační činnosti Činoherák žádná potřebná povolení neměl. A přesto se tam tyto artefakty našly.

A je docela možné, že až konečně někdy v budoucnu začne rekonstrukce i horních pater – třeba právě na ubytovnu anebo další hotel (vždyť co s primátorem, který je trestně stíhán, a tak nemůže podepsat, co se po něm chce, taková jsou pravidla demokracie!), najde se ještě pod tehdejší dobovou podlahu ze dvacátých let tehdejší dobový prezervativ. Dojde-li k tomu, pan Boček o tom cudně pomlčí, protože ty, voliči ČSSD, jsi podle agentur také konzervativnější až prudérní. On by ale pomlčel i tak, protože v tomto případě divadlu potřebné povolení nechybí. Protože kdysi – právě v těch dobách, odkdy se na vyšší patra ani nešáhlo – bývala budova ve Varšavské skutečně šantánem a bordýlkem... Ale neměj mu to za zlé. Pan Boček není pitomý. Je to jen typický volič ČSSD a trochu demagog.

Ale to už ti to, milý voliči, možná příliš komplikuji. Vraťme se zpět k jednoduchému jazyku pana Bočka. Celý milion korun (částečně i ze tvých daní!!) investuje pan Boček a rada města do „kosmetických úprav“ prostor, které po tři roky za tučné peníze (částečně i ze tvých daní!!) pronajímal svému divadlu, aniž by se jakkoli zajímal o stav budovy, kterou pronajímá!! Je docela možné (pokud má své kamarády i iinde, než u stavebních firem, co tu zbyly po Páťovi), že další půl milionu půjde na expertní posudky o tom, že k poškození příček, dveří a zárubní došlo opotřebením, dlouhodobým stárnutím a únavou materiálu přesně a výhradně jenom posledních čtrnáct dní pobytu divadla ve svém. (Pronajatém a městem opomíjeném!) Že tedy nejde o zničení uživatelem ale o zničení uživatele. Anebo o to, čemu paní Kailová tak dobře rozumí v Předlicích. Lukrativně pronajmout baráky za státní peníz a dál se o ně nestarat!

Chápu, milý voliči, že jako socan jsi sociální. Cítíš s těmi, co přijdou do Varšavské někdy v budoucnu. Jen ať se tam cítí jako v novém a jako doma. Ale přeci jen – je to skutečně adekvátní částka vyhodit celý milion za odvoz odpadků, nátěry stěn a dveří? Navíc dveří prostor, které stejně nebudou k bydlení zkolaudovány, a hlavně - nikdo tam prozatím nepřijde? Protože je nelze nabídnout ani jako nebytové prostory. Vždyť, kdo by šel do náruče paní ředitelky Müllerové, která ani neví, kdy se podepisuje.(To není pomluva, tuto stížnost už řeší Krajský úřad!) Nepočkal by ten milionek na lepší časy?

Nemusíš mi věřit ani slovo, milý voliči. Předem sám hlásím střet zájmů. Vždyť to já jsem ty prostory ničil, velké divadlo krajským konšelům prodal a orloj zapálil! Ale zajdi za panem Bočkem anebo panem Dlouhým, ti jsou tvoji, tvé krve, a zeptej se jich, jestli Haidler zase kecá.

A i oni sami ti potvrdí, jak to teď půjde dál, jen aby se nepoznalo, že konšelé o socanů neumí ani vypsat grant, ani výběrové řízení na uměleckého šéfa! Aby se nepoznalo, že město má problémy s financováním závazků v s.r.o. Velké divadlo. A aby se nepoznalo, že socanům na severu vůbec nikdo nevěří a na sladké sliby-chyby s příchutí pomeranče tady na severu nechytí ani žádný slušný umělecký šéf. Divadlo nejsou pastelky. Navíc jen na billboardu, slíbené a jenom před volbami.

