Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trucdivadlo vyrábí

10. 10. 2014 16:14:00
Nikdo sice přesně není schopen určit, co nedávno založená příspěvkovka vlastně dělá a čím je městu – tedy nám,kdo ji financujeme - prospěšná, jedno je ale zřejmé už dnes. Je to fabrika vyrábějící voly. Totiž voly ze svých vlastních zakladatelů.

Máme půl roku poté, co partička socanských politiků doplněná o další dva vydírané týpky (Jana Eichlera a Miroslava Krále), oba dokonale máslovité a poddajné pro kdovíjaké strachy, které před veřejností tají, s velikým třeskem „založila“ příspěvkovou organizaci Činoherní studio. Prý, aby se občanům dostalo kvalitního divadla navazujícího na dlouholetou tradici a „vyráběného“ tady u nás v Ústí.

Divadla dělaného (nebo chcete-li produkujícího vlastní tvorbu tak), aby na ni byl hrdý nejen Arno Fišera (který po svém dosavadním politickém angažmá a tichých účastech na pohřbech omylem zastřelených housek už ani na nic jiného hrdý být nemůže) ale i občané statutárního města. Kvůli plánovaným volbám, které právě dobíhají, se této politicky střižené skořápce doposud nepodařilo naplnit to, proč byla zakládána.

Nejprve následovala blamáž s hledáním uměleckého šéfa, kterému rozšafní a „dajní“ radní slíbili dokonce 16 milionů na uskutečnění jejich snu. Nikdo lhářům nenaletěl, a tak se narodil argument, bývalí divadleníci zastrašili umělce z celé Evropy. Výhružnými sms-kami. Tak to je fakt bomba!

Nicméně navzdory sms-kám, mělo „Trucdivadlo“ zahájit provoz k 1. červenci a divadelní produkci k 1. září. Třetího září vypadal provoz a ta tzv. „vlastní divadelní produkce“ tak, že si paní Kailová s jednou kamarádkou na adrese pana radního Dlouhého založili spolek a pokusili se o vytunelování městského rozpočtu na čtyři roky dopředu. Jde o kauzu Amulet, jeden ze sportovních klubů, kterému paní Kailová prolobovala na zasedání zastupitelstva 4 x 6 milionů darem. Ruku pro to zvedlo veškeré ústecké socanstvo a také komanči. Jmenný zápis, kdo jak hlasoval, naštěstí zachován, takže se podobného trapasu jako ztráta paměti při předražení zdejšího Muzea možná už přeci jen nedočkáme.

Pravda divadlo to bylo veliké, zůstává otázkou, zda přesně o tenhle druh kultury občan stojí. Navíc si ho ani nemohl divácky vychutnat, protože přímý přenos z jednání sabotovala firma Metropolnet a.s. Že se však Kailová hrdě přihlásila k dlouholeté tradici, o tom není pochyb. Tunely a levárny – to jí učil „taťka“ Arno, už když si ji jako politickou pionýrku do svého týmu zaangažoval.

Takže nehrající a jakéhokoli hraní neschopná příspěvkovka si na dovoz dětských pohádek zakládá Amulet a k tomu najímá dalšího zprostředkovatele, tzv. Metropolitní divadlo, které do divadýlka na Střekově začíná dovážet Včelí medvídky. A s požehnání Arno Fišery i říznou fabrickou pohádku „Obušku z pytle ven“.

Další náplní založeného divadelního tělesa je nekalá konkurence panu Kymličkovi. V budově Velkého divadla se začínají objevovat opět dovezená představení, jejichž „pořadatelem“, jak hlásí plakáty pana ředitele Formáčka, je Činoherní studio p.o.

A tak se ptám zakladatelů divadla, které mělo vznikat v ústí a reprezentovat ho, jestli si uvědomují, jak jsou před lidmi za voly???

A především, jestli v poměrně husté bažině trestních oznámení na špatné hospodaření s veřejnými prostředky už ani nezavnímali, že platit něco takového jako současné Trucdivadlo ředitelky Müllerové, je vlastně obrovsky nehospodárná záležitost. A to i s ohledem, že v této chvíli má skvěle fungující příspěvkovka prozatím jenom ředitelku a správce budovy, Amulet a plno divných přátel a přátel těch přátel.

Pondělkem počínaje, bude všem Ústečanům jasné,kdo asi bude na další léta připravovat rozpočet a dále hospodařit s městskými dluhy a tunely. Chtěl bych jen upozornit, abychom si své peníze do dalšího boje s nehospodárností řádně pohlídali. Když už měníme tuto zemi k lepšímu, je asi nesmysl, aby organizace, která nedělá víc, než pan Kymlička, disponovala s rozpočtem větším než s jakým disponuje pan Kymlička. Tj řádově v pouhých stovkách tisíc korun. Pak bude všechno alespoň finančně v pořádku. Obě agentury zprostředkující dovoz kultury se spolu poctivě popasují, a ta ekonomicky slabší se prostě položí. Jen ti volové zůstanou volama.

Autor: Jaroslav Achab Haidler | pátek 10.10.2014 16:14 | karma článku: 18.89 | přečteno: 922x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 413 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 513 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 910 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Legrační nebo nebezpečný ?

Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

24.2.2016 v 23:54 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 1907 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Oblíbená hra - překážení ve dveřích dopravních prostředků

Poslední dobou jsem v pražské MHD začal pozorovat novou hru, které se ve velkém oddávají moderně smýšlející cestující. Prostě ti, kteří jsou zvyklí jít s dobou a jednoduše řečeno jsou IN.

24.3.2018 v 15:40 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 189 | Diskuse

David Dvořák

Plody z Babišovy zahrádky.

Zvykněme si, že Babiš něco jiného říká a něco jiného dělá. Pro mnohé to nedává smysl, ale z jednoho úhlu pohledu to dává smysl perfektní. Nicméně – na dvou židlích se dlouho sedět nedá.

24.3.2018 v 14:41 | Karma článku: 19.68 | Přečteno: 354 | Diskuse

Libuse Palkova

Zralé ženy jako biologický odpad?

Titul je samozřejmě poněkud předimenzovaný a provokativní, ale nedá se popřít, že s ženami kolem padesátky se zachází skoro jako by překážely. Třeba televizní moderátorky v tomto věku se na obrazovce téměř nevyskytují.

24.3.2018 v 14:04 | Karma článku: 17.70 | Přečteno: 721 | Diskuse

Vlaďka Škarvadová

Není to tak špatný.

V dnešní moderní elektronické době, kdy se vytrácí komunikace a většina důležitých věcí se děje přes appky. - jsem byla velice mile překvapena a nadšená. Nikdy jsem se nechtěla dostat do stádia: „To za nás“...

24.3.2018 v 11:15 | Karma článku: 8.65 | Přečteno: 228 | Diskuse

Helena Vlachová

Kdyby uměl Paul Ryan kouzlit

Kdyby uměl Paul Ryan kouzlit, možná by mávl kouzelnou hůlkou a přeměnil by se v Jaromíra Soukupa, jednoho z nejvěrnějších (sou)druhů našeho prezidenta

24.3.2018 v 7:27 | Karma článku: 20.75 | Přečteno: 434 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1667
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.