Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dvojčata

20. 09. 2014 21:04:02
Já vím, že teď v září vás napadnou ta z Obchodního centra v New Yorku. A taky všechny teorie o jejich řízené destrukci a podobně. Já bych ale rád promluvil o panu Chovancovi. Možná i na půdorysu těch zaručených i „zaručených“ teorií.

Ale pracujme s daty. Hašek a Chovanec jsou dvojčata. Chovanec navíc ke všemu ještě dobře maskovaný „insajder“ nasazený jihomoravským hejtmanem do tábora našeho óbr-socana Sobotky pro případ, že by se prapůvodní puč nezadařil už tehdy – a teď světe drž se!! - tehdy, když všichni spiklenci našupajdili do Lán těch pár minut po jmenování předsedy vlády. A ten tehdejší puč – jak všichni víme – se skutečně nezadařil.

Ale onen Chovancův nečekaný obrat a jeho „napráskání“ spolu-soudruhů a nečekaná podpora morálky, sobot a demokracie, to vše mělo jako přehodnocení situace pouze vypadat. Pouhá hra. Dokonalá - skoro až taktice Mossadu se podobající strategie. Chovanec se na oko jakoby osvědčí ve prospěch Bohunka Sobotky, nacpe se do jeho pozic a do jeho vlády a zaútočí na povel teprve, až se mu vzkáže. Nejlépe před volbami. A ta chvíle právě nadešla.

Z chovance Chovance (kdepak ho vlastně asi původně chovali a vychovávali, než ho vypustili do ulic?) se mezitím stal ministr vnitra. To je v pořádku. Konkrétně tento ministerský post rozum ani obezřetnost příliš nevyžaduje. Spíš pořádný žaludek a schopnost jednat na povel. Ale právě v této pozici a shodou okolností zrovinka právě před volbami, se pan ministr nechává slyšet, že by jako skutečný chovanec KGB a dalších totalitních struktur rád prosadil zpoplatnění stížností občanů na jednání příslušníků policie ČR. A to docela slušnou pálkou – od jednoho až k jeden a půl tisíci korun. Při dvou tisícovkách stížností ročně jsou to hned tři milionky. A Městapo bude mít aspoň na kravaty. Prý to odradí zejména ty stěžovatele, kteří si stěžují neprávem. Moc chytrý tah.

Ale nedemokratický. A před volbami doslova masakr. Tak už nám tu socan zase tiše, úplně po vzoru dávno mrtvé Řápkové a slovníkem bohužel stále ještě živého komunismu naznačuje, že v této republice jsou si někteří (anebo „něčí“) lidé už zase rovnější ????

Začneme pianko na tisícovce, Babiš to pak doporučí zvýšit, vždyť, státní kasa ho stále překvapuje a čísla z dob jeho cesty k moci byla přeci dvojnásob vysoká, než ony úspory slibované jím dnes! Nu a při pěti tisících za stížnost, už nikdo žádnou nepodá. Destrukce Sobotky řízená z Brna přes lautr naivní „dvojče“ právě začala.

Vždyť kdyby to mohlo něčemu pomoci, ačkoli i tak je to příšerně kách, stačilo navrhnout finanční postih za neoprávněnou stížnost. Ono by to ve výsledku vyšlo úplně stejně, ale nevypadalo by to tak příšerně pitomě. Tak politicky naivně. Tak stranicky likvidačně. Tak tohle jsou socani?! A nebo stalini?

Přesto Chovancovu aktivitu nesmírně vítám. Do party stávkujících ho tedy rozhodně nechci, protože je nejen křivej, ale zdá se i docela vymaštěnej, ale je to právě on,kdo jako první v této republice začíná mluvit o konci toho „jejich“ politického světa. První, kdo otevřeně volá po „Generální daňové stávce“.

