Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spálili jsme orloj

28. 05. 2014 10:53:51
Ano je to tak. Ústecký Činoherák nejenže na poslední chvíli zdevastoval prostory, ve kterých chtěl dalších 42 let tvořit, ale poškodil i klimatizaci ústeckého operního domu a při ústupu Němců z Prahy v roce 1945 zapálil Staroměstskou radnici i její unikátní orloj. Nezbývá proto, než peníze, které byly občanům slíbeny na kulturu, investovat do majetku města.

Nejste-li voliči ČSSD dál, prosím nečtěte! Nemusíte. Protože byste se jen nudili. Vy přemýšlet umíte. Vás třeba napadne, že tu cosi anebo kdosi přede divnou nit ... Jedině volič ČSSD, kterého agentura STAM charakterizuje jako voliče jednoduchého, s nižším vzděláním, zadluženého a méně ochotného analyzovat, se může následujícími řádky maličko dovzdělat.

„Tak nám nezabili Ferdinanda, ale nadělali škody za celý milion,“ řekne si výše popsaný volič, kterému to pan Boček předžvýkal i s ilustracemi. Kde jinde než na městském webu. A nemůže to být nic, než svatá pravda, protože to jednak říkal i ten sympatický nahatý pan Eichler v sauně a hlavně je tady jasný důkaz. V opuštěném Činoheráku se našlo čtyřicet postelí !!!

Co tam ty betle vlastně dělají? – Víš, voliči, většina jich tam byla už před potopou. Tedy před povodní 2002. A byly tam, s vědomím, souhlasem a vlastně dokonce i na příkaz města i po slavnostním otevření zrekonstruovaného Činoheráku. Tedy po rekonstrukci jeho prvních dvou nadzemních pater.

A ačkoli se nakonec tehdy v roce 2004 různými „víceprácemi“vyšplhaly náklady z vysoutěžených 17 milionů skoro až ke čtyřiceti, vyšší patra rekonstruována nikdy nebyla!! Protože, aby ta vyšší patra mohla být něčím víc než studovnami, učebnami a kancelářemi (s případnou možností dát si tam i šlofíka), muselo by se investovat. A na to už vůle ani finance nebyly. To už se chystala socanská rekonstrukce Muzea.

Pan Boček, je socan tělem a duší, a proto ti to, milý voliči ČSSD, píše zjednodušeně. Jinak by určitě dodal, že v horních patrech se vedle starých postelí s inventárními čísly svědčícími o tom, že tam zůstat musí, našlo také i několik příborů a nápis „nádobí“. Ačkoli ani k hotelové a restaurační činnosti Činoherák žádná potřebná povolení neměl. A přesto se tam tyto artefakty našly.

A je docela možné, že až konečně někdy v budoucnu začne rekonstrukce i horních pater – třeba právě na ubytovnu anebo další hotel (vždyť co s primátorem, který je trestně stíhán, a tak nemůže podepsat, co se po něm chce, taková jsou pravidla demokracie!), najde se ještě pod tehdejší dobovou podlahu ze dvacátých let tehdejší dobový prezervativ. Dojde-li k tomu, pan Boček o tom cudně pomlčí, protože ty, voliči ČSSD, jsi podle agentur také konzervativnější až prudérní. On by ale pomlčel i tak, protože v tomto případě divadlu potřebné povolení nechybí. Protože kdysi – právě v těch dobách, odkdy se na vyšší patra ani nešáhlo – bývala budova ve Varšavské skutečně šantánem a bordýlkem... Ale neměj mu to za zlé. Pan Boček není pitomý. Je to jen typický volič ČSSD a trochu demagog.

Ale to už ti to, milý voliči, možná příliš komplikuji. Vraťme se zpět k jednoduchému jazyku pana Bočka. Celý milion korun (částečně i ze tvých daní!!) investuje pan Boček a rada města do „kosmetických úprav“ prostor, které po tři roky za tučné peníze (částečně i ze tvých daní!!) pronajímal svému divadlu, aniž by se jakkoli zajímal o stav budovy, kterou pronajímá!! Je docela možné (pokud má své kamarády i iinde, než u stavebních firem, co tu zbyly po Páťovi), že další půl milionu půjde na expertní posudky o tom, že k poškození příček, dveří a zárubní došlo opotřebením, dlouhodobým stárnutím a únavou materiálu přesně a výhradně jenom posledních čtrnáct dní pobytu divadla ve svém. (Pronajatém a městem opomíjeném!) Že tedy nejde o zničení uživatelem ale o zničení uživatele. Anebo o to, čemu paní Kailová tak dobře rozumí v Předlicích. Lukrativně pronajmout baráky za státní peníz a dál se o ně nestarat!

Chápu, milý voliči, že jako socan jsi sociální. Cítíš s těmi, co přijdou do Varšavské někdy v budoucnu. Jen ať se tam cítí jako v novém a jako doma. Ale přeci jen – je to skutečně adekvátní částka vyhodit celý milion za odvoz odpadků, nátěry stěn a dveří? Navíc dveří prostor, které stejně nebudou k bydlení zkolaudovány, a hlavně - nikdo tam prozatím nepřijde? Protože je nelze nabídnout ani jako nebytové prostory. Vždyť, kdo by šel do náruče paní ředitelky Müllerové, která ani neví, kdy se podepisuje.(To není pomluva, tuto stížnost už řeší Krajský úřad!) Nepočkal by ten milionek na lepší časy?