A právě proti si už nyní připravuje pan Boček záchranný pás. I s lákavou fotodokumentací: „Budeme dělat, že rekonstruujeme, a tak se nepozná, že na nás všichni kašlou...“

Nu, a aby se nikdo z těch ostatních voličů (kteří nejsou podle agentur tak jednoduší, že logiku vypouštějí, tak nízkého vzdělání, že kulturu nepotřebují, a tak zadlužení, že je jim jakákoli vize ukradená), náhodou nezeptal, jestli to není divné dávat z peněz, které občané odevzdali původně na kulturu, příspěvkyna údržbu svého zanedbaného majetku, právě proto je potřeba magorátní Blesk ozdobit i přitažlivými fotografiemi. Už začínáš chápat? Výborně.

Chci tě poprosit, milý voliči, na podzim houfně a zodpovědně hurá k urnám. Pana Bočka, i radní, kteří investují do vzduchotechniky s.r.o. a poprvé po deseti letech i do zárubní a lingrustky, budeme potřebovat i další léta. Protože právě jenom ty skandální fotky z Varšavské budou ještě dlouho to jediné trochu zajímavé, co na té adrese uvidíš.

Ale žádné strachy!! Kultura co nezpívá, ale říká slova, se začne vozit k panu Formáčkovi. A o svůj díl si jiště řekne i pan Kymlička. Takže bude kvalita i veselo. A ještě nám tu pan radní Dlouhý postaví (za 480 milionů bez případných víceprací) tzv estakádusilnici vedoucí z Mariánky na Střekov pro případ padesátileté vody. Ale na Střekováky ohrožené tou dvacetiletou se pochopitelně vykašle. Ta estakáda je totiž jeho sen. Jediná vize, kterou ČSSD má. (Pokud to ovšem není spíš jeho stranický úkol J )

Nestálo by za to vidět položkový rozpočet na ten milionek?

A je to ještě košer hra na zastupitelskou demokracii, když se rozpočtové změny prosazují bez vědomí Zastupitelstva takhle naprosto mimo kapitolu rozpočtu?

Autor: Jaroslav Achab Haidler | středa 28.5.2014 10:53 | karma článku: 22.60 | přečteno: 1728x

Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 9.68 | Přečteno: 385 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 500 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 890 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1902 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

Radost jen tak. Třeba na gumě.

"...tak jsem koupila takovej ten balonek na gumě, pastelky a rumový pralinky, zabalila, odnesla na poštu a snad to vyjde."

19.10.2017 v 13:01 | Karma článku: 15.59 | Přečteno: 278 | Diskuse

Jana Slaninová

Domácí recepis proti bolesti hlavy

Jsou dny, kdy vás bolí hlava. Přes den se na lidi vrhají informace jako hladové lišky na králíčky. A v důsledku se hlava brání bolestí a nebo pnutím. A co ji prostě vypnout? Alespoň na chvíli.

19.10.2017 v 12:01 | Karma článku: 5.86 | Přečteno: 122 | Diskuse

Bedřich Marjanko

Malé předvolební zamyšlení

Naše vlast opět žije volbami. Politici se navzájem osočují, podávají žaloby, a hlavně slibují vše možné i mnohdy nemožné. I zdejší blogy se většinou zabívají tímto tématem, což pochopitelné. Dovolím si k tomu i já napsat pár řádků

19.10.2017 v 11:01 | Karma článku: 14.85 | Přečteno: 315 | Diskuse

Vladimír Aim

Zase osudová kampaň - a zas mám pocit, že jsem za blbce

Česká volební kampaň je svérázně nudná; opakují se patetické výkřiky o „osudovosti“ (jako vždy), znovu kandidují strany a osoby nehodící se ani na ponocné a opět slyšíme jen o něco o zemských škůdcích a nesvéprávné konkurenci.

19.10.2017 v 10:19 | Karma článku: 12.58 | Přečteno: 268 | Diskuse

Libuse Palkova

Jak napsat úspěšný blog

Tajemství úspěšnosti blogera tkví ve správném výběru vhodné fotografie. Přiznám se, že na to jsem nepřišla sama, poradila mi to jedna zdejší blogerka. A já blázen myslela, že tu jde především o psaní, asi jsem se mýlila.

19.10.2017 v 9:14 | Karma článku: 8.53 | Přečteno: 293 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1664
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.