Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Legrační nebo nebezpečný ?

24. 02. 2016 23:54:28
Zhruba osmačtyřicet hodin poté, co ODSka volí a politicky korektně také gratuluje a tleská komunistickému mini-pohlavárovi, kterého sama navrhla , se Radim Holeček ozývá do tisku a vlastně hlavně pro tisk,

že se od podobného jednání distancuje. Článeček (než ho server zahraboší do archivu) najdete zde. Dobrý pí-árek!! Pár politických bodíků to hodit může. Přinejmenším ten titulek – kdo nečte víc a nechce moc přemýšlet, určitě pochválí. „Jo, to píše!“.

Ano titulek dobrý. Činy a podstata věci už nikoli. Radim Holeček, dobrý germanista a taky dobrý člověk, který ovšem trpí politickým pásovým oparem a velmi dobře ví, kolik energie musí vynaložit ve prospěch již mrtvého politického subjektu, se do povědomí Ústečanů zapsal mimo jiné i tím, jak se kdysi v ODS-kou řízené akci pokusil v happeningu „věšet komunisty“. Dávno dávínko. Prostě před lety.

Dalo by se tedy věřit, že ho otevřená kolaborace ODS-ky s komunisty skutečně štve. Jenomže zatímco kdysi by ho štvala asi fakt a do morku, dneska ho spíš štve už jenom to, že se ty trubičky z úřadující ústecké ODS nechaly tak politicky nešikovně přichytit na hruškách. Zrovinka před krajskými volbami. A při takovém nezájmu veřejnosti.

Proč se distancovat? Vždyť členka modré partaje paní Lazarová přece neporušila to, co Modrý pták sliboval!! I ona nehodlá s komunisty kolaborovat. Jí jde jen o blaho obvodu. (Jak se dočteme dále.) A ktomu blahu zákonitě patří jako jedna z nejvyšších priorit dopomoci na post místostarosty komunistovi... Ale kdo jsem, abych posuzoval cizí pohnutky. Mohu posuzovat jedině činy. A ty za Radima mluví celkem zřetelně.

Vždyť, ačkoli má ODS-ka tady na Severu už dáno odzvoněno a dávno nezajímá dokonce už ani její prapůvodní kmotry včetně Páti Oulického a ačkoli v ní zůstali snad už jen skutečně nerozhodní (co nestihli naskočit za mocí jinam) spolu a těmi několika málo ještě věrnými prapůvodním ideálům pravicové politiky, je pochopitelně nutno se nějak kulantně vyjádřit, když už je smilnění s komanči příliš okaté. Byť by šlo o jednu malou obvodní radnici. Proto ten titulkový distanc!!

Žel, ten distanc nelze nazvat jinak než „titulkový“. Vždyť po ovocích jejich poznáte je. A to, že ODS tady v Ústí kolabouje ruku v ruce s komunisty takového ražení jsou jsou pp. Vodseďálek a Čelišová už více než tři čtvrtě roku, to si cvrlikají nejen všichni vrabci na střechách po Ústí, ale určitě i na stranických sekretariátech Modrého ptáka. Tak na co taková gesta?

Ale v pučistické velko-koalici odéesky s komunisty se dá pořád ještě předstírat, že pravicová ODS jen „shodou okolností“ nemůže nepodpořit to nejlepší (zákonné) plundrování města, ke kterému se „shodou okolností“ za patřičnou prebendu připojí i stejně pečlivý komunista. Shodou náhod se tedy svorně zametají pod koberec případné kontroly, zapomínají se hledat a označit vínici, ze strachu že by město muselo platit stomilionové pokuty za švindly v erurodotacích. Ideál je přežít. Rozuměj – aby přežilo město a abych přežil u kormidla. To chápu. Obojí. ODS byla vždycky hodně pragmatická...

A od této spolupráce s komunisty se pan Holeček za celých těhotenských devět měsíců existence této podivné puč-party nikdy ani slůvkem nedistancoval. Ani tiše, ani titulkově.

Pak se ale měl přesně v tomto duchu vyjádřit i nyní. Tedy pokud nechce být jen směšný. Jaképak „část ODS se distancuje" - (protože ji to zhola nic nestojí) !! Jak se taky můžeme v článku dočíst. Ale třeba ten distanc vyvolá poněkud razantnější čin v Ptačím království. To pak bude o něčem jiném. Prostě hezky natvrdo jako zamlada na happeningu : - Prozatím je to distanc stylem: „Důležité je přežít!“

Autor: Jaroslav Achab Haidler | středa 24.2.2016 23:54 | karma článku: 16.41 | přečteno: 1907x


Další články blogera

Jaroslav Achab Haidler

Alexandrijská Sluneta

Tak už je to, přátelé docela jasné. O „Vrbák“ přijdeme. Všechny signály z majetkové i sportovní komise na městě Ústí nad Labem to potvrzují. Včetně různých prořeknutí té paní, co je sice Nechybová, ale není primátorka

28.2.2017 v 12:02 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 413 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Test jak víno

Jak víno průzračný, jak víno potřebný a jak víno opojný. Test odpovědnosti za mandát a test legitimity mandátu...

12.5.2016 v 22:14 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 513 | Diskuse

Jaroslav Achab Haidler

Zrady zvon

Ve velikém vesmíru je jedno docela maličké Město bílých límečků. Řízené dlouhá léta Modrými a Pomerančem. Jinak se to v něm koalí všechno úplně stejně, jako všude na světě. Nic nového pod sluncem.

11.5.2016 v 1:49 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 910 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Oblíbená hra - překážení ve dveřích dopravních prostředků

Poslední dobou jsem v pražské MHD začal pozorovat novou hru, které se ve velkém oddávají moderně smýšlející cestující. Prostě ti, kteří jsou zvyklí jít s dobou a jednoduše řečeno jsou IN.

24.3.2018 v 15:40 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 189 | Diskuse

David Dvořák

Plody z Babišovy zahrádky.

Zvykněme si, že Babiš něco jiného říká a něco jiného dělá. Pro mnohé to nedává smysl, ale z jednoho úhlu pohledu to dává smysl perfektní. Nicméně – na dvou židlích se dlouho sedět nedá.

24.3.2018 v 14:41 | Karma článku: 19.29 | Přečteno: 354 | Diskuse

Libuse Palkova

Zralé ženy jako biologický odpad?

Titul je samozřejmě poněkud předimenzovaný a provokativní, ale nedá se popřít, že s ženami kolem padesátky se zachází skoro jako by překážely. Třeba televizní moderátorky v tomto věku se na obrazovce téměř nevyskytují.

24.3.2018 v 14:04 | Karma článku: 17.02 | Přečteno: 721 | Diskuse

Vlaďka Škarvadová

Není to tak špatný.

V dnešní moderní elektronické době, kdy se vytrácí komunikace a většina důležitých věcí se děje přes appky. - jsem byla velice mile překvapena a nadšená. Nikdy jsem se nechtěla dostat do stádia: „To za nás“...

24.3.2018 v 11:15 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 228 | Diskuse

Helena Vlachová

Kdyby uměl Paul Ryan kouzlit

Kdyby uměl Paul Ryan kouzlit, možná by mávl kouzelnou hůlkou a přeměnil by se v Jaromíra Soukupa, jednoho z nejvěrnějších (sou)druhů našeho prezidenta

24.3.2018 v 7:27 | Karma článku: 20.75 | Přečteno: 434 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1667
Poznáme se asi hlavně podle toho, co za náma zůstane. Moji koně : divadlo, překlad, jidiškajt, hebrejština a krásný židovský hřbitovy
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.