Nemusíš mi věřit ani slovo, milý voliči. Předem sám hlásím střet zájmů. Vždyť to já jsem ty prostory ničil, velké divadlo krajským konšelům prodal a orloj zapálil! Ale zajdi za panem Bočkem anebo panem Dlouhým, ti jsou tvoji, tvé krve, a zeptej se jich, jestli Haidler zase kecá.

A i oni sami ti potvrdí, jak to teď půjde dál, jen aby se nepoznalo, že konšelé o socanů neumí ani vypsat grant, ani výběrové řízení na uměleckého šéfa! Aby se nepoznalo, že město má problémy s financováním závazků v s.r.o. Velké divadlo. A aby se nepoznalo, že socanům na severu vůbec nikdo nevěří a na sladké sliby-chyby s příchutí pomeranče tady na severu nechytí ani žádný slušný umělecký šéf. Divadlo nejsou pastelky. Navíc jen na billboardu, slíbené a jenom před volbami.

A právě proti si už nyní připravuje pan Boček záchranný pás. I s lákavou fotodokumentací: „Budeme dělat, že rekonstruujeme, a tak se nepozná, že na nás všichni kašlou...“

Nu, a aby se nikdo z těch ostatních voličů (kteří nejsou podle agentur tak jednoduší, že logiku vypouštějí, tak nízkého vzdělání, že kulturu nepotřebují, a tak zadlužení, že je jim jakákoli vize ukradená), náhodou nezeptal, jestli to není divné dávat z peněz, které občané odevzdali původně na kulturu, příspěvkyna údržbu svého zanedbaného majetku, právě proto je potřeba magorátní Blesk ozdobit i přitažlivými fotografiemi. Už začínáš chápat? Výborně.

Chci tě poprosit, milý voliči, na podzim houfně a zodpovědně hurá k urnám. Pana Bočka, i radní, kteří investují do vzduchotechniky s.r.o. a poprvé po deseti letech i do zárubní a lingrustky, budeme potřebovat i další léta. Protože právě jenom ty skandální fotky z Varšavské budou ještě dlouho to jediné trochu zajímavé, co na té adrese uvidíš.

Ale žádné strachy!! Kultura co nezpívá, ale říká slova, se začne vozit k panu Formáčkovi. A o svůj díl si jiště řekne i pan Kymlička. Takže bude kvalita i veselo. A ještě nám tu pan radní Dlouhý postaví (za 480 milionů bez případných víceprací) tzv estakádusilnici vedoucí z Mariánky na Střekov pro případ padesátileté vody. Ale na Střekováky ohrožené tou dvacetiletou se pochopitelně vykašle. Ta estakáda je totiž jeho sen. Jediná vize, kterou ČSSD má. (Pokud to ovšem není spíš jeho stranický úkol J )

Nestálo by za to vidět položkový rozpočet na ten milionek?

A je to ještě košer hra na zastupitelskou demokracii, když se rozpočtové změny prosazují bez vědomí Zastupitelstva takhle naprosto mimo kapitolu rozpočtu?

Autor: Jaroslav Achab Haidler | středa 28.5.2014 10:53 | karma článku: 22.60 | přečteno: 1730x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 413 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 513 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 910 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1907 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Oblíbená hra - překážení ve dveřích dopravních prostředků

Poslední dobou jsem v pražské MHD začal pozorovat novou hru, které se ve velkém oddávají moderně smýšlející cestující. Prostě ti, kteří jsou zvyklí jít s dobou a jednoduše řečeno jsou IN.

24.3.2018 v 15:40 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 189 | Diskuse

David Dvořák

Plody z Babišovy zahrádky.

Zvykněme si, že Babiš něco jiného říká a něco jiného dělá. Pro mnohé to nedává smysl, ale z jednoho úhlu pohledu to dává smysl perfektní. Nicméně – na dvou židlích se dlouho sedět nedá.

24.3.2018 v 14:41 | Karma článku: 19.29 | Přečteno: 354 | Diskuse

Libuse Palkova

Zralé ženy jako biologický odpad?

Titul je samozřejmě poněkud předimenzovaný a provokativní, ale nedá se popřít, že s ženami kolem padesátky se zachází skoro jako by překážely. Třeba televizní moderátorky v tomto věku se na obrazovce téměř nevyskytují.

24.3.2018 v 14:04 | Karma článku: 17.02 | Přečteno: 721 | Diskuse

Vlaďka Škarvadová

Není to tak špatný.

V dnešní moderní elektronické době, kdy se vytrácí komunikace a většina důležitých věcí se děje přes appky. - jsem byla velice mile překvapena a nadšená. Nikdy jsem se nechtěla dostat do stádia: „To za nás“...

24.3.2018 v 11:15 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 228 | Diskuse

Helena Vlachová

Kdyby uměl Paul Ryan kouzlit

Kdyby uměl Paul Ryan kouzlit, možná by mávl kouzelnou hůlkou a přeměnil by se v Jaromíra Soukupa, jednoho z nejvěrnějších (sou)druhů našeho prezidenta

24.3.2018 v 7:27 | Karma článku: 20.75 | Přečteno: 434 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1667
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.