Tak, milý Mílo a tobě podobní chovanci, jestliže vám nejsou naše daně dost vhod, jestli o ně nestojíte, a kvůli sestřelení vlastní načervenalé partaje vymýšlíte už i takovéhle kokotiny, tak my vám je teda vnucovat nebudeme.

Buďto nám za naše daně poskytnete základní právo na informace, na všechny ještě před-demokratické svobody, tedy i na spravedlivý soud a volání po soudném rozsouzení – tj.stížnost, buďto nám poskytnete prostředky a čísla na kontrolu toho, co platíme do pojišťoven a na povodně, buďto nás za horentně vysoké spotřební daně ochráníte před metanolem, anebo vám prostě na jaře 2016 žádné daně za rok 2015 už nezaplatíme.

A víme oba, Mílo – my i ty a tobě podobní, že nás na to musí fakt hodně. Proto ta generální daňová stávka, o které poprvé otevřeně mluvíš! Tisícovku stávkujících zlikvidujete. Deset tisíc, možná časem ještě nějak uloví cifršpion a exekutor, ale když nás bude několik set tisíc, tak jednoduše zajdete. A my pak ty daně, svěříme teprve těm, co nám tyto základní svobody a skutečná práva nabídnou.

A věř mi, Mílo, moje trpělivost už pomaličku dochází. Máte na to vlastně skoro rok (My daňoví poplatníci ostatně taky). Buďto za naše daně začnete pracovat, otevřete se kontrole zdola, anebo ... řízená destrukce. Daňová dvojčata. Armagedon...

(p.s. psáno pro portál Shekel-cz)

Autor: Jaroslav Achab Haidler | sobota 20.9.2014 21:04 | karma článku: 16.41 | přečteno: 921x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 438 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 522 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 916 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1913 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Jurčák

Co Čech - to muzikant, co Rus - to okupant!

To bylo jedno z hesel, které kluci psali štětkami latexem na cesty, po kterých jezdily kolony sovětských tanků. Nikdo samozřejmě nepochyboval o tom, který národ stál v čele CCCP, ať už byl vůdcem Gruzínec, Rus, nebo Ukrajinec.

21.8.2018 v 13:46 | Karma článku: 12.96 | Přečteno: 278 | Diskuse

David Vlk

Pravda sa ukáže na třetím schodku

"Dědo, dúfám, že tam nechlastáš v tom vinném sklepě? Co tam hergot celé dni děláš?" Volávala babička na dědu, který se před letním hicem pečlivě ukrýval ve svém sklépku na dvoře.

21.8.2018 v 11:18 | Karma článku: 33.07 | Přečteno: 1021 | Diskuse

Vilém Ravek

La La Land na vizovickém trnkobraní.

Těšil se na okamžik, kdy se jeho vědomí ocitne přesně na rozhraní mezi bděním a prvním snem. Ještě bude vnímat realitu, ale už se změní v tanečníka, zpěváka a hlavně klavíristu v muzikálu, v němž bude mít hlavní roli.

21.8.2018 v 11:18 | Karma článku: 4.37 | Přečteno: 89 | Diskuse

Marek Valiček

Docela by mě zajímalo, jestli ještě žije ta paní v noční košili

"... a když jsem tak v trenkách, plátěnkách a tričku stál mezi tankama, říkal jsem si jediné: v týhle zemi práva studovat nemůžu."

21.8.2018 v 10:34 | Karma článku: 21.49 | Přečteno: 609 | Diskuse

Irena Houdková

Vyzrajte nad svým mozkem a budete v pohodě - 2. díl

Náš mozek za nás rozhoduje prakticky každou sekundu. Uvádí se, že nám dává na vědomé rozhodnutí jen cca 2 sekundy, ve kterých můžeme projevit „svobodnou vůli“ a reagovat jinak, než jsou jeho zajeté koleje a již ozkoušená řešení.

21.8.2018 v 5:45 | Karma článku: 9.54 | Přečteno: 278 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1669
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.